101. Comtoise, Frankrijk

Franse Comtoise klok met harpslinger, wit geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers en datumaanduiding. Frankrijk, einde 19e eeuw.

102. Paardenboeken

Twaalf hippische Duits en Nederlandstalige boeken waaronder Cursussen in paardenkenners, De zwarte hengst Bento, Das Heiligtum der Pferde, Handleiding tot de paardenkennis voor de cadetten der cavalerie en artillerie en Onze paardensport. Daarbij het boek Bilder aus der letzten Kaizerzeit. 19e/ eerste helft 20e eeuw.

103. Borduurwerk, China

Chinees zijde geborduurd doek met blauw floraal decor. 19e eeuw.

104. Plaquette, Kunstacademie

Gipsen botanisch gedecoreerde plaquette afkomstig uit een Kunstacademie, 19e eeuw.

105. Vaas, Rosenthal

Kristallen vaas in zwart en heldere kleurslag uit de studio-line van Rosenthal, serie Black Edition. Duitsland, eind 20e eeuw.

106. Staffordshire beelden, Royal Doulton

Twee Staffordshire porseleinen handbeschilderde honden voorzien van goudaccenten door Royal Doulton. Aan de onderzijde gemerkt Beswick England en modelnummer 1378-5. Engeland, begin 1900.

107. Schilderij, Antoni Wielogórski

Schilderij van een stilleven met whisky glas met ijsblokjes door Antoni Wielogórski, omstreeks 2000.
Collectie Galerie Muskee Groningen.

108. Kleurenets Amsterdam, Hendrikus Elias Roodenburg

Kleurenets van de Westertoren en Prinsengracht te Amsterdam door Hendrikus Elias Roodenburg (1985-1987). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd in de plaat naast monogram 1955.

109. Hand-Atlas, Stielers

Steilers Hand-Atlas met honderd kopergravure kaarten en 162 overige kaarten. Uitgegeven door Justus Perthes, Gotha in 1906.

110. Hoorn, Afrika

Afrikaanse deels gepatineerde bronzen hoorn, muziekinstrument gedecoreerd met mannenfiguur. Nigeria, 20e eeuw.

111. Paardenboeken

Acht hippische Engelse, Duitse en Nederlandstalige boeken, waaronder “Arabische paarden” en “Der Hannoveraner”, 20e eeuw.

112. Likeurkelder

Mahoniehouten likeurkelder met vier, deels goud beschilderde karaffen met stop en een likeurglas, 19e eeuw.

113. Schilderij, Betzy Akersloot-Berg

Schilderij getiteld “Op de zoom, Nunspeet” door Betzy Akersloot-Berg (1840-1922). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Begin 20e eeuw.

114. Vaas, China

Keramieken celadon vaas met gesneden decor onder groen glazuur. China, 20e eeuw.

115. Kleurenlithografie, Edgar Bouilette

Kleurenlithografie van een Zwitsers berglandschap; het Grindelwald met de Wetterhorn door Edgard Bouilette. Rechtsonder met potlood gesigneerd, linksonder oplagenummer 29/390, tweede kwart 20e eeuw.

116. Schilderij

Schilderij naar het werk van Josef Israëls “Kinderen der Zee”. Midden 20e eeuw.

117. Speelgoed

Blikken opwindbaar speelgoed met een ijscokar, clown met paard en wagen, motorrijder en trommelende panda’s. China, derde kwart 20e eeuw.

118. Paardenboeken

Dertien hippische Engels, Duits en Nederlandstalige boeken, waaronder Hengste, Fryske Hynder, The Art of George Stubbs, The Holsteiner Horse en Het volbloed fokwezen. 20e eeuw.

119. Schilderij

Schilderij van een clown met puntmuts. Olieverfschilderij op spaanplaat, rechtsonder gesigneerd. Jaren 70.

120. Beeld

Keramieken beeld van een paard, voorzien van een iriserende glazuur. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen