Veiling: Veiling 28 sessie 2

602. Porseleinen borden en een vaas, China 18e en 19e eeuw

Drie porseleinen borden en een vaas, China 18e en 19e eeuw.

601. Bronzen vaas, Japan, Meiji periode

Bronzen vaas, Japan, ca. 1900, Meiji periode.

577. Porseleinen borden met Imari decor, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode

Drie porseleinen borden met Imari decor, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

671. Hangkast

Houten vintage hangkast 20e eeuw.

652. Tekening, toegeschreven aan Johan Dijkstra

Tekening, toegeschreven aan Johan Dijkstra. Johan Dijkstra (1896-1978) was een Nederlandse schilder en hij geldt als een van de belangrijkste Groninger kunstenaars van de 20e eeuw. Dijkstra volgde lessen aan de Academie Minerva in Groningen. In 1918 richtte Dijkstra samen met Jan Altink de Groninger kunstkring De Ploeg op.

464. Vlinderbank Willem III

Antieke vlinderbank Willem III, gebogen rugraam, circa 1880.

803. Dinky Toys

Dubbeldeks bus, Austin taxi, taxi en een bus van Dinky Toys.

801. Dinky Toys

Kleine brandweerauto, Daimler ziekenwagen en Bedford vrachtwagen van Dinky Toys.

844. Een lot speelgoedauto's

Tekno kever, Ford Thunderbird, 4 Dinky's en 5 anderen.

631. Schilderij puttertje op schaal aardbeien

Olieverf op paneel. Hierbij een ander werk op paneel met een bloemstilleven, 19e eeuw.

596. Zilveren mandje

Zilveren mandje, Hollands gekeurd.

473. Buisframe stoel

Buisframe stoel met rode bekleding.

644. Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Klinkhamer '98 H & H

Schilderij, olieverf op doek. Serie nr. 3 "Abstract communications e-mail", gesigneerd Klinkhamer '98 H & H. Henk Klinkhamer (1952-2019) was een kunstenaar uit de twee helft van de twintigste eeuw, die tot de expressionisten gerekend kan worden. Klinkhamer heeft les van de kunstschilder K. Heemskerk sr. gekregen en volgde de opleiding tekenen en schilderen bij F.A.S. in Amstelveen. Klinkhamer vernietigde in 1977, in een catastrofale driftbui, het grootste gedeelte van zijn werken. Om vervolgens in 1980 alles te vernietigen. Tot aan 1985 is Klinkhamer weer bezig om een nieuwe stijl te ontwikkelen en een nieuwe kunstvoorraad aan te leggen. In 1986 wordt kunstgroep Sybarit opgericht samen met Johannes Adrianus Smit en Van Vliet.

690. "Stoel in kist", design Jan van Opzeeland

"Stoel in kist", ontworpen door Jan van Opzeeland. Van Opzeeland heeft Dutch Design opgericht en was een oud student van Poul Kjaerholm.

667. Wandkleed handweverij "De Knipscheer" Laren

Wandkleed, gemaakt door Handweverij De Knipscheer Laren (1933-1977)

655. Stoelen

Vier hout met koeienhuid bespannen stoelen, eind 20e eeuw.

651. Zeefdruk, Han Jansen

Zeefdruk, gesigneerd Han Jansen (1931-1994).

634. Bijbel met zilveren slot

Antieke bijbel met zilveren slot, 1875.

841. Helikopter, Jeep en een tuktuk

Helikopter ijzerdraad/plastic uit Lesotho, houten Jeep uit Tanzania en een houten tuktuk uit Sri Lanka

546. Glazen karaffen

Vier glazen karaffen, begin 20e eeuw.

563. Schilderij, olieverf op board, gesigneerd Anthony Keizer

Schilderij "Kamperzand Havelte", olieverf op board. Gesigneerd Anthony Keizer (1897-1961). schilder Antony Keizer (1897-1961). Keizer schilderden en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was medeoprichter van het Drents schildersgenootschap.

556. Horloge Pontiac Nageur antimagnetique

Horloge Pontiac Nageur antimagnetique, champagne kleurige wijzerplaat met seconden aanduiding, zwart lerenband in juweliersdoos.

549. Dekselpotten, China, tweede helft 20e eeuw

Dekselpotten, China, tweede helft 20e eeuw

517. Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Jan Wolhoff

Schilderij, "Poortje Deventer" Jan Wolhoff geboren 26 maart 1881 Rotterdam en overleden 10 augustus 1941 te Utrecht. Op 24 maart 1931 vertrokken de schilders Wolhoff (vader en dochter) met hun gezin naar Heerde. Daar stond Jan Wolhoff te boek als kunstschilder en beeldhouwer.

511. Verzilverd bestek Argental

Bestek van Argental bstaande uit zeven grote lepels, zes grote vorken, vier kleine vorken en vijf kleine lepels.

9725 CT Groningen