1. Schilderij, Jo van Dijk

Schilderij getiteld “Souvenir d’ Afrique” door Jo van Dijk (1931-2000). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gemonogrammeerd. Verso overige informatie, gedateerd 1964 en vermelding Marrakech, Maroc.

Verkocht voor: € 750

2. Foto, Erwin Olaf

Foto getiteld “Aura” van Erwin Olaf (1959-2023), uit de serie “De tafel van 10”. Erwin Olaf maakte de zwart-witfotoserie als onderdeel van een fotografieopdracht voor de Gemeente Groningen in 1993. Aan de achterzijde gesigneerd, getiteld en persoonlijke annotatie. Herkomst: geschenk van Erwin Olaf aan het zittend model op de foto.

Verkocht voor: € 2300

3. Inktstel 1820, Pieter Gerard Petersen

Eerste gehalte zilveren Empire inktstel met twee kristallen inktpotjes en kristallen strooier. Gemerkt meesterkeur PP met halve maan, Pieter Gerard Petersen zilversmid te Amsterdam, staande leeuw 1, minervakop, jaarletter L (1820) en zwaardjes.

Verkocht voor: € 280

4. Klapmuts met zilveren hengsel, China, Wanli periode

Chinees blauw-witte porseleinen klapmuts met in het centrale deel een hert omringd door botanisch decor, Wanli periode, omstreeks 1600. Zilveren hengsel rijkelijk geciseleerd en gemerkt met lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter Y (1858).

Verkocht voor: € 200

5. Amethist geode

Amethist geode in kathedraalvorm. Betreft een amethist op groot formaat.

Verkocht voor: € 500

6. Bauhaus keramiek, ontwerp Walter Stock voor Velten-Vordamm

Twee keramieken kalebasvormige Bauhaus vazen en een keramieken Bauhaus rond potje met zwart-bruin geglazuurd verticaal streepdecor. Ontwerp toegeschreven aan Walter Stock en uitgevoerd door de Steingutfabrik Velten-Vordamm. Aan de onderzijde gemerkt met Vordamm en monogram. Duitsland, omstreeks 1920.

Verkocht voor: € 300

7. Gouden tientje Willem I 1824 B

Gouden tientje Willem I uit 1824, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken palmtak en muntteken B (Brussel) Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem I, kijkend naar links afgebeeld. Ontworpen door graveur A.F. Michaut, munt is geslagen in Brussel.

Verkocht voor: € 1000

8. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij getiteld “Zomerse landweg in Drenthe” door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Olieverfschilderij op linnen, ongesigneerd. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Verkocht voor: € 65

9. Het leven en bedryf van den heere Michiel de Ruiter, Gerard Brandt 1e druk

Het leven en bedryf van den heere Michiel de Ruiter, hertog, ridder & c. L. admiraal generaal van Hollandt en Westvrieslandt, beschreven door Gerard Brandt Amsterdam. Eerste druk uit 1687 met titelgravure van P.J. Blaeu voor de compagnie MDCLXXXVI (1687) en portret Michiel de Ruiter. Een uitvouwbare plaat van dubbele pagina en zes dubbele paginaplaten. Contemporain blindgestempeld perkament met geribde achterkant.

Verkocht voor: € 1200

10. Shangping vaas, China

Chinees poederblauwe porseleinen balustervormige vaas in Shangping vorm. Gedecoreerd met mythologische gouden draak en feniks, gebroken ijs decor aan de bovenzijde. China, midden 20e eeuw.

Verkocht voor: € 180

11. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Pierrot en Colombine in een liefdesscène" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Verkocht voor: € 180

12. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Colombine en Harlekijn in een liefdesscène" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Verkocht voor: € 75

13. Tafellamp

Tiffany stijl tafellamp met bronskleurige metalen voet, model Dragonfly, en glas-in-lood lampenkap met een decor van libellen. Eind 20e eeuw.

Verkocht voor: € 240

14. Merklap 1780

Geborduurde merklap met het monogram MK. Centraal uitgevoerd een woonhuis met jaartal omringd door florale motieven, een hert, staande leeuw. Geheel geborduurd met zijde op een stramien van linnen, gedateerd 1780.

Verkocht voor: € 65

15. Art Nouveau vaas, Loetz

Art Nouveau glazen Loetz vaas met iriserende werking en een floraal goudkleurig decor. Boheems glas, omstreeks 1900.

Verkocht voor: € 95

17. Gouden armband met jade

14 karaat gouden armband met floraal gesneden jade inleg. Goud gemerkt met eikenblad en 535, derde kwart 20e eeuw.

Verkocht voor: € 500

18. Gouden schakelarmband

14 karaat gouden schakelarmband, gemerkt op de sluiting 14 k, 0,585 en 449 VI. Eind 20e eeuw.

Verkocht voor: € 650

19. Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten

Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten in lijst, de jaartallen 1945 tot 1964. De wijnetiketten naar ontwerp van de kunstenaars:
1945 Philippe Jullian
1946 Jean Hugo
1947 Jean Cocteau
1948 Marie Laurencin
1949 André Dignimont
1950 Georges Arnulf
1951 Marcel Vertes
1952 Leonor Fini
1953 Centanary Year
1954 Jean Carzou
1955 Georges Braque
1956 Pavel Tchelitchew
1957 André Masson
1958 Salvador Dali
1959 Richard Lippold
1960 Jacques Villon
1961 Georges Mathieu
1962 Matta
1963 Bernard Dufour
1964 Henry Moore

Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend.

Verkocht voor: € 750

20. Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van de Hoge- en Lage der A te Groningen door Siep van den Berg (1913-1988). Olieverfschilderij op doek, rechtsonder gemonogrameerd en gedateerd 1944.

Verkocht voor: € 1800

21. Merklap 1794

Geborduurde merklap met monogram bovenin. Centraal uitgevoerd een huis met klokgevel omringt door florale motieven, mensen en dieren. Geheel geborduurd op een stramien van katoen en gedateerd 1794.

Verkocht voor: € 260

9725 CT Groningen