41. Art Deco waterkan met glazen, A.D. Copier
Art Deco waterkan met zes glazen met zwarte voet naar ontwerp van A.D. Copier (1901-1991) en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam omstreeks 1934. Alle stukken voorzien van het geëtst CL logo.
Literatuur; Copier Compleet, pagina 247.
42. Aquarel, Reinhart Dozy
Tekening met potlood en waterverf van Harlekijn, Colombine en Pierrot door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.
Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.
43. Flesvaas, Kjell Engman
Kristallen flesvaas naar ontwerp van Kjell Engman voor Kosta Boda, modelnaam Fidji. Aan de onderzijde gesigneerd K. Engman, Kosta Boda en genummerd H8839 aan de onderzijde tevens een atelier sticker. Zweden, 21e eeuw.
44. Beeld, Art Deco
Een Art Deco beeld van een Afrikaanse vrouw en profil op verchroomde basement. Frankrijk, jaren 30/40.
45. Schilderij, Gerriet Postma
Schilderij in Cobra stijl, niet getiteld door Gerriet Postma (Twijzelerheide 1932-2009 Groningen). Olieverfschilderij op spaanplaat. Rechtsonder gesigneerd Ger Postma en gedateerd 1969.
Collectie Galerie Muskee Groningen.
46. Art Deco parfumfles, Frantisek Halama
Citroengele Art Deco persglazen floraal gedecoreerde parfumfles naar ontwerp van Frantisek Halama. Tsjechoslowakije, omstreeks 1935.
47. Schilderij, Ra van der Hoek
Schilderij met symbolische compositie van Ra van der Hoek (Leeuwarden, 1959). Gemengde techniek met krijt op papier. Verso signering en datering 1998.
48. Schotel, China, Wanli periode
Chinees blauw-wit gedecoreerde kraakporseleinen schotel met een centraal decor van een vogel met bloesemtakken, de rand gedecoreerd met bloemen cartouches. Wanli periode, Ming dynastie, begin 17e eeuw.
49. Borden, China, Qianlong periode
Twee Chinees porseleinen borden met landschappelijk decor en vliegende vogel voorzien van kapucijnerkleurige omranding. China, Qianlong periode (1736-1795).
50. Sierbordje, Art Nouveau
Kristallen Art Nouveau sierbordje, gematteerd glas met handgeschilderd floraal decor en goudaccenten. Eind 19e eeuw.
51. Ets, Wim van der Meij
Ets van een ezel in hok door Wim van der Mey (1949). Oplagenummer 38/150, rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1986.
52. Tekening, Frida Holleman
Tekening van een zittend meisje met mand door Frida Holleman (1908-1999). Linksboven wapen met drie eenden. Rechtsonder met potlood gesigneerd F. Holleman. Midden 20e eeuw.
53. Aquarel, Willem van den Berg
Aquarel van een Volendammer visser door Willem van den Berg (1886-1970). Linksonder gesigneerd, omstreeks 1935.
54. Schilderij, Constant Artz
Schilderij van eenden aan de waterkant door Constant David Ludovic Artz (1870-1951), olieverf op triplex. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.
55. Tekening, Willem van den Berg
Tekening van een Volendammer visser door Willem van den Berg (1886-1970). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1935 met vermelding -Volendam-.
56. Spiegel, Louis XV
Franse goudkleurige Lodewijk XV spiegel met rijkelijk geornamenteerde kuif. Frankrijk, eind 19e eeuw.
57. Schilderij, Andreas Meijer
Schilderij van een winterlandschap door Andreas Meijer, olieverfschilderij op triplex. Rechtsonder gesigneerd, omstreeks 1900.
58. Mezzotint, Cornelis Dusart
Mezzotint van een lachende, rokende, zittende man door Cornelis Dusart (1660-1704). Rechtsboven in de plaat gesigneerd Corn: Dùsart fe. Omstreeks 1685.
59. Thee, Nantou Tea Expo
Twee Celadon porseleinen theebussen met thee inhoud van de Nantou Global Tea Expo 2023 in box, Taiwan.
60. Art Deco vaas, Rosenthal
Porseleinen Art Deco vaas van Rosenthal met Kadinsky stijl spuitdecor. Aan de onderzijde gemerkt, Duitsland, jaren 20-30.
9725 CT Groningen