221. Beker en wandbord, Petrus Regout

Oranjehuis herdenkingsbeker en wandbord door Petrus Regout, Maastricht. Betreffende de geboorte van Prinses Beatrix (1938) en Prinses Irene (1939). Aan de onderzijde gemerkt.

222. Theeservies, Bareuther Waldsassen

Porseleinen theeservies van Bareuther Waldsassen bestaande uit een theepot met tien kop-en-schotels. Duitsland, jaren 50/60.

223. Schilderij, Anselmo Legnani

Schilderij met gestileerde figuren door Anselmo Legnani (Derendinghen 1914-2003 San Remo), olieverf en inkt op triplex. Rechtsonder gesigneerd Legnani en gedateerd 1953.

Huidig bod: € 5

224. Solitaire spel

Houten Solitaire spel met lade en spelstukken. Eerste kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

225. Schilderij

Schilderij van een geeuwende fruitverkoopster met mand vol appels, olieverfschilderij op triplex. Anoniem, midden 20e eeuw.

226. Cache-pot, Eskaf

Plateel cache-pot met floraal gestileerd decor door de Eskaf (Eerste Steenwijker Kunst Aardewerk Fabriek), aan de onderzijde vermelding van het modelnummer 276. Jaren 20/30.

Huidig bod: € 20

227. Borrelglazen, Max Verboeket

Zes gekleurde glazen borrelglaasjes naar ontwerp van Max Verboeket, modelnaam Carnaval. Gefabriceerd door de Kristalunie Maastricht, jaar van ontwerp 1956, in originele doos.

Huidig bod: € 15

228. Kandelaren

Twee messing één pits kandelaren op groter formaat. Vierde kwart 20e eeuw.

229. Nanking vaas, China

Chinese blauw-witte porseleinen vaas op craquelé ondergrond, gedecoreerd met vogel decor. Nanking, 19e eeuw

230. Icoon, Rusland

Russische icoon met afgebeeld Sint Nicolaas van Myra; schildering op paneel. Rusland, eind 19e eeuw.

231. Messing en tin

Convoluut messing en tin met onder andere twee tinnen kandelaars, lepels, kan, messing theelicht, dekseldoosje, wandbak, dekselpot met hengsel, trechter en metalen dekseldoos met onderzetter. 20e eeuw.

232. Koekplanken en chocoladevorm

Twee houten koekplanken en een houten chocoladevorm, 20e eeuw.

233. Stereokijker met fotokaarten

Houten stereokijker met circa zesenzestig fotokaarten met landschappelijke Amerikaanse, Canadese en Scandinavische kaarten, portretten en interieurscènes in blikken Erteco dekseldoos. Tevens een set Monte Carlo en Monaco zwart-witstereo films. Stereokijker, eind 19e eeuw.

234. Van Melle blik met inhoud

Voorraadblik van Van Melle met kraanvogels en flamingo’s gedecoreerd gevuld met blik met houten dekseldoosje, passerset en meer. 20e eeuw.

235. Nesttafels

Eikenhouten set van drie nesttafels. Jaren 60.

Huidig bod: € 10

236. Beelden

Twee donker gepatineerde koperen beelden van “Meisje met springtouw” door Astrid Veldhuyzen-Koppen en een “Hannekemaaier” gesigneerd Cehave. Eind 20e eeuw.

237. Murano vaas

Okerkleurige glazen Murano vaas in visvorm met originele sticker. Venetië, jaren 60/70.

Huidig bod: € 15

238. Vazen

Twee glazen vazen; een lichtblauwe mondgeblazen vaas, toegeschreven aan Floris Meydam, Glasfabriek Leerdam en een paarse vaas met verticaal ribpatroon. Tweede helft 20e eeuw, 21e eeuw.

Huidig bod: € 5

239. Art Deco coupe, STS Abel

Persglazen gemarmerde Art Deco coupe met aan weerszijden vogels door glasfabriek STS Abel Zagreb. Voormalig Joegoslavië, jaren 30/40.

Huidig bod: € 5

240. Fruitschaal en serveerbordjes, Huttensteinach

Porseleinen handbeschilderde fruitschaal met floraal decor en twaalf serveerbordjes door porseleinfabrikant Huttensteinach. Aan de onderzijde op meerdere wijzen gemerkt. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen