Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

303. Handtassen

Drie lederen dames handtassen in zwart en bruin en een bruine quilted handtas van Picard. Vierde kwart 20e eeuw/21e eeuw.

304. Hangoortafel

Engelse eikenhouten hangoortafel of gateleg table, met getordeerde poten. Eerste helft 20e eeuw.

305. Beeld Asmat, Nieuw-Guinea

Houtgestoken tropisch hardhouten voorouderbeeld van de Asmat uit Nieuw-Guinea. 20e eeuw.

306. Dienbladen en droppelmina Reijenga Groningen

Tinnen zwart gelakte en handbeschilderde kraantjeskan van Reijenga uit Groningen met messing spiritusbrander en staander. Gemerkt Reijenga Groningen aan de binnenzijde van de kan. Tevens twee houten Hindelooper handbeschilderde dienbladen met florale decoratie. 20e eeuw.

307. Kistje met inhoud

Houten kistje gevuld met Afrikaanse ketting en armband, vier benen sieraden, metalen ketting met armband, kaasschaaf met gemerkt zilveren handvat, zeven broches, Opinel zakmes, armband met halfedelstenen, lepeltjes en een Boeddhabeeldje. 20e eeuw.

308. Houtsnede, Japan

Japanse houtsnede van een geisha in blauw gewaad. Links gesigneerd middels Japanse karakters, 20e eeuw.

309. Handtassen

Vijf handtassen waarvan een lederen Nicoli Fernando Italy, een florale tas met lederen hoekstukken, een katoenen tas en twee kunstlederen tassen. 21e eeuw.

310. Geurflacons, China

Twee Chinese van binnen handbeschilderde geurflacons met landschappelijke voorstelling, waarvan één met metalen montering. China, derde kwart 20e eeuw.

311. Affiche, Johan Dijkstra

Affiche, kleurenlitho door kunstenaar Johan Dijkstra met de titel “Dit is Groningen Stad en Lande“. Uitgeven door Johan Enschede en Zonen - Haarlem, derde kwart 20e eeuw.

312. Affiche, Johan Dijkstra

Affiche, kleurenlitho door kunstenaar Johan Dijkstra met de titel “Beschermt het Groninger Landschap“. Uitgeven door Johan Enschede en Zonen - Haarlem, derde kwart 20e eeuw.

313. Manden

Vier gevlochten rieten manden met visgraat vlechtpatroon, drie met lederen handvatten en alle manden met lederen hoekstukken. Tweede kwart 20e eeuw.

314. Manden

Vier gevlochten rieten manden met visgraat vlechtpatroon, twee lederen handvatten en diverse lederen hoekstukken ontbreken. Tweede kwart 20e eeuw.

315. Paardenhoef

Paardenhoef met ijzeren hoefijzer, 20e eeuw.

316. Schilderij

Schilderij van Hollands landschap met stro volgeladen platbodem. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd met monogram HV en gedateerd 1958.

317. Kaartendoos

Houten kaartendoos met benen fiches met Torol kaarten, jaren 50.

318. Kopergravures 1799, T. Cook

Vier Engelse kopergravures met vier stadia van wreedheid. Engelse titels "First Stage of Cruelty", "Second stage of Cruelty", "Cruelty in Perfection" en "The Reward of Cruelty". Ontwerp Hogarth en uitgewerkt door graveur T. Cook in 1799.

319. Schoolplaat, J.B. Wolters' Uitgeversmaatschappij Groningen

Schoolplaat “Het olieveld van Schoonebeek” door Joop Kropff. Uitgegeven door J.B. Wolters’ Uitgeversmaatschappij N.V. Groningen – Batavia in 1948.

320. Olielamp, Jugendstil

Jugendstil messing staande olielamp met melkglazen lampenkap. Eerste helft 20ste eeuw.

321. Dek- en serveerborden, Fürstenberg Germany

Drie porseleinen dekschalen en twee serveerborden van Fürstenberg Germany. Duitsland, jaren 50/60.

322. Tekening

Tekening van een landschap van toegeschreven aan Paul Albert Girard (1839-1920). Linksonder gesigneerd met initialen P.A.G. en verso vermelding overige info. Omstreeks 1900.

323. Lithografie, Hans Zatzka

Kleurenlithografie met zeven dames in een florale omgeving door Hans Zatzka. Rechtsonder gesigneerd, Oostenrijk, tweede kwart 20e eeuw.

324. Theestoof

Houten theestoof met messing binnenbak staande op drie bollen. Eerste helft 20ste eeuw.

325. Lot keramiek

Zes keramieken objecten waaronder een wandbord van Goedewaagen Gouda decor Julia, een Goedewaagen kruik met driemaster gedecoreerd, twee Goedewaagen schenkkannen met dop. Tevens een plateel vaasje en schoteltje van andere herkomst. 20e eeuw.

326. Lampenvoet, Plateelbakkerij Zenith

Keramieken Art Deco lampenvoet met blauw handbeschilderd floraal patroon door plateelbakkerij Zenith, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 736, initialen van de plateelschilder en Zenith, Gouda. Jaren 30.

327. Drijfschalen

Drie glazen drijfschalen waarvan de okerkleurige een iriserende werking heeft. 20e eeuw.

9725 CT Groningen