141. Theepot, China, Kangxi periode

Chinees porseleinen theepotje, botanisch gedecoreerd in cartouche, andere zijde botanisch motief met hek. Kangxi periode, 18e eeuw.

142. Theekommen en schotels, China

Convoluut Chinees porselein met drie floraal gedecoreerde theekommen aan de onderzijde gemerkt met karakter, een theekom met kapucijner glazuur, aan de binnenzijde gedecoreerd met vrouw en paraplu. Hierbij twee Kangxi schoteltjes gedecoreerd met jongen met bloem met kapucijner rand. China begin 18e eeuw.

143. Plaquette, Kunstacademie

Gipsen floraal gedecoreerde plaquette afkomstig uit een Kunstacademie, 19e eeuw.

144. Kommen, China

Twee Chinees porseleinen kommen, een floraal beschilderde 19e-eeuws kom en een landschappelijk gedecoreerde kom met waterpartij, Qianlong periode, eind 18e eeuw.

145. Bak, Papoea-Nieuw-Guinea

Houten bak met centrale handgreep aan de buitenzijde gedecoreerd met houtgestoken decor. Papoea-Nieuw-Guinea, begin jaren 60.

146. Schaal, Ole Kortzau

Kristallen schaal naar ontwerp van Ole Kortzau, modelnaam “Natura” en gefabriceerd door Holmegaard, Denemarken, eind 20e eeuw.

147. Borden, China, Qianlong periode

Twee Chinees porseleinen borden gedecoreerd met landschappelijk decor met florale, botanische elementen en een pagode. China, Qianlong periode, 18e eeuw.

148. Icoon, Rusland

Russische icoon met afbeelding van Sint Joachim en Sint Anna, de ouders van de Heilige Maagd Maria. Schildering op houten paneel. Rusland, eerste helft 20e eeuw.

149. Gemberpotten

Twee porseleinen gemberpotten, een Japanse pot met deksel voorzien van floraal decor, aan de onderzijde gemerkt met twee karakters en een en blauw beschilderde pot met floraal decor en vogel aan de onderzijde gemerkt met dubbele standring. China/Japan, 19e eeuw.

150. Aquarel, Françoise Jatteau

Aquarel van achtersteven boot met scheepsschroef door Françoise Jatteau. Rechtsonder gemonogrammeerd. Verso informatie, Frankrijk, eind 20e eeuw.

151. Schilderij

Schilderijen van een Frans landschap en een meisje met kat in een deuropening. Rechtsonder gesigneerd, aan beide zijden beschilderd, Franse School, 20e eeuw.

152. Gründerzeit mantelklok, Lenzkirch

Houten Gründerzeit mantelklok van Lenzkirch met messingkleurige wijzerplaat en ornamenten. Uurwerk aan de achterzijde gemerkt Lenzkirch. Klok aan de voorzijde voorzien van een herdenkingsplaatje met datering 1889.

153. Mandoline

Houten mandoline gemerkt Mario Gasparini, Venezia. Italië, eerste helft 20e eeuw.

154. Inkttekening Parijs

Inkttekening van de Moulin de la Galette te Parijs. Anoniem, Franse School, 20e eeuw.

155. Houtskooltekening

Houtskooltekening van een boom met hekpartij. Anoniem, rechtsonder gedateerd 23 juni.

156. Aquarel Italië

Aquarel van een Italiaans stadsgezicht met basiliek. Anoniem, midden 20e eeuw.

157. Chassidische Legenden, H.N. Werkman

Facsimile drukken van de Chassidische Legenden van H.N. Werkman in box met teksten van M. Buber en F.R.A. Henkels. Inclusief zestien groot formaat prenten, twee kleinere lithografieën op omslag met uiteenzettingen over alle lithografieën in boekvorm. Jaar van uitgave 1987.

158. Vaas, Hannie Mein

Unica aardewerken vaas met bloemmotief van Hannie Mein (Utrecht 1933-2003 Vinkega). Aan de onderzijde gesigneerd, jaren 70.

159. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Zes Chinees porseleinen floraal en landschappelijk gedecoreerde theekommen tezamen met vijf schotels. Kangxi periode, begin 18e eeuw.

160. Ets, Etienne Adrien Drian

Ets van een koffie drinkende dame met hoed door Etienne Adrien Drian (1885-1961). Rechtsonder met potlood gesigneerd. Frankrijk, jaren 10/20, 20e eeuw.

9725 CT Groningen