Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

401. Schilderij, Piet Cottaar

Schilderij van een stilleven met vissen, verschillende koolsoorten en artisjokken door Petrus Johannes Maria 'Piet' Cottaar (1878-1950). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd op de tafelrand Piet Cottaar. Eerste helft 20e eeuw.

402. Gegraveerde glazen bokaal, 18e eeuw

Gegraveerde glazen bokaal op een cirkelvormige spreidvoet, met gefacetteerde knoppen, gegraveerd met jachttaferelen. Toegeschreven aan de Keizerlijke glasblazerijen van Sint-Petersburg, periode van Catharina II, 18e eeuw.

403. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij met paddenstoelen getiteld “Vergankelijkheid” van Anthony Keizer (Meppel, 1897-1961). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Anthony Keizer en gedateerd 1928.

405. Almanakken provincie Groningen 1885/1890

Twee provinciale Groninger Hazelhoff’s almanakken uit 1885 en 1890. Uitgegeven bij L.S. Van Giffen te Groningen.

406. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Zes porseleinen octagonale Chinese theekommen en schotels, handbeschilderd met florale motieven. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw.

407. Mau katten, A. Tiot

Een paar bronzen Egyptische revival gestileerde Mau katten, op de achterzijde gesigneerd A. Tiot. Frankrijk, jaren 70.

408. Theebus, China, Kangxi periode

Chinese porseleinen theebus voorzien van decoratie met theedrink scene. Theebus voorzien van zilveren montuur met deksel en floraal element. Zilver gemerkt met zwaardje, 19e eeuw. Porselein China, Kangxi periode, eind 17e eeuw.

409. Parfumfles, Michael Ahlefeldt-Laurvig

Kristallen ambachtelijk gefabriceerde parfumfles met glasdraden en iriserende werking van Michael Ahlefeldt-Laurvig. Zweden, omstreeks 2000.

410. Schaal

Blauwe mondgeblazen en vrij gevormde glazen schaal, relatiegeschenk van de organisatie CERTE. Genummerd 8/50, 21e eeuw.

411. Kraantjespot

Messing kraantjespot met breed uitpuilend onderste gedeelte van het vat en kooltjes komfoor op staande zwarte houten bolpootjes. Circa 1850.

412. Borden, China, Kangxi periode

Twee porseleinen Chinese borden gedecoreerd met handbeschilderde florale motieven, aan de achterzijde gemerkt met dubbele ring en merkteken. China, Kangxi periode, eind 17e eeuw.

413. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Drie porseleinen Chinese theekommen met vijf schotels, geheel handbeschilderd met florale motieven. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw.

414. Beeld Weens brons, Franz Xaver Bergmann

Weense bronzen beeld van een Arabier met geweer door Franz Xaver Bergmann (1861-1936). Beeldje is koud geschilderd en staat op marmeren basement. Gesigneerd met monogram B in een kruik (Bergmann) en Nam Greb onder het kledingstuk. Oostenrijk, jaren 20-40.

415. Toeareg zwaard, Afrika

Ijzeren Toeareg zwaard met lederen schede afgezet met messing. Eerste helft 20ste eeuw.

417. Aquarel

Expressionistische aquarel met pastelkrijt van naakte dame in de natuur. Linksonder gesigneerd Otto M, verso vermelding Otto Mueller. 20e eeuw.

418. Venstervaas, Floris Meydam

Serica zwartglazen zogenaamde "Venstervaas" van Floris Meydam door Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt en gegraveerd oplagenummer 111/250. Jaar van fabricage 1976.

419. Schilderij, Marin

Schilderij in naïeve kunststijl met wandelende man met hond. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd MRMARIN 1978. Verso vermelding Marin 78. Vierde kwart 20e eeuw.

420. Wandbord, Frankrijk

Frans majolica handbeschilderd wandbord met geschulpte rand en gedecoreerd met een vogel en vlinder, achterzijde gesigneerd Rouen. Frankrijk, 19e eeuw.

421. Luidspreker, Philips

Bakelieten Art Deco luidspreker van Philips op gietijzeren voet, genaamd "Pannekoek", typenummer 2003. Ontwerp Louis Kalff, Nederland, jaren 30.

422. Kunstobject, Annette Lohbeck

Keramieken kunstobject van Annette Lohbeck. Een ambachtelijk gevormde schijf op groot formaat in geel-blauwe kleurslag vervaardigd in Atelier Feuerfest (Krefeld). Provenance: Galerie Anderwereld, Jan Katuin, Groningen, 1990. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

423. Theekommen en schotels, China, 18e eeuw

Vijf Chinees porseleinen theekommen met vier schotels, floraal handbeschilderd. China, 18e eeuw.

424. Vaas, China, 19e eeuw

Chinese porseleinen celadon handbeschilderde vaas gedecoreerd met vogel en florale motieven. China, eind 19e eeuw.

425. Beeld Weens brons

Weens bronzen beeld van een valkenier met twee gevangen vogels. Voorzien van plaatje van warenhuis Nissel & Sikora, Wien. Koud geschilderde brons op marmeren basement, beeld is onder het kledingstuk genummerd met 1931. Oostenrijk, jaren 30.

426. Luidspreker, Philips

Bakelieten Art Deco luidspreker van Philips, type 2032 uit 1932.

427. Jukebox, Seeburg

Jukebox Seeburg select-o-matic 200. Jaren 50.

9725 CT Groningen