Veiling: Veiling 25 sessie 1

Boeken, strips en Lp's

63. (Kunst) Oude Kunst in Nederland. Etsen van Wilm. Steelink

J. M. van Someren (tekst); Wilm. Steelink (etsen) - Oude Kunst in Nederland. Etsen (...) naar schilderijen uit de kabinetten van Abr. Bredius (...) Mr. Victor de Stuers en andere verzamelingen. Amsterdam: Van Holkema en Warendorf [ca. 1890]. 30 genummerde mappen (compleet). In elke map tekst en een ets beschermd door een Japans papiertje. Onder andere etsen aanwezig van werken van Vermeer, Rembrandt, Hals en Potter. De delen zijn samengebracht in een grote map, rood linnen met goudopdruk. De mappen meten ca. 60x45 cm; de rode verzamelmap 64x45 cm. Compleet. Schaars.

87. (Regionaal) Stads- en Dorpskroniek van Groningen + 2 andere

J. Vinhuizen - Stads- en Dorpskroniek van Groningen (1800-1900). Bolsward: A. J. Osinga, 1935. Gebonden in linnen. Hierbij 2 andere: (1): Copie van de Consideratien door Eenige Gevolmagtigden (...) in de Ommelanden. Groningen: Erven B. van der Kamp, 1891 (schaars!) en (2) Memorie van Informatien voor de Bedienden, Aangesteld tot weeringe der Sluikeryen in de Gemeene Middelen, over Holland en Westvriesland [2e helft 18e eeuw.]

7. (Kunst) Handboek der Burgerlijke Bouwkunde: Steenconstructies

L. Zwiers; J. P. Mieras - Steenconstructies. Handboek der Burgerlijke Bouwkunde, deel II. Amsterdam, N. V. Uitgevers-Maatschappij voorheen Mantgem & De Goes, z.j. [ca. 1918]. Hardcover, gebonden in linnen. Met uitvouwbare platen en honderden afbeeldingen. 432pp. 4to (27x20 cm).

126. (Groningana) K. ter Laan - Nieuw Groninger Woordenboek + 1 andere

K. Ter Laan - Nieuw Groninger Woordenboek. Groningen; Den Haag: J. B. Wolters, 1929. Met Kaarten en Platen. Gebonden in linnen met goudopdruk op platten en rug. Met vele betekenissen in het Nederlands van woorden uit het Gronings. + J. Rietema - Van 't Hoogeland. Schetsen in 't Hunsingoer Dialect. Groningen: P. Noordhoff, 1910. (Schaars!). [Totaal: 2].

270. Stripboeken De Blauwbloezen

De Blauwbloezen deel 1 t/ 42.

310. Diverse elpees o.a. Don McLean, Fox the Fox, Donna Summer en Neill Diamond.

Bruine platenkoffer 18 stuks, rode platenkoffer 23 stuks en groene platenkoffer 18 stuks.

318. Groot lot diverse elpees 82 stuks o.a. Stardust Memories en Andre Brasseur.

Groot lot diverse elpees 82 stuks o.a. Stardust Memories en Andre Brasseur.

74. (Kunst) Een lot van 4 boeken over toegepaste kunst en design

Een lot van 4 boeken over toegepaste kunst en design, waaronder Horst Hamann: Vertical View. [Totaal 4.]

131. (Kunst) L'Odyssee de la Porcelaine Chinoise

L' Odyssee de la Porcelaine Chinoise Collections du Musee National de Ceramique, Sevres et du Musee National Adrien Dubouche, Limoges. (Paris. 2003)

396. Eikenhouten Friese staartklok, begin 20e eeuw

Eikenhouten Friese staartklok, begin 20e eeuw

398. Houten wandregulateur, Junghans, Duitsland, midden 20e eeuw

Houten wandregulateur, Junghans, Duitsland, midden 20e eeuw

397. Klok Engels

Klok Engels houtnerf beschilderd

280. Jaargangen Kuifje

Jaargangen Kuifje tweede helft 1953 en 1958, gebonden.

125. (Fotoalbums) een lot

Een lot van 4 albums met privefoto's uit de jaren '40 en '50. In de albums foto's van mensen -vermoedelijk dezelfde familie - in huiselijke omgeving, aan het strand, etc. Veel foto's uit Rotterdam, daarnaast vakantiefoto's uit binnen- en buitenland (Europa). [Totaal: 4 albums].

134. (Kunst) Een lot kunst en architectuur, met name over Noord-Nederland

Een lot boeken met betrekking tot kunst en architectuur, voornamelijk met betrekking tot de noordelijke provincies. Onder meer: Peter Karstkarel: Alle Middeleeuwse kerken van Harlingen tot Wilhelmshaven (hardcover). [Totaal: 8].

119. (Literatuur/Boekbanden) een lot

Een divers lot literatuur, veelal in Art Nouveau en Art Deco boekband. Onder andere A.M. de Jong - De Rijkaard en H. Heijermans - Droomkoninkje. [Totaal 9].

135. (Fotoalbums) een lot

Een lot van 6 albums met privefoto's uit de jaren '60, '70 en '80. Veel foto's in kleur, onder andere uit Sovjet-Rusland. 1 album vrijwel geheel gevuld met ansichten. [Totaal: 6 albums].

281. Strips, Kuifje weekblad jaargangen 1959, 1960, en 1961

Strips, Kuifje weekblad jaargangen 1959, 1960, en 1961

138. (Groningana) een lot

Een divers lot boeken over Groningen stad en provincie [totaal 13].

139. (Geschiedenis) Geschiedenis van de letterkunde der Nederlanden + een andere set

Prof. Dr. F. Baur e.a. (reds.) - Geschiedenis van de Letterkunde der Nederlanden. Antwerpen, Brussel: N. V. Standaard-Boekhandel; 's-Hertogenbosch: Teulings' Uitgevers-Mij, z. j. [ca. 1950]. 9 delen in 7 banden. Het (veel) later uitgegeven deel 10 ontbreekt. + Dr. J. W. Berkelbach e.a. - Wereldgeschiedenis. 6 delen, compleet. Utrecht, W. de Haan, 1951/1953. [Totaal: 13].

136. (Groningana/kunst) Een lot

Een lot boeken over kunst en architectuur, met name met betrekking tot de provincie Groningen. Hierbij een Werkman verjaardagskalender. [Totaal: 10].

137. (Literatuur) C. Busken Huet - Litterarische Fantasien en Kritieken + werken van Multatuli

C. Busken Huet - Litterarische Fantasien en Kritieken. Haarlem: H. D. Tjeenk Willink, [ca. 1880]. 25 delen (van de 26, vrijwel compleet) in 11 banden De delen zijn uniform gebonden in halfleer, behoudens deel 3 en 4 (linnen, uit een andere serie gedrukt bij dezelfde uitgever). Hierbij: de Verzamelde Werken van Multatuli (10 banden, Amsterdam, Elsevier, ca. 1900) en 3 andere titels van Multatuli, gedrukt bij Cohen te Amsterdam (1889/1890). [Totaal: 24].

424. Gebedsboek, Indonesië, Bali, midden 20e eeuw

Gebedsboek, Indonesië, Bali, midden 20e eeuw

530. Hout, antieke hoek etagere. rond 1900.

Hout, antieke hoek etagere. rond 1900.

4. (Geschiedenis) M. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne du Mobilier Francais

M. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne du Mobilier Francais de l'epoque Carlovingienne a la Renaissance. 6 delen, complete set. Paris: A. Morel et Cie, Librairie Centrale d' Architecture etc., 1874. Uniform gebonden in halfleer met gemarmerde platten. Goudopdruk op de rug. Met platen, veelal in kleur; daarnaast met vele afbeeldingen in zwart-wit. Ca. 500pp per deel. 4to (25x16,5 cm). Fraaie set.

9725 CT Groningen