261. Gravure Friese steden

Gravure van de vier Friesche steden Doccum, Sneecha, Sloten en Ylsta. Uit het vierde deel van het stedenboek Civitates Orbis Terrarum van Frans Hogenberg (1535-1590) en Georg Braun (1541-1622). 17e eeuw.

262. Schilderij

Schilderij van een alpenlandschap, linksonder gesigneerd Eric Heckel met datering 1910, 20e eeuw.

263. Kleurengravures

Vier botanische kleurengravures uit de Atlas Botanica met afgebeeld citrusvruchten, kastanje en hulst. Vierde kwart 19e eeuw.

264. Doosjes, Rusland

Twee Russische Palekh stijl houten dekseldoosjes met gedrukt decor Catherina II, 21e eeuw.

265. Schilderij, Ton Anconé

Schilderij van een landschap met ven door Ton Anconé (1919-1987). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1983.

266. Kaart Verenigde Nederlanden

Facsimile handgekleurde druk van een cartografische kaart getiteld “Novus XVII Inferioris Germaniae Provinciarum Typus”, een kaart van de Verenigde Nederlanden in de oorsprong van Willem Blaeu uit 1642. 19e eeuw.

Huidig bod: € 5

267. Damast

Damasten tafellaken en twintig servetten met ingeweven floraal motief. Eerste helft 20e eeuw.

268. Schilderij, Henk van Leeuwen

Schilderij met een landschappelijke voorstelling met schuren en bomenpartij door Henk van Leeuwen (1890-1972). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en verso atelierstempel. Tweede kwart 20e eeuw.

269. Schilderij, Jens Joppe

Schilderij van eenden aan de waterkant door Jens Joppe (1938). olieverfschilderij op triplex. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

270. Vaas, China

Chinees porseleinen balustervormige vaas voorzien van kobaltblauw glazuur, 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

271. Pasteltekening, Johann Faber

Pasteltekening van een bomenrij door Johann Faber (1902-1979), vanaf 1922 aspirant lid en in 1933 lid van Groninger kunstkring De Ploeg. Rechtsonder gesigneerd Joh. Faber, 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

272. Prent, J.H. Reneman Groningen

Prent, reclame uiting van J.H. Reneman Sr. en Jr. taxateurs en antiekhandel, Ubbo Emmiusstraat 32, Groningen. Prent gemonogrammeerd met HW, tweede kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

273. Imari schotel, China

Chinees porseleinen Imari schotel met landschappelijk decor met pagode en huizen. China, 18e eeuw.

Huidig bod: € 5

274. Schilderij

Schilderij, landschappelijk met akker, arbeiders en boerenkar. Olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gemonogrammeerd, midden 20e eeuw.

275. Bijzettafel

Neoklassiek bijzettafeltje met etage voorzien van band en schelp intarsia. Midden 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

276. Kapstok, Art Deco

Art Deco deels vernikkelde kapstok met zes verschuifbare haken. Tweede kwart 20e eeuw.

277. Doofpot

Koper doofpot op pootjes. Begin 20e eeuw.

278. Tafel

Houten demi-lune Hindelooper floraal beschilderde tafel. Begin 20e eeuw.

Huidig bod: € 10

279. Aker

Koperen geklonken aker met messing handvat. Eerste helft 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

280. Handploeg

Houten handploeg met ijzeren ploegpunt geheel omwonden met leder. 19e eeuw.

9725 CT Groningen