Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

301. Kunstobject, Peter Gabrielse

Kunstobject, een antieke kast met mini interieur van kunstenaar Peter Gabrielse (1937) met de titel “Schoonheid van het verval”. Aan de achterzijde gemerkt met ingebrande kunstenaars signatuur met kunstwerknummer 199. Eind 20e eeuw.

302. Kerststal, Sint Willibrorduskerk Oude Pekela

Grote kerststal uit de Sint Willibrorduskerk in Oude Pekela, bijgeleverd een ansichtkaart met de desbetreffende kerststal. Midden 20e eeuw.

303. Fotoalbum

Fotoalbum met lederen kaft en bronskleurig beslag gevuld met zesentwintig portretfoto’s, eerste kwart 20e eeuw.

304. Schilderij

Schilderij van een duinlandschap. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd A. Boogaerdt 't Hooft jr. en gedateerd 1912.

305. Inktpot, ontwerp J.C. Stoffels voor Onder den Sint-Maarten

Messing inktpot, ontwerp Johannes Cornelis Stoffels uitgevoerd door Onder den Sint-Maarten, Zaltbommel. Gemerkt aan de onderzijde, circa 1900.

306. Beeld, Karel Zijlstra

Bronzen beeld met roestvrijstalen kader op hardstenen basement, getiteld "Cain Lanamna" van Karel Zijlstra (1958). Betreft een beeld op groot formaat.

Volgens de site van de kunstenaar:
Zoals de Keltische danser zich rechtopstaand beweegt, zo reiken ook de beelden van Karel Zijlstra naar verheffing en vergeestelijking. Als ijle godenfiguren in Ierse mistvelden rijzen zij op uit de aarde, zonder voeten, maar onaantastbaar in hun spiritualiteit. Vaak worden deze ingetogen, ranke figuren vergeleken met Masaï krijgers of Egyptische goden.

307. Beeld, Zachariah Njobo

Serpentijnen beeld van pelikaan met jong van Zachariah Njobo (1962, Birchenough Bridge, Zimbabwe). Beeld is aan de achterzijde gesigneerd Z. Njobo en gedateerd 2001. Groot formaat beeld met gewicht.

308. Schaal

Kristallen schaal met groene en blauwe glasnoppen. Vierde kwart 20e eeuw.

309. Zeefdruk, Susan Schildkamp

Zeefdruk met de titel “Le Veechie mura” van Susan Schildkamp (1957). Zeefdruk op papier, groot formaat werk. Rechtsonder gesigneerd, oplagenummer 39/125, jaar 1997.

311. Beeld

Gebronsd metalen beeld op granieten basement, met titel "Toekomst", toegeschreven aan Eduard Martens. 21e eeuw.

312. Murano schaal

Murano glazen dubbellaags serveerschaal met spetter effect, Italië, jaren 60.

313. Reclameaffiche Sigaren Maëstro

Affiche van Sigaren Maëstro. Linksonder vermelding drukker Lithocart Antwerpen. België, jaren 30.

314. Gesp met riemstukken

Messing gesp met riemstukken, gesp gedecoreerd met soldaat en kanon en riemstukken met staande soldaten. Frankrijk, 19e eeuw.

315. Vaas, Atelier Beránek

Blauw-heldere glazen vaas met luchtinsluitingen van Atelier Beranek. Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.

316. Murano vaas

Murano vaas in de kleuren groen en roze. ItaIië, jaren 50/60.

317. Sieradenkast, Japan Meij periode

Japans lakwerk miniatuur kabinet, sieradenkast met ingelegd parelmoer voorzien van afbeelding van twee geisha’s uit de Meij periode, begin 1900.

318. Murano olifant

Glazen Murano olifant in voornamelijk blauw gestreepte kleurslag, tweede helft 20e eeuw.

319. Menukaarten Holland-Amerika Lijn

Menukaarten voor de cruiseschepen M.S.N Nieuw Amsterdam, Groote Beer, van Rederij Holland-Amerika Lijn. In totaal veertien menukaarten, gedateerd jaren 50/70

320. Schilderij, S. Blok

Schilderij van winterlandschap. olieverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd S. Blok, tweede helft 20e eeuw.

321. Album met poëzieplaatjes

Album met poëziealbumplaatjes op klein en groot formaat met onder andere plaatjes van dames, bloemen, kinderen, vogels, katten, honden, kabouters, vlinders en klederdrachten. Tweede helft 20e eeuw.

322. Fotolijsten

Twee ovale houten fotolijsten met portretten van een man en vrouw, circa 1900.

323. Olie-en azijnstel

Glazen olie en azijnstel met verzilverde voet en verzilverd dienblad. Tweede helft 20ste eeuw.

324. Friese staartklok

Friese eikenhouten staartklok met een schuif welke is voorzien van wangen en een ovaal venster gedecoreerd met messing plaat met vadertje tijd. De handgeschilderde wijzerplaat is met een Fries dorpsgezicht en bloemrozetten in de bovenste hoeken en hoorn des overvloed in de hoeken beneden op de wijzerplaat. De gebogen kap is voorzien van twee zwarte pilaren met messing kapitelen en drie latoen koperen ornamenten. eind 19e eeuw.

325. Naaidoos

Houten gelakte naaidoos in Chinoiserie stijl gedecoreerd met florale motieven. Eerste helft 20ste eeuw.

326. Lot snijwerk

Vijf uit tagua noot gestoken snijwerken met onder meer konijnen, muis, hond en schildpad. 20e eeuw.

9725 CT Groningen