Veiling: Veiling 36 sessie 3, woensdag 15 december 2021

1416. Zilveren bonbonmand

Zilveren opengewerkte bonbonmand met ajourrand, 1e helft 20e eeuw, gemerkt lopende leeuw 2.

1417. Gouden broche met Boheems granaat

Vintage 14 karaats gouden broche, midden 20e eeuw, Nederland. Bewerkte broche met negen geslepen Boheems granaat, gemerkt met eikenblad 585 en meesterteken Leesener Amsterdam.

1418. Gouden halsketting met bedels

14 karaats gouden lange vossenstaartketting met draaislot, schuif en vijf 14 karaats gouden bedels en een zilveren bedel (krakeling), 20e eeuw.

1419. Gouden zakhorloge

Zakhorloge met 18 karaats gouden kast, 20e eeuw, merkloos. Gemerkt aan de binnenzijde 18 karaats goud.

1420. Gouden dameshorloge

Dameshorloge met 14 karaats gouden armband, merk Eppo, 20e eeuw. Horlogekast van onedel metaal, horlogeband getoetst op 14 karaats goud. Gemerkt V, belastingteken voor werken van onbekende oorsprong (buitenland) gebruikt van 1906-1953.

1421. Zilveren lepels

Zes zilveren lepels met parelrand, gemerkt met meesterteken Zilverfabriek Voorschoten, minerva, lopende leeuw 2 en jaarletter P (1925).

1422. Zilveren bestek

Zilveren lepel en vork, gegraveerd W. v.d. L G.D. Gemerkt met lopende leeuw 2, minerva, meesterteken HA 98, jaarletter Z (1859).

1423. Zilveren vorken, Haags Lofje

Zes zilveren vorken, Haags Lofje. Gemerkt lopende leeuw 2, minerva, jaarletter s (1902) en meesterteken Johannes Wilhelm Tanner Amsterdam.

1424. Zilveren lepels

Zeven zilveren lepels. Drie lepels Haags Lofje, gemerkt jaarletter F (1840) en meesterteken Pieter Schmitz (1812-1846). Vier lepels gemerkt lopende leeuw 2, minerva en R (1901).

1425. Zilveren bestek, Haags Lofje

Zilveren vleesvork en twee opscheplepels, Haags Lofje. Vork gemerkt minerva, lopende leeuw 2, jaarletter L (1921) en meesterteken Van Kempen & zonen, Voorschoten, 1858-1924. Opscheplepels gemerkt minerva, lopende leeuw 2, jaarletter F (1890), meesterteken Van Kempen & zonen, Voorschoten, 1858-1924.

1426. Gouden broche met diamanten

Antieke 14 karaats gouden broche met elf geslepen diamanten, 20e eeuw, Nederland. Gemerkt met eikenblad 585.

1427. Gouden broche en dasspeld met diamant

14 karaats gouden dasspeld en een goud en zilveren broche, Nederland, 19e/20e eeuw. A. 14 karaats gouden bicolor dasspeld met geslepen diamant, gemerkt 585, diameter van diamant 6,8 mm. B. zilver en goud vergulde broche met veertien roosgeslepen diamanten, de sluiting is van 14 karaats goud, gemerkt met eikenblad.

1428. Gouden broches met carneool en bloedkoraal

Twee gouden broches met carneool en bloedkoraal, Nederland, 20e eeuw. A. 14 karaats gouden broche met een grote cabochon geslepen carneool. Ongemerkt maar getoetst op 14 karaats goud. B. 14 karaats gouden broche met een grote cabochon geslepen bloedkoraal, gemerkt eikenblad.

1429. Gouden broches

Twee 14 karaats gouden broches, Nederland, 20e eeuw. A. broche van twee bewerkte halve bollen. Onduidelijk gemerkt maar getoetst op 14 karaat goud. B. broche met twee geslepen Boheems granaat, onduidelijk gemerkt maar getoetst op 14 karaat goud.

1430. Gouden hangers

Diverse hangers, ongemerkt maar getoetst op 14 karaats goud. A. 14 karaats gouden druppelvormige hanger met Boheemse granaten. B. 14 karaats gouden hanger met Boheemse granaten. C. twee kleine hangers, waarschijnlijk oorbellen, met paars geslepen amethist.

1431. Zilveren theepot

Zilveren theepot met parelrand versiering en ivoor. Gemerkt lopend leeuw 2, minerva, jaarletter U (1904) en meesterteken Van Kempen en Zonen, Voorschoten.

1432. Zilveren tafelbel

Antieke zilveren tafelbel uit 1853, met messing bel en zilveren omhulsel. Gemerkt lopende leeuw, minerva, jaarletter T (1853) en meesterteken Lang & Koops Rotterdam.

1433. Zilveren koffiepot en melkkan

Set bestaande uit een zilveren koffiepot en zilveren melkkan, versierd met bloemmotieven. Gemerkt lopende leeuw 2, minerva en jaarletter X (1857) en dubbel meesterteken. Van Kempen Utrecht (1835-1858) en Balfoort sr. Utrecht (1853-1883).

1434. Zilveren theepot, Biedermeier

Zilveren Biedermeier theepot met ebbenhouten knop. Gemerkt oud zwaard (1814-1905) en dubbel meesterteken; Van Kempen Utrecht (1835-1858) en Balfoort sr. Utrecht (1853-1883).

1435. Zilveren suikerstrooier en peper-en-zoutstrooier

Lot van drie zilveren strooiers , circa 1900. A. antieke zilveren Victoriaanse suikerstrooier, gemerkt Londen, jaarletter G (1902-1903) en meesterteken. B. set peper-en-zoutstrooier, gemerkt Chester, jaarletter R (1900-1901).

1436. Zilveren peper-en-zoutstel

Zilveren Victoriaans peper-en-zoutstel, Engeland 19e eeuw. Sterling zilver 925/1000, gemerkt Chester, jaarletter P (1898-1899) en meesterteken F.W.

1437. Lot parfumflesjes

Lot parfumflesjes waarvan drie met zilveren dop, eerste helft 20e eeuw.

1438. Roomlepel, stolp en poederstrooier

Zilveren roomlepel, glazen poederstrooier met zilveren dop en stolp met zilveren handvat.

1439. Zilveren lepels

Drie verschillende zilveren lepels, alle lepels zijn gemerkt.

1441. Zilveren servetringen

Vier verschillende zilveren servetringen.

9725 CT Groningen