Veiling: Veiling 30 sessie 2

621. Kantonese borden, China, eerste helft 20e eeuw

Drie Kantonese borden, China, eerste helft 20e eeuw. Hierbij een Europees bord.

648. Kamferkist, China, tweede helft 20e eeuw

Kamferkist, China, tweede helft 20e eeuw.

402. Mahjong been & bamboe, ca. 1924

Doos is Chinees van fraai donker rozenhout. Vierkant model met 5 laden met op het schuiffront jadegroene karakters omringd door goudkleurige decoratie. De stenen zijn Chinees en van doorsnee kwaliteit dun been en dikker bamboe, de gravering is behoorlijk. De stenen zijn eigenlijk te klein voor de laden. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van doorsnee kwaliteit been met westerse puntentelling. De totale waarde van de fiches bedraagt normaal 2000 p.p., dit geldt ook voor dit spel. Maar de verdeling is afwijkend; p.p. ontbreken er 5 x 2 punten, dit tekort is echter aangevuld met een extra fiche van 10 punten. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, een is met een dikke rode stip. De windindicator is een draaischijfje van grijsgroen en rood celluloid. Er zit geen handleiding bij het spel.

1019. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd Anthony Keizer (1897-1961). Keizer schilderde en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was mede oprichter van het Drents schildersgenootschap. Midden 20e eeuw.

704. Houten beelden. midden 20e eeuw, Bali Indonesië

Twee Balinese houten beelden van en man en een vrouw in traditionele kledij. Midden 20e eeuw.

1022. Schilderij, T. Denver

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd T. Denver. Tweede helft 20e eeuw.

1023. Stilleven, L. Bergander

Schilderij, olieverf op board, verso annotatie L. Bergander "Valencia" 1963.

636. Imari kommen, Japan

Twee boeren Imari kommen, Japan, 19e eeuw.

921. Lot poppen schildpad

Een lot met 7 oude poppen, veelal schildpad.

923. Lot poppen schildpad

Lot met 20 poppen en popjes, veelal schildpad.

909. Pop

Een pop met een hoofd van papier-maché, onderarmen van celluloid en de rest van stof. Eerste helft 20e eeuw.

608. Balinees houtsnijwerk Garuda, Indonesië

Een suarhouten, uit een stuk gesneden Balinees beeld. Rama gezeten op de rug van Garuda met opengewerkte vleugels, staand op de rug van een draakschildpad in gevecht met Naga. Midden 20e eeuw.

935. Poppen

Een lot met 14 diverse poppen.

925. Poppen

Een grote pop met kledij, hierbij 2 andere poppen.

912. Hermann Teddybeer

2 Hermann teddyberen, beide met origineel rood zegel.

930. Poppen

Een lot met 6 grote celluloid poppen.

937. Speeldoosje

Houten speeldoos met 2 zagende beren, hierbij een andere met vos en haas bij een huisje.

938. Poppen

Een lot met 16 diverse poppen.

1139. Zilver, Art Deco hanger met geslepen blauwe steen en ketting, 1e helft 20e eeuw

Zilver + andere, Art Deco hanger met geslepen blauwe steen + ketting (Venetiaanse schakel), 1e helft 20e eeuw. De hanger is ongemerkt maar getoetst op zilver. De ketting is gemerkt 925 en ander merk.

1018. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd Anthony Keizer '47 (1897-1961). Keizer schilderde en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was medeoprichter van het Drents schildersgenootschap.

1007. Schilderij, P. Sterkenburg

Schilderij, olieverf op doek, linksonder gesigneerd P. Sterkenburg. Sterkenburg (1955-2000) is een van de voornaamste Nederlandse maritieme schilders van de 20e eeuw. Zijn werken zijn over de hele wereld verspreid. Onder andere Donald Trump en de Holland America Lijn zijn in het bezit van een schilderij.

1145. Zilver, halsketting van ankerketting schakels, 2e helft 20e eeuw

Zilver, halsketting van ankerketting schakels, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 835S.

1153. Glas granaat, dubbelrijig collier met 14k gouden slot, 1e helft 20e eeuw, Nederlands

Glas granaat, dubbelrijig collier met gouden slot, 1e helft 20e eeuw. Nederlands. Een dubbelrijig collier met zogenaamde 'Boeren granaten' = Granaat van glas. met 14 k gouden sierslot, gemerkt: 585 en onbekend meesterteken.

1158. Zilver, armband (1916) en haarclip (1881) gemaakt van oude bijbelsloten, Nederlands

Zilver, armband (1916) en haarclip (1881) gemaakt van oude bijbelsloten, Nederlands. Haarclip gemerkt met o.a. jaarletter W= 1881 en inscriptie: 1881. Armband gemerkt met o.a. jaarletter G= 1916.

1010. Schilderij, Pieter Casper Christ

Schilderij, olieverf op handgestoken paneel. Pieter Casper Christ (Nijmegen 1822-1888 Arnhem), links onder gesigneerd Christ P. Christ was een leerling van zijn vader J.F. Christ en Wouterus Verschuur. Christ schilderde landschappen en stadsgezichten.

9725 CT Groningen