Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

1. Beeld, Guido Cacciapuoti

Terracotta beeld van een arend op groot formaat. Aan de achterzijde dubbele signatuur van zowel fabrikant Guido Cacciapuoti uit Milaan als de kunstenaar Granelli. Gestempeld Made in Italy, jaren 30 vorige eeuw.

2. Beeld Weens brons, Franz Xavier Bergmann

Weens bronzen beeld van een oosterse danseres en haar assistent door Franz Xavier Bergmann (1861-1936), beeldje staat op marmeren basement. Verkocht, gezien het naamplaatje bij Nissel & Sikora, te Wenen. Gesigneerd met monogram B in kruik (Bergmann) en Nam Greb. Oostenrijk, omstreeks 1930.

3. Kom, China, Kangxi periode

Chinese handbeschilderde porseleinen kom met afbeeldingen van een krijger en interieur scenes, binnenzijde kom een decoratie met spelende kinderen. Aan de onderzijde gemerkt met zes karakters. China, Kangxi periode, 17e eeuw.

4. Ets, Henri Matisse

Ets met afbeelding van een vrouw op stoel, toegeschreven aan Henri Matisse (31 december 1869 – 3 november 1954). Gesigneerd als H. Matisse en vermelding van oplagenummer 7/25. Midden 20e eeuw.

5. Beeld, I Made Runda

Lasi-houten gesneden Art Deco stijl Balinees beeld van een vrouw met over elkaar gevouwen handen door I Made Runda. Op de sokkel gesigneerd MDRUNDA, Indonesië (Denpasar/Sakah), jaren 50/60.

6. Kutani theekommen, Japan

Twee porseleinen Kutani theekommen met florale decoratie. Aan de onderzijde gemerkt met karakters. Japan, begin 20e eeuw.

7. Beeld, Christien Dutoit

Keramieken beeld door Christien Dutoit. Op de boot gesigneerd, België, begin 2000.

Provenance: Galerie De Hullen, Beelden in Gees, 2008.

Christien Dutoit maakt sculpturale keramiek. Keramiek duidt op gebakken klei, klei biedt als materiaal veel meer mogelijkheden dan een schets: de zachtheid en de plooibaarheid zijn al een inspiratiebron op zich. Na het drogen wordt het bewerkt met oxides, pigmenten en een toetsje glazuur die de typische kleur geven aan de werken. Het wordt vervolgens in een elektrische oven gebakken op 1220° C. Bron: Website Dutoit.

8. Beelden, Japan

Twee Japanse handbeschilderde porseleinen honden gedecoreerd met florale motieven in Imari stijl, fabrikant YaYou Zhen Cang. Aan de onderzijde gemerkt met vier karakters. Japan, omstreeks 1900.

9. Merklap 1843

Geborduurde merklap met Engelse teksten, levensboom en afbeeldingen met symbolen. Naamsvermelding Sarah Clench aged 14, geborduurd in 1843.

10. Gemberpot, F. van Dunkelman

Keramieken handbeschilderde en geglazuurde gemberpot met florale decoratie en gestileerd patroon. Aan de onderzijde gemerkt met Rozenburg Den Haag E1 en F.v.D. (F. van Dunkelman) 1889.

11. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van een Drents landschap met waterpartij en opgestapelde rietschoven, getiteld “Avondwolken” van Anthony Keizer (Meppel, 1897-1961). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Anthony Keizer en gedateerd 1939.

12. Schaal, Cees van Olst

Glazen handgevormde schaal van Cees van Olst (1947-2014) in golvende vormgeving in de kleuren oranje, groen en met subtiel zwarte structuur. Aan de onderzijde en op de rand gegraveerd, jaren 90/00.

13. Schilderij

Schilderij van zeven dansende dames in de buitenlucht, oleografie op paneel met handgeschilderde details. Duitsland, begin 1900.

14. Schilderij

Schilderij in Jugendstil stijl met afbeelding van zeven kinderen dansend in de open lucht. Oleografie op paneel met handgeschilderde accenten, begin 1900.

15. Vaas, ontwerp Otto Brauer voor Holmegaard

Bruine glazen gulvaas met witte inlay, ontwerp Otto Brauer voor Holmegaard. Denemarken, jaren 70.

16. Schedel, Dayak Borneo

Menselijke schedel met tribaal gesneden patroon bovenop de schedel. Een koppensnellers trofee uit Dayak Borneo,19e eeuw.

18. Stoel, ontwerp Terje Ekstrøm voor Stokke

Stoel, model Ekstrem met antracietgrijze bekleding, bekend onder de naam slangenstoel. Ontwerp Terje Ekstrøm voor fabrikant Stokke, Noorwegen, jaren 90.

19. Glasobject

Blauwgekleurd glasobject op groot formaat in hardhouten staander, gedecoreerd met modernistisch landschap met kreeft. In verschillende technieken behandeld glas, jaren 90.

20. Schilderij, Jan Jacob Spohler

Schilderij van winters riviergezicht met schaatsers, schuit en molen, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd J.J. Spohler (1811-1866). Midden 19e eeuw.

21. Schilderij, Boumeester

Schilderij met landschappelijke voorstelling met twee bomen, olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd Boumeester, tweede kwart 20e eeuw.

22. Plastiek

Keramieken abstract brutalistisch plastiek met vlierhouten stok behangen met keramische schijven. Ongesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

23. Theepot, China, Kangxi periode

Chinese porseleinen theepot met handbeschilderde blauwe florale decoratie. Schenktuit is voorzien van een zilveren tuitstuk. China, Kangxi periode, 18e eeuw.

24. Peper-en zoutstel, Lustreware Japan

Porseleinen lustreware peper-en zoutstel met apen, thema horen, zien en zwijgen. Aan de onderzijde gemerkt met Made in Japan, tweede kwart 20e eeuw.

25. Schaal met zilveren hengsel, Meissen

Porseleinen ajour bewerkte schaal met blauw-witte florale decoratie van Meissen. Hengsel is zilver gekeurd met lopende leeuw 2 en voorzien van zwaardje. Schaal aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 69 en de kenmerkende Meissen gekruiste zwaarden en in het florale centrale gedeelte tevens gemerkt met gekruiste zwaarden. Duitsland, omstreeks 1900.

26. Kunstobject, Patty Wouters

Keramisch puntvormig kunstobject met hardstenen toevoeging, hangend aan metalen draad in ijzeren kader. Gemaakt door Patricia (Patty) Wouters (Wilrijk, 1957). België, circa 2000.

9725 CT Groningen