Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

53. Dekselkom, China, Kangxi periode

Porseleinen Chinese dekselkom, handbeschilderd in een Imari kleurenpalet met florale decoratie en goudkleurige accenten. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw.

54. Vaas, Inke Lerch

Keramieken vaas met diagonaal vlakpatroon in wit, zwart en blauw. Aan de onderzijde gemerkt met een monogram. Derde kwart 20e eeuw.

55. Schilderij, Frans Ronda

Schilderij van huizen aan de rivier door Franciscus Hubertus Cornelis (Frans) Ronda (1899-1976). Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

56. Schilderij, Martinus Nefkens

Schilderij, olieverf op linnen, herder met schaapskudde en hond door Martinus Jacobus Nefkens (Hedikhuizen 1866-1941 Ede). Rechtsonder gesigneerd Nefkens, eerste kwart 20e eeuw.

57. Aquarel, Jo Alting

Aquarel van sluiswachter bij een sluis door Jo Alting (Wildervank 1924-2010 Meppel). Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

58. Vaas

Keramieken geglazuurde vaas, onderzijde monogrammeerd met k.k . Vierde kwart 20e eeuw.

59. Aquarel, C. Flore

Aquarel van Scheierstoren met Kamperhoofd met op de achtergrond de Sint Nicolaaskerk te Amsterdam. Rechtsonder gesigneerd C. Flore, einde 20e eeuw.

60. Schilderij, Michaël de Wilde

Schilderij met de titel “Witte donderdag” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Gemengde techniek op papier, links gesigneerd. Einde 20e, begin 21e eeuw.

61. Haardplaat

Gietijzeren haardplaat in zand gegoten met voorstelling van een dichter, vermoedelijk Friedrich Schiller met linksboven een adelaarskop. Duitsland, 18e eeuw.

62. Rolluikkastje, Meisinger Duitsland

Miniatuur rolluikkastje gevuld met tandartsboortjes voor de tandartspraktijk van de Duitse fabrikant Meisinger Dazf. Jaren 20/30.

63. Beeld Akua'ba, Ghana Afrika

Houtgestoken tribaal Akua'ba beeld voorzien van echt haar. Een vruchtbaarheidspop uit de regio Arkan Ghana, typeaanduiding Fante, Afrika, begin 20e eeuw.

64. Tafellamp

Bronskleurige tafellamp met geëtst glazen kap, voorzien van glasstaafjes en glaskralen. Derde kwart 20e eeuw.

65. Vaas, A.D. Copier

Mintgroene, in kleur verlopende tincraquelé serica vaas, ontwerp Andries Dirk Copier en uitgevoerd door glasfabriek Leerdam. Jaar van ontwerp 1935.

Literatuur:
Afgebeeld in "Copier compleet, het oeuvre van A.D. Copier 1901-1991": pag.378, afb.764.

66. Vaas, Hana Machovska

Kristallen vaas in Sommerso techniek, modelnaam Romana. Ontwerp Hana Machovska voor de Mstisov glasfabriek. Tsjechië, omstreeks 1960.

67. Schaal

Biscuit porseleinen schaal met geglazuurd vierkant vlak. Aan de bovenzijde gemerkt, eind 20e eeuw.

68. Vazen keramiek

Drie geglazuurde polychrome keramieken vazen. Vierde kwart 20e eeuw.

69. Schaal, Josef Hospodka

Kristallen schaal in rode kleurslag met heldere überfang. Ontwerp Josef Hospodka voor Chribska Glassworks (Chřibská Glass), voormalig Tsjecho-Slowakije jaren 60.

70. Visschep 1887

Zilveren visschep met hoornen handvat, blad gedecoreerd met ooievaar en florale motieven. Gemerkt 800 zilver, V met kroon, belastingteken voor uit buitenland geïmporteerd zilver, in casu Duitsland. Aan de achterzijde gemonogrammeerd en gedateerd 8 October 1887.

71. Bijbel met gouden slot

Bijbel met lederen omslag voorzien van gouden slot. Uitgave J. Brandt en Zoon, Haarlem 1881.

72. Plastiek, Henk Wolvers

Porseleinen plastiek in vaasvorm, geglazuurd aan de binnen-en buitenzijde, van keramist Henk Wolvers (1953). Aan de onderzijde gemonogrammeerd HW, plastiek stamt uit de eind jaren 90.
Provenance: sticker Galerie Vis, Harlingen.

73. Schilderij, Molema

Schilderij met voorstelling van een meisje in de natuur. Plakkaatverf op papier, rechtsonder gesigneerd met potlood Molema en gedateerd 1967.

74. Vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Keramieken vaas met florale decoratie van Plateelbakkerij Zuid Holland, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 3017 en initialen van de plateelschilder. Midden 20e eeuw.

75. Vaas, De Porceleyne Fles Delft

Aardewerken geglazuurde vaas van De Porceleyne Fles te Delft van de experimentele afdeling. Aan de onderzijde gemerkt en gemonogrammeerd, tweede helft 20ste eeuw.

76. Zilveren komfoor

Een zilveren komfoor met koperen binnenbak en ajour bewerkte florale rand met zwarthouten handgreep en bolpootjes, in Lodewijk XV stijl. 20e eeuw.

77. Beeld

Beeld van een konijn van rozenkwarts, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen