Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

153. Niemeijer's koffie-thee winkelblik

Winkelblik voor pakjes koffie en/of thee van fabrikant Niemeijer uit Groningen. Jaren 50.

154. Aquarel, Tom Beijl

Aquarel met wadvogels van Tom Beijl (1945). Linksonder met potlood gesigneerd, Ameland, 21e eeuw.

155. Inktpot Gimborn, A.D. Copier

Inktpot, ontwerp van Andries Dirk Copier voor Gimborn Inkt Zevenaar. Ontwerp stamt uit de 1936, dit betreft een latere versie met gele dop, ook wel genaamd knikkerflesje. Nederland, derde kwart 20e eeuw.

156. Keukengerei, Keltum Durfine Holland

Keukengerei set van Keltum Durfine, ontwerp van Gustav Beran uit 1959, Dinetteset - durfine & nylon. Set bestaande uit de soeplepel, juslepel, schuimspaan, vleesvork, opscheplepel, bakspatel en ophangbeugel. De haak is bij dit ontwerp geïntegreerd in de handvatten. Uitvoering Keltum Zeist uit de jaren 60.

157. Waterreservoir, ontwerp Petrus Regout voor Sphinx Maastricht

Porseleinen wandwaterreservoir met deksel voorzien van florale decoratie door Petrus Regout. Aan de binnenzijde gemerkt met de Sphinx en Petrus Regout. Maastricht, eind 19e eeuw.

158. Beeld, Indonesië

Balinees gesneden hardhouten beeld van Rama en Sita. Indonesië, 20e eeuw.

159. Spotprent

Nederlandse spotprent van Hitler die langzaam vernederd wordt, in verschillende vouwfasen wordt het verhaal duidelijk. Nederland, omstreeks 1944.

160. Spaarpot

Gietijzeren spaarpot, model indiaan met opschrift "Old honesty 5 cent cigar". Eind 20e eeuw.

161. Onderzetters, ontwerp Dirk Zwanink voor Westraven

Zes keramieken cloisonné onderzetters met florale polychrome decoratie gefabriceerd door Westraven te Utrecht, ontwerp Dirk Zwanink tussen 1923-'34.

162. Springbok schedel met gewei

Schedel met hoorns van de Afrikaanse springbok, 20e eeuw.

163. Schaal, Han Boerrigter

Aardewerken schaal door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in grijze glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het signatuur van J. Boerrigter en gedateerd 1981.

164. Serveerschalen

Twee aardewerken serveerschalen, de blauwgrijze schaal is aan de onderzijde gemerkt met Ambacht Volendam en modelnummer. Vierde kwart 20e eeuw.

165. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van een winterlandschap met arrenslee, een winters landschap met houten huizen en een dame met dier. Alle drie lakwerkdozen zijn gesigneerd op het deksel. Rusland, tweede helft 20e eeuw.

166. Beelden

Bronzen beeldje van een dansend paar door Corry Ammerlaan, op de basis van het beeldje gesigneerd met C.A. Tevens een bronskleurig beeld van een clown met hoed. 21e eeuw.

167. Spaarpot

Aardewerken handbeschilderd spaarpot in de vorm van een olifant. Mogelijk regio Deruta, Italië, jaren 60.

168. Vogel

Opgezette vogel op houten basement, tweede helft 20e eeuw.

169. Kunstboeken

Drie Engelstalige hardcover kunstboeken over de Nederlandse kerkschilder Pieter Saenredam, de Engelse romantische kunstschilder William Turner en de Deense schilder Vilhelm Hammerschøi. Kunstboeken uit de vierde kwart 20e eeuw.

170. Servies Butterfly, Société Céramique Maestricht

Fragment van een servies van Société Céramique Maestricht met de decornaam Butterfly. Bestaande uit zeven dinerborden, zes soepborden, zeven ontbijtborden, twee dekschalen, theepot met melkkan en suikerpot, zes kop-en-schotels en een botervloot. Aan de onderzijde gemerkt, tweede kwart 20e eeuw.

171. Beeld, Hendrik Teulen

Hardgipsen beeld met bronskleurig laag van een man rustend op een stok door Hendrik Teulen. Aan de onderzijde gesigneerd en voorzien van sticker en gedateerd 1994.

172. Servies Butterfly, Société Céramique Maestricht

Zespersoons servies van Societé Ceramique Maestricht met de decornaam Butterfly. Zes dinerborden, zes soepborden, zes ontbijtborden, twee dekschalen, zes kop-en-schotels, theepot met melkkan en suikerpot, drie serveerborden en botervloot. Aan de onderzijde gemerkt, tweede kwart 20e eeuw.

173. Kruik

Aardewerken kruik met oor voorzien van zoutglazuur, 19e eeuw.

174. Plaatjesalbums, Jac. P. Thijsse

Complete reeks Verkade plaatjesalbums van Jac. P. Thijsse. Titels; Lente, Zomer, Herfst en Winter. Uitgegeven tussen 1904-1909.

175. Servies, J & G Meakin

Engels Art Deco floraal gedecoreerd porseleinen servies door J & G Meakin, modelnaam Arizona. Servies bestaande uit zes ontbijt- en dinerborden, drie serveerschalen, vier kommen en twee eierdopjes. Jaren 50/60.

176. Album met ansichtkaarten

Jugendstil album met circa honderdtwintig ansichtkaarten, waaronder dorpsgezichten Drenthe. Eerste helft 20ste eeuw.

177. Schaal, Marcel Wanders

Schaal met modelnaam Passion, ontwerp van Marcel Wanders en geïnspireerd door de Olympische Spelen 2008 in Beijing. Uitvoering Tichelaar Makkum, 21e eeuw.

9725 CT Groningen