Veiling: Veiling 25 sessie 1

Boeken, strips en Lp's

256. Paul Vlaanderen, Fix Foxi, Erwin, Bambi en Bully Dog

Bully Dog "De rode krab" uitgeverij Mulder, hardcover. Erwin, deel 1 "De banneling" 1973, tekst en tekening Hans Kresse, uitgeverij Unieboek, softcover. Walt Disney's Bambi, uitgave "Margriet" weekblad, met plaatjes, hardcover. Fix Foxi, 2e jaargang 1960, uitgeverij Nederlandse Rotogravure, hardcover. Paul Vlaanderen "Gifgas & Snuiftabak", beeldschermdetective, hardcover.

257. Diverse strips, 63 stuks, o.a. Sjors en Sjimmie, Popeye, Bollie en Billie en Prins Valiant

Prins Valiant 12 stuks, een exemplaar 1e druk, nummer 2. Sjors en Sjimmie 12 stuks, Bollie en Billie 7 stuks, Popeye 4 stuks, Lucky Luke 21 stuks, Suske en Wiske 2 stuks, Paling & co 6 stuks en een De Generaal.

572. (Zilver) Horloge

Zogenaamde knol dubbekle zilveren kast London jaarletter 1800 met geemailleerde wijzerplaat (incompleet beschadigd)

25. (Kunst) 3 uitgaves van Taschen over mode

Een lot van 3 uitgaves van Taschen over mode: Fashion Sourcebook 1920s; 1930s Fashion: The Definitive Sourcebook en 1940s Fashion: The Definitive Sourcebook. Met vele fraaie illustraties in kleur en zwart/wit. [Totaal: 3].

44. (Kunst) Archeologische Funde in Ungarn + 1 andere

Archaeologische Funde in Ungarn, Dr. Edit B. -Thomas. Budapest, Corvina, 1956. Enkele gebruiksspoortjes aan de stofomslag. + Tempayan Martavans, The Ceramic Society of Indonesia, 1977

86. (Geschiedenis) A. J. Berndt e.a. - Deutschland im Kampf (10 delen)

A. J. Berndt e.a. - Deutschland im Kampf. Berlin: Verlagsanstalt Otto Stollberg. 10 uitgaven van deze serie, tussen aflevering 25 en 26 (1940) en aflevering 89 en 90 (1943). Incomplete serie. Uniform gebonden met rood gekartonneerde platten. Ca. 150pp. per aflevering.

99. (Nederlands-Indie) lot

Een lot van 4 boeken over Nederlands-Indie, voornamelijk met militair thema.

97. (Geschiedenis) Naam- en Ranglijst der Officieren (3 delen)

Naam- en Ranglijst der Officieren van het Nederlandsche Leger en van dat in Nederlandsch-Indie (...). 3 Jaargangen: 1920, 1921 en 1927. Gorinchem: J. Noorduyn en Zoon, 1920/1927. Uniform gebonden in blauw linnen. Ca 750pp. per jaargang.

34. (Catalogi) Een lot Fonderies de Rosieres en Maison Godin

Een lot met 3 handelscatalogi. 2 van Fonderies de Rosieres, Bourges (1928 en 1929); de andere van Ancienne Maison Godin, 1925. De catalogi behandelen diverse (prijzen van) fornuizen, stoven, haarden etc. Met vele afbeeldingen in zwart/wit.

92. (Kinderboeken) J. F. P. Janssen - Elisabeth de Lenoncourt + 2 andere

J. F. P. Janssen - Elisabeth de Lenoncourt. Historisch verhaal uit den Hugenotentijd, naar 't Fransch. Geillustreerd door Jan Wiegman. Alkmaar: Fa. van Putten en Cortmeijer, z.j. [ca. 1930]. 212pp. + 2 kinderboeken, door Louise M. Alcott.

528. Twee antieke prenten ingelijst.

Twee antieke ingelijste prenten.
Cavalerie en Hovenier.

66. (Kunst) een divers lot

Een divers lot kunstboeken: design, schilderkunst, televisie etc. [Totaal 8].

82. (Wetenschap) B. C. Goudsmit - de Wonderen des Hemels + Het Rijk der Sterren

B. C. Goudsmit - De Wonderen des Hemels (Flammarions Astronomie Populaire) + Het Rijk der Sterren (Flammarion's Etoiles et Curiosites du Ciel). Zutphen W. J. Thieme & Cie., [1899]; Heusden: L. J. Veerman, [1885]. Gebonden in fraaie linnen stempelband. Met honderden gravures, gekleurde platen en kaarten. 667; 650pp.

69. (Militair) een lot

Een lot met 5 boeken met betrekking tot het leger en militarisme. Enkele met betrekking tot Nederlands-Indie. [Totaal: 5.]

80. (Encyclopedieen) Encyclopaedia Britannica (1961)

Encyclopaedia Brittanica. 24 delen (inclusief indexdeel). Chicago etc.:Encyclopaedia Brittanica, Ltd, 1961. Hierbij de Brittanica World Language Dictionary (uitg. 1960); de World Atlas (folio, uitg. 1960). Uniform gebonden in kunstleer. Uitgebreid naslagwerk.

83. (Kunst) Een lot over toegepaste kunst en design

Een lot van 7 boeken over toegepaste kunst en design, waaronder een aantal boeken over architectuur. (O.a. Lloyd Wright en Le Corbusier). [Totaal 7].

259. Strips, Olivier Blunder, 19 stuks, 20e eeuw

Olivier Blunder deel 2, 4, 5, 6, 13, 15, t/m 18, 20 t/m 22 (2x), 25 t/m 29, 33 en 36. Uit de ideeën van Olivier Blunder het warhoofd, deel 1. Olivier Blunder da's mijn zoon deel 4 en onmiskenbaar Olivier Blunder deel 5. 19 keer 1e druk.

73. (Fotografie) John Hersey e.a. (introductie) - Sidney D. Gamble's China 1917-1932

John Hersey e.a. (introductie) - Sidney D. Gamble's China 1917-1932. Photographs of the Land and its People. Washington DC: Alvin Rosenbaum Projects, 1988. Gebonden in een bruin linnen band, in de originele linnen map. De kartonnen doos bij de uitgave is ook nog aanwezig. Met vele foto's in zwart-wit van China in het begin van de 20e eeuw. 4to (32x27 cm). 191pp.

13. (Kunst) Jan Martinet, H. N. Werkman - The Next Call (1978)

Jan Martinet - The Next Call. Avant-garde geschriften van Hendrik Werkman, uitgegeven van september 1923 tot november 1926 in Groningen. Utrecht: Uitgeverij Reflex - galerie Gamm(a), 1978. Met 10 losse delen van The Next Call in facsimile en een begeleidend tekstboek (75pp) in kartonnen map, in de originele kartonnen doos.

118. (Kunst) Een divers lot over keramiek en glaswerk

Een divers lot boeken over keramiek en glaswerk, waaronder Scherven & Geluk. Huwelijksserviezen in Nederland (uitgave Princessehof). [Totaal: 11].

274. Diverse strips o.a. Largo Winch, XIII mystery en Insiders

XIII mystery deel 1 t/m 24 (13 ontbreekt), XIII W. Vance- J. van Hamme 8, stuks, Largo Winch 1 t/m 18 en Insiders deel 1 t/m 8.

100. (Bijbels) 2 stuks, 1 met zilveren slot

Een lot met 2 bijbels: 1 statenbijbel, 1779, in leer; 1 bijbel, 1818, met zilveren slot.

65. (Kunst) een lot over moderne kunst

Een lot met 5 boeken over moderne kunst, waaronder Andre Volten: Beelden voor de eigen ruimte. [Totaal 5].

508. Glas, Fries draadglas schenkkan, Engeland, ca. 1900

Glas, Fries draadglas schenkkan, Engeland, ca. 1900

51. (Kunst) Taschen Interiors (3 delen) + 1 andere

Een lot van 4 uitgaves van Taschen. 3 over interieurs: Alpine Interiors; California Interiors en Country Interiors. Hierbij een ander boek van Taschen: Country Kitchens & Recipes. Alle delen met vele fraaie illustraties in kleur. [Totaal: 4].

9725 CT Groningen