Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

178. Kris, Indonesië

Javaanse kris met gestoken houten heft, damastkling en houten schede met messing pendok voorzien van florale decoratie. Indonesië, begin 20e eeuw.

179. Aquarel

Aquarel van café scène met modieus uitgedoste dames. Linksonder gesigneerd met monogram, derde kwart 20e eeuw.

180. Wandklok

Houten wandklok met afbeelding van een vrouw, vierde kwart 20e eeuw.

181. Delfts blauw bord, 18e eeuw

Delfts blauw aardwerken bord met florale handbeschilderde decoratie en eenvoudig strak centraal vlak. Nederland, 18e eeuw

182. Tegels

Twee oud-Hollandse aardewerken tegels waaronder een blauw-witte tegel met kameel en een polychrome handbeschilderde tegel met een platbodem zeilschip, gemerkt achterzijde Tichelaar. 19e en 20e eeuw.

183. Droppelmina, J.W. Reijenga Groningen

Tinnen droppelmina, zwart gelakt en goudkleurig gedecoreerd in Japanse stijl met kraanvogel en botanisch motief. Compleet met messing kooltjes komfoor op bolpootjes. Uitgevoerd door de Groninger tingieter J.W. Reijenga, aan de binnenzijde kan gemerkt. Nederland, omstreeks 1920.

184. Vulpen en ballpoint, Waterman

Een vulpen en ballpoint in gemarmerd rode kleurslag, modelnaam Waterman Pro Graduate met bijbehorend lederen etui. Frankrijk, jaren 80.

185. Masker, Indonesië

Javaans polychroom beschilderd houten Topeng dansmasker. Indonesië 20e eeuw.

186. Damesbureau

Mahoniehouten damesbureau met wortelnotenhouten bovenblad, uitgevoerd met twee laden, waarvan een met indeling. Messing beslag en voorzien van velours voetstand. Einde 19e eeuw.

187. Tafel, Art Deco

Art Deco Thonet S1070 stijl tafel met verchroomd onderstel met bovenblad voorzien van glanzende pianolak. 20e eeuw.

188. Ingelijst borduurwerk

Borduurwerk van een boerderij en een veelheid aan verschillende dieren. Tweede helft 20ste eeuw.

189. Kruk

Hardhouten krukje met zitvlak in de vorm van een bloem, 21e eeuw.

190. Kaptafel

Louis XVI stijl kaptafel met bronskleurig beslag en gebogen poten. Gefineerd bovenblad in drie gedeelten en uitklapbaar. Eerste helft 20ste eeuw.

191. Servies Butterfly, Société Céramique Maestricht

Fragment van een servies van Société Céramique Maestricht met de decornaam Butterfly, bestaande uit twee dekschalen, zes theekopjes met schotels, een sauskom, serveerkommen met onderbord en vijf serveerschalen. Aan de onderzijde gemerkt, tweede kwart 20e eeuw.

192. Buste, Afrika

Gestoken hardhouten buste van Afrikaanse vrouw met ketting. Afrika, 20e eeuw.

193. Jardinière, Faïence de Desvres

Keramieken jardinière polychroom beschilderd in een chinoiserie stijl, decor Rouen, door Faïence de Desvres. Frankrijk, eind 19e eeuw.

194. Schaal

Aardewerken schaal in wijnrode- en blauwe glazuur. Niet gesigneerd, jaren 70/80.

195. Dienbladen

Twee eikenhouten dienbladen met messing- en metalen spanbanden. Eerste helft 20ste eeuw.

196. Pianokruk

Mahoniehouten pianokruk met olijfgroene velours bekleding. Eerste helft 20ste eeuw.

197. Dekselvaas, Han Boerrigter

.Keramieken dekselvaas gevat in zoutglazuur door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter, Hallum en gedateerd 1974.

198. Wandborden, Koninklijke Tichelaar Makkum

Vier handbeschilderde floraal gedecoreerde aardewerken wandborden door Tichelaar Makkum. Aan de achterzijde gemerkt en voorzien van decornummers. Derde kwart 20e eeuw.

199. Glas en kandelaars

Twee glazen kandelaars met rood middenstuk en een dito glas in Murano stijl. 20e eeuw.

200. Vaas, Japan

Bronzen Japanse champlevé vaas met floraal decor en twee handvatten in de vorm van vogels. Meiji periode, eerste kwart 20e eeuw.

201. Bureaustoel

Bureaustoel in Lodewijk XV stijl met webbing bekleding en rijkelijk houtsnijwerk, 20e eeuw.

202. Buisframe stoelen, Gispen

Twee Gispen buisframe stoelen met armleuningen, modelnummer 208. Betreft stoelen met uitzonderlijk gevormd zitvlak in zadelstijl. De stoelen zijn aan de onderzijde gemerkt Gispen en stammen uit de jaren 50.

9725 CT Groningen