Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

253. Ketting met hanger, Finland

Bronskleurig hanger met ketting door Kalevala Koru, Finland.

254. Schenkkannen

Drie keramieken schenkkannen waaronder een witte schenkkan met grijze bies door de Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland, een grijze schenkkan van fabrikant Fris, Edam en een derde ongemerkte schenkkan. Derde kwart 20e eeuw.

255. Bureauset

Opaline kleurige persglazen Art Deco stijl bureauset met asbak en twee opbergbakjes met bijbehorende onderzetter. Midden vorige eeuw.

256. Zilveren theelepels

Set van twaalf zilveren theelepeltjes en tien zilveren theelepels met floraal ajour bewerkte grip. Geheel met twaalf lepeltjes in originele doos, gemerkt aan de achterzijde met meesterkeur A.M en gemerkt met zwaardje. Tevens een mahoniehouten lepeldoos gevuld tien zilveren theelepels, gekeurd met zwaardje en meesterteken. Nederland, eerste helft 20e eeuw.

257. Kommen

Vier aardewerken geglazuurde kommen in aardetinten, twee kommen gemonogrammeerd aan de onderzijde. Vierde kwart 20e eeuw.

258. Microscoop

Messing microscoop op gietijzeren basis in oorspronkelijke kist. Vermoedelijk Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

259. Koningshuis parafernalia

Koningshuis parafernalia met onder andere de aankondiging van geboorte van Juliana in 1909, proclamatie van mei 1940 door Koningin Wilhelmina, gedicht "De Winter en de Lente", een heilzang voor prinses Pauline en meer. 20e eeuw.

260. Horloge, Emporio Armani

Herenhorloge van Emporio Armani met quartz uurwerk en lederen horlogeband. Met originele doos en begeleidend documentatie, 21e eeuw.

261. Affiches sigarenreclame

Drie sigarenreclame affiches van Wilde Havana Hofnar sigaren, Willem II en Aida Sigaren Clarinett0. Nederland, jaren 50-60.

262. Poëziealbum 1884 en borduurwerk

Poëziealbum gevuld met gedichten, spreuken en tekeningen met datering vanaf 1884. Tevens een borduurwerk met een spreuk naar Jacob Cats “Wat dient'er veel geseyt? Al waer oyt minne quam,
Daer wort de felste leeuw soo mack ghelijck een lam” en voorzien van afbeeldingen man en vrouw en kat. Nederland, omstreeks 1900.

263. Beeld Vishnu

Bronzen donker gepatineerd Vishnu beeld. India, 20e eeuw.

264. Lot sieraden en kralen

Lot sieraden bestaande uit een hanger en broche in Delfts blauw keramiek, twee kettingen in Peruaanse vormgeving en een ketting met bloedkoralen en glas. Tevens een doosje gevuld met losse koraaltakjes voor ketting. 20e eeuw.

265. Fauteuils

Twee houten fauteuils in Louis XV stijl met geborduurd florale bekleding. Tweede helft 20ste eeuw.

266. Bowl, Cristal Peninsula Portugal

Kristallen bowl met geslepen decor van een traditioneel zeilschip uitgevoerd in gematteerd glas. Uitgevoerd door Cristal Peninsula JDF. Portugal, eind jaren 90.

267. Lot schrijfbenodigdheden, Mont Blanc

Twee Mont Blanc vulpennen, type 221 classic met gold trim en een Mont Blanc zwart met rubber cap uit 1935. Tevens een set van tien inktpatronen en een inktflacon van Mont Blanc. West Duitsland, 20e eeuw.

268. Wandborden, Regina

Vier keramieken wandborden met oud-Hollandse landschappen naar ontwerp van Dick de Vries en uitgevoerd onder de naam Regina Want/Barras. Alle borden zijn met certificaat en genummerd en gedateerd 1992/1993.

269. Boeken - Liber Sigillorum

Twee boeken Liber sigillorum: de zegels in het archief van de Ridderlijke Duitsche Orde, Balije van Utrecht, 1200 - 1811. Hardcoverboeken uitgegeven door Knoop in 1995.

270. Bijzettafels

Twee houten bijzettafels of plantentafels met gedraaide poten. Eerste helft 20ste eeuw.

271. Gravure

Gravure, liggende kaart van Nederland, 19e eeuw.

272. Houtsnede, Lou Strik

Houtsnede van een moeder met kind van Lou Strik (1921-2001). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1957.

273. Lot glaswerk

Lot glaswerk met vijf vazen, geurwaterfles, lichtblauw bakje, glazen pegels en een schaal. 20e eeuw.

274. Schilderij, De Smit

Schilderij van een volle maan met een schittering in het water. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd De Smit. Halverwege 20e eeuw.

275. Wandbord, J. Belinig

Tinnen wandbord met afbeelding van de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal in Doornik. Rechtsonder in het bord gesigneerd J. Belinig. België, vierde kwart 20e eeuw.

276. Fauteuil

Teakhouten Scandinavisch design fauteuil met lichtblauwe bekleding van latere datum. Jaren 50/60.

277. Voetenbank

Gevlochten pitrieten voetenbank op metalen frame, 21e eeuw.

9725 CT Groningen