Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023
128. Beeld
Groot keramisch beeld van zittende dame met goudkleurige accenten op een marmeren ondergrond. Gesigneerd aan de achterzijde, 21e eeuw.
129. Klokstel, Japy Freres Frankrijk
Frans klokstel van wit marmer en brons, uurwerk van Japy Freres, 19e eeuw.
130. Bureaulamp, Art Deco
Hoge Art Deco bureaulamp met chromen poot met getrapte melkglazen kap. Omstreeks 1935.
131. Vaas, Han Boerrigter
Keramieken vaas door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in tweekleurige glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met monogram van Boerrigter, vierde kwart 20e eeuw.
132. Kaarsenstandaards
Twee glazen kaarsenstandaards met metalen kaarsenhouders in glasfusing techniek, 21e eeuw.
133. Kom en kop-en-schotel, China, Kangxi periode
Chinees porseleinen kop-en-schotel en een kom in Amsterdams bont kleurstelling. Kangxi periode, circa 1720.
134. Deurstopper
Gietijzer deurstopper in Edwardiaans stijl, polychroom geschilderd met voorstelling van een paar tijdens het golf spelen. Vierde kwart 20e eeuw.
135. Schaakspel
Chinees schaakspel met composiet schaakstukken, 20e eeuw.
136. Beeld
Massief gegoten bronzen beeld van een eend met kuikens, gesigneerd op het voetstuk met een monogram. Vierde kwart 20e eeuw.
137. Penselenbeker, China
Bamboe penselenbeker met gegraveerd landschap. China, Republiek periode, circa 1940.
138. Glaswerk op dienblad
Twee geslepen glazen flacons met stoppen, waarvan een flacon met sterling zilveren montuur en gemerkt Birmingham en lopende leeuw. Een kristallen lepelvaasje met zilveren montuur, gemerkt sterling en Duitse keuren en een blauw likeurglaasje van Daum Nancy. Het glaswerk staat op een Franse stijl houten dienblaadje. 21e eeuw.
139. Schenkkan, Italië
Oranje glazen ambachtelijke gevormde schenkkan van Italiaanse herkomst. Jaren 60/70.
140. Aquarel
Aquarel van een stilleven met Chinese porseleinen vaas gevuld met judaspenning. Rechtsonder gesigneerd met monogram G.K, eerste kwart 20e eeuw.
141. Antilope schedel met gewei
Schedel met hoorns van een antilope (Taurotragus oryx) op een houten wandplaat. Tweede helft 20e eeuw.
142. Beelden, Indonesië
Twee gebronsde paarden uitgevoerd in metaallegering, vermoedelijk Lombok (Indonesië), 20e eeuw.
143. Tegels
Vier oud-Hollandse handbeschilderde mangaan kleurige tegels met religieuze thematiek, 19e eeuw.
144. Kistje met inhoud
Houten kistje met zinken beslag hierin twee kandelaren, messing klompjes, speelgoed veger en blik, messing en koperen centenbak, tinnen lepels, miniatuur mijnwerkerslamp en een kralenbeursje. 20e eeuw.
145. Tafelstuk, Saint Clement
Een porseleinen floraal gedecoreerd tafelstuk voor bloemen van het Franse merk Saint Clement. Aan de onderzijde gemerkt Depose en modelnummer 299. Frankrijk, omstreeks 1910.
146. Netsuke
Benen handgestoken netsuke in de vorm van een gezicht. Aan de onderzijde gemerkt, 20e eeuw.
147. Houtdruk
Mexicaanse houtdruk van de Maya cultuur getiteld "Hombre del Fuego" de Vuurgod. Rechtsonder met potlood gesigneerd, midden 20ste eeuw.
148. Imari bord, Japan
Japans porseleinen Imari bord met handbeschilderde florale motieven en decor van draken, circa 1880.
149. Murano karaf
Murano rood glazen karaf op voet met gedraaide helderglazen applicaties. Venetië, circa 1975.
150. Tafellamp, Prisma Leuchten
Groene glazen ambachtelijk gevormde design tafellamp in appelvorm door Prisma Leuchten. Duitsland, einde 20e eeuw.
151. Beugeltas
Friese beugeltas met zilveren sluiting en ketting van Sjoerd Gaastra Gorredijk. Gemerkt met meesterteken en lopende leeuw II (tweede gehalte zilver), geen jaarletter meer aanwezig waarschijnlijk door een herstelling. Omstreeks 1850.
152. Beeld, Jan Kutálek
Geglazuurd keramieken beeld van ruiter te paard van Jan Kutálek (1917-1987). Aan de achterzijde gesigneerd Kutalek, Tsjechië, derde kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen