Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

103. Kledingkast, Jugendstil

Eikenhouten Jugendstil kledingkast met spiegel en hang- en leggedeelte. Gedecoreerd met gestileerde houtgestoken bloemen. Aan de onderzijde twee laden, kast is voorzien van bronskleurig Jugendstil beslag. Omstreeks 1920.

104. Masker

Keramieken masker voorzien van turquoise- en zwarte glazuur op hardstenen basement. Gemerkt rechtsonder in het masker, omstreeks 2000.

105. Schilderij, Tom Beijl

Schilderij met voorstelling van hangende takken met bladeren door Tom Beijl (1945), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd T. Beijl. Ameland, 21e eeuw.

106. Kunst pocketboeken

Vijf kunst pocketboeken over Israëls Engelse editie, Mesdag Engels editie, Mauve, Maris en Toorop. Nederlandsche Meesters, uitgaven omstreeks 1911.

107. Zilveren sigarettendozen

Twee zilveren sigarettendozen. Een Engelse Sterling zilveren sigarettendoos, gemerkt Birmingham, lopende leeuw, jaarletter V (1920) en meesterkeur. Daarnaast een 900 gehalte zilveren sigarettendoos met persoonlijke annotatie uit 1926.

108. Vaas, Leo Martens

Keramieken sang-de-boeuf vaas, handgedraaide vaas met rode geglazuurde ondergrond en paarse accenten. Ontwerp Leo Martens uit de periode van galerie Rooyart, aan de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd 1996.

109. Bolvaas

Aardewerken zoutgeglazuurde bolvaas met horizontale ribbels. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, laatste kwart 20e eeuw.

110. Schilderij, Michaël de Wilde

Schilderij met de titel “Witte donderdag 2” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Gemengde techniek op papier. Links gesigneerd. Einde 20e, begin 21 eeuw.

111. Zilveren zakhorloges

Twee dames zakhorloges, het kleinste horloge is een Remontoir Cylindre met roségouden vergulde elementen, 800 zilverkeur. Alsook een sterling zilveren dameshorloge 925 zilverkeur en jaarletter U met rijkelijk geciseleerde achterzijde met monogram. Eind 19e eeuw.

112. Schaal

Kristallen dikwandige helderkleurige schaal met geslepen patroon. Ongesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

113. Beeld

Beeld van een dame, uitgevoerd in metaallegering met gebronsd oppervlak. 21e eeuw.

114. Murano flesvazen

Twee Murano flesvazen, grote groene flesvaas geblazen in een mal en met een subtiel omgeslagen bovenrand. Tweede flesvaas in Sommerso techniek in geel en groen. Venetië, jaren 70.

115. Murano vaas

Kristallen Murano vaas in Sommerso techniek in de stijl van Seguso in een groene-blauwe kleurslag. Venetië, jaren 60.

116. Glasobject

Glazen object met ingegoten metaaldraad en ingesloten luchtbellen. Gesigneerd, eind 20e eeuw.

117. Tekening, Paul Schultze

Potloodtekening van een knielende vrouw met hoofdkapje toegeschreven aan Paulus (Paul) Schultze (Hilversum 1893-1974 Hilversum). Naamsvermelding op de omgeslagen rand van de tekening. Eerste helft 20e eeuw.

118. Lithografie

Lithografie naar een kopergravure van een zeegezicht met de driemaster Harriet of Georgetown op woelige golven door Gerrit Groenewegen, Rotterdam 1793. Verso vermelding van geschenk door H.M. de Koningin naar aanleiding van een reis naar de Verenigde Staten in juni 1982. Lithografie stamt vermoedelijk uit dat jaar.

119. Vaas, Jaap Ravelli

Aardewerken wit geglazuurde vaas met bruine rand door Jaap Ravelli, Potterie Ravelli, Valkenburg. Aan de onderzijde gemerkt, derde kwart 20e eeuw.

120. Kistje met naaigerei

Zwart houten Napoleon III kistje gedecoreerd met bronskleurig beslag en benen bolletjes, gevuld met naaifournituren. 19e eeuw.

121. Dekselpot, AMHA

Geglazuurde dekselpot met hert op het deksel door AMHA Keramiek (Ambacht Haalderen). Aan de onderzijde gemerkt AMHA en gedateerd 1951.

122. Murano vaas

Kristallen Murano vaas in Sommerso techniek in wijnrode kleurslag met een ingesloten laag groen uraniumglas. Venetië, jaren 50.

123. Murano fruitschaal, Arte Vetraria Muranese

Murano fruitschaal met veelkleurige swirl door Arte Vetraria Muranese. Italië, jaren 50/60.

124. Vaas en dekselvaas, China

Chinees porseleinen balustervormige dekselvaas met blauw-wit landschapsdecor en Foo dog op het deksel, 19e eeuw. Daarbij een cilindrische vaas van Chinees porselein met landschappelijk decor met pagode. China, 19e eeuw.

125. Drinkbokaal, Bohemen

Boheemse kristallen drinkbokaal met een gegraveerde jachtvoorstelling. Tsjechië/Duitsland, tweede helft 19e eeuw.

126. Flesvaas, Floris Meydam

Serica flesvaas, ontwerp Floris Meydam voor Glasfabriek Leerdam. Groot model, ontwerp uit 1962.

127. Vaas, ontwerp Per Lütken voor Holmegaard

Groene glazen vaas modelnaam Groenland Torpedo, ontwerp Per Lütken, uitgevoerd door glasfabriek Holmegaard. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer, monogram en Holmegaard. Denemarken, ontwerp stamt uit 1961.

9725 CT Groningen