Veiling: Veiling 41 sessie 3, woensdag 30 november 2022

626. Zilveren theezeef

Moderne sterling zilveren theezeef met kantelmechanisme en teakhouten greep. Aan de onderzijde gemerkt met 925 sterling S, de kantelbare theezeef is ook gemerkt.

627. Zilveren visbestek, Gerritsen & van Kempen

Vier couverts 2e gehalte zilveren visbestek. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken Gvk (Gerritsen & van Kempen N.V. te Zeist), minervakop en jaarletter C (1937).

628. Likeurglazen met zilveren voet, Art Nouveau

Twee Art Nouveau likeurglazen met zilveren voet, gemerkt 800. Eerste kwart 20e eeuw.

629. Zilveren miniatuur servies 1903

Sterling zilveren miniatuur koffie- en theepot, suikerpot en melkkannetje. Aan de onderzijde Engels gemerkt met kroon (Sheffield), naar links lopende leeuw (Sterling 925 zilver), Jaarletter I (1903) en meesterkeur J & JM Ld (J & J Maxfield Ltd).

630. Lot zilver

Lot zilver bestaande uit twee bekers, drie lepels, twee botermessen, suikerlepel en vork. 2e gehalte zilver en als zodanig gemerkt.

631. Zilveren beker en flessenhouder

Flessenhouder met houten inzet voorzien van Engels meesterteken RC (Richard Comyns), jaarletter R (1991), lopende leeuw naar links (Sterling zilver) en Leopard (London).
Beker, gegraveerd VBA, gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken N.V. Zilverfabriek Voorschoten, minervakop met letter C, Den Haag en jaarletter R (1927).

632. Gebaksvorkjes, Georg Jensen

Set van twaalf sterling zilveren Georg Jensen gebaksvorken. Aan de achterzijde gemerkt met Georg Jensen, sterling silver. Denemarken, eerste kwart 20e eeuw

633. Lot Van Kempen zilver

Bestek Haags Lofje van zeven lepels en negen vorken, gemerkt Van Kempen, 2e gehalte zilver, begin 1900. Tevens een opscheplepel en drie vorken, tweede gehalte zilver gemerkt van Van Kempen van recentere datum.

634. Zilveren bonbonschaaltje, Duitsland

Duits bonbonschaaltje. Gemerkt halve maan, kroon, 800 en AK (Aurel Knödlel - Schwäbisch Gmünd). Tweede kwart 20e eeuw.

635. Zilveren theelepels en roomlepel, Art Deco

Twaalf Art Deco zilveren theelepels en roomlepel, gemerkt zwaardje en N.V. Zilverfabriek Voorschoten. Tweede kwart 20e eeuw.

636. Zilveren theepot 1876

Zilveren theepot gedecoreerd met parelranden. Tweede gehalte zilver, gemerkt met lopende leeuw 2, zwaardje in het handvat, minervakop, en jaarletter R (1876).

637. Zilveren theelepeltjes

Twaalf zilveren theelepels met getorste steel en heft welke is voorzien van Biedermeier graveerwerk. De lepeltjes zijn uitgevoerd in het model Hanenkam. Gemerkt zwaardje en meesterkeur PS, 20e eeuw.

638. Fries draadglas met zilver

Drie Fries draadglas objecten bestaande uit een schenkkannetje, een lepelvaasje en theebusje. Alle drie met zilveren vatting, één met dop. Alle objecten gemerkt met zwaardje. 20e eeuw.

639. Djokja zilveren broodschaal

Djokja zilveren broodschaal met ajour bewerkte florale rand op bolpootjes. Gemerkt aan de onderzijde met meesterteken HM (H. Moedakir) en 800.

640. Djokja zilveren serveerschaal

Djokja zilveren serveerschaal met botanisch gedecoreerde rand. Gemerkt aan de onderzijde met meesterteken PWR en 800.

641. Zilveren kaarsenstandaards

Vier Sterling zilveren kaarsenstandaards voor een kaars. Twee kaarsenstandaards gemerkt 925 en twee gemerkt met staande leeuw 1, minervakop en meesterteken JL, jaarletter X (2007).

642. Zilveren theeservies, Wilkens & Söhne Bremen

Zilveren theeservies van Wilkens & Söhne Bremen bestaande uit een theepot, melk- en suikerstel en dienblad. Gemerkt aan de onderzijde met halve maan, kroon en schroefpers (Wilkens & Söhne), 830 S en modelnummer. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

643. Zilveren theelicht, Art Deco

Zilveren Art Deco theelicht. Gemerkt met halve maan, kroon, 835 S, V en Nederlandse herkeur. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

644. Zilveren rijksdaalders en replica gulden

Twee zilveren rijksdaalders Koning Willem III uit 1866 en 1868 en een zilveren (925/1000) replica van 1 gulden uit 1680.

645. Bonbonnières met zilveren voet

Twee kristallen bonbonnières met zilveren voet. Kleinste bonbonnière gemerkt met meesterteken CS6 en zwaardje en andere bonbonnière gemerkt met meesterteken B & Z 3 (Burger en Zonen, Haarlem) en zwaardje.

646. Zilveren suikerstrooier en mosterdpot

Zilveren suikerstrooier en zilveren mosterdpot met kobaltblauwe glazen binnenbakje met lepel. Engels gemerkt met anker (Birmingham), Engelse leeuw (Sterling silver), meesterteken W.N. LTD (William Neale) en jaarletter J (1933).

647. Verguld zilveren armband

Verguld zilveren armband met Boheems granaat en camee met damesgezicht en profile. Zilver 900/1000 verguld, gemerkt met konijnenkop. Tsjecho-Slowakije, midden 20e eeuw.

648. Lot zilveren theelepels en vorkjes

Zeven zilveren theelepels, twee zilveren gebaksvorken en drie zilveren suikerlepels. Gemerkt met zwaardjes en enkele met meesterteken, 20e eeuw.

649. Serveerschaal en bonbonnières

Glazen serveerschaal met zilveren hengsel, gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken, minerevakop met A (Amsterdam) en jaarletter W (1931). Hierbij twee kristallen bonbonnières met zilveren voet, gemerkt met meesterteken CS6 en zwaardje. 20e eeuw.

650. Zilveren ringen en gouden ring

Twee zilveren ringen met bolletjes vormgeving, gemerkt 925 en een 8 karaats gouden ring met twee dolfijnen gemerkt 333 en meesterteken. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen