Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

228. Salontafel

Messing salontafel met glazen plaat, jaren 80/90.

229. Kroonluchter, Frankrijk

Franse kroonluchter met acht lichtpunten opgebouwd uit glas en messing. Jaren 50/60.

230. Schilderij

Schilderij van een vrouw in japon met theekopjes op dienblad in een impressionistisch stijl. Olieverfschilderij op paneel. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

231. Schilderij, R. Agerholm

Schilderij van een pijp rokende jongen door R. Agerholm. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, verso stempel Bundesdenkmalabt Wien. Eerste helft 20ste eeuw.

232. Stoel, Ebert Wels

Opvouwbare houten stoel met gevlochten touw, ontwerp van Ebert Wels, Engeland, jaren 60.

233. Presse-papiers, Han Boerrigter

Drie aardewerken presse-papiers in verschillende glazuren door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Vierde kwart 20e eeuw.

234. Bureaulamp, Bauhaus

Zwarte metalen Bauhaus, Art Deco bureaulamp met verzwaarde voet en bakelieten elementen. Toegeschreven aan Christian Dell jaren 30-50.

235. Kroonluchter, Frankrijk

Messing kroonluchter met kwadratische- en rechthoekige geslepen glaselementen en voorzien van drie lichtpunten. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

236. Kroonluchter

Klassieke messing kroonluchter met glazen pegels en kralen, voorzien van vier lichtpunten. Derde kwart 20e eeuw.

237. Hanglamp, Art Deco

Art Deco koperen hanglamp met ingezet gefacetteerd glas. Tweede kwart 20e eeuw.

238. Glazen raam, China

Chinees geëtst raam op groot formaat, polychroom gedecoreerd met een harp spelende dame. Einde 20e eeuw.

239. Bijzettafel, Amsterdamse School

Amsterdamse School eikenhouten bijzettafel met ster marqueterie in het bovenblad. Nederland, jaren 30.

240. Coupes en drinkglazen

Lot met acht drinkglazen met zilveren voet, gemerkt met zwaardjes. Tevens drie coupes met zilveren gemerkte voet. Derde kwart 20e eeuw.

241. Tafellamp

Glazen lampenvoet met gefacetteerde basis en steel met chromen elementen, samen met handgemaakte lampenkap. Begin 2000.

242. Luchtbuks Umarex Perfecta, Japan

Luchtbuks Umarex Perfecta, uitgevoerd in kunststof en metaal met Gracia vizier. Met loden kogels en schietschijven. Made in Japan, vierde kwart 20e eeuw.

243. Lot poëzieplaatjes en prenten

Lot met vele losse poëziealbumplaatjes tussen vellen papier, prenten vanaf 1900 en kleurenprenten van dieren. 20e eeuw.

244. Wandborden, Royal Goedewaagen

Twee Art Nouveau stijl plateel wandborden met tulp decor door Royal Goedewaagen, modelnaam Laila. Aan de achterzijde gemerkt en vermelding modelnummer 8017 en oplagenummer 42 en 40/999. Gefabriceerd in 1997.

245. Sieradendoos met sieraden

Sieradendoos gevuld met een Lincoln dameshorloge, twee parelkettingen en twee parel broches, zilverkleurige steker, drie kettingen, een armband en moderne hanger met donkeroranje stenen. 20e eeuw.

246. Sieradenkistje met sieraden

Houten sieradenkist gevuld met twee dameshorloges Pulsar en Lincoln, manchetknopen, dasspelden, zes broches, ring met fonkelende steen en vijf hangers. 20e eeuw.

247. Schommelstoel

Houten schommelstoel, vierde kwart 20e eeuw.

248. Beeld, Benin

Afrikaans bronzen beeld van een vrouw met staf. Benin, 20e eeuw.

249. Schilderij

Schilderij van een stadsgezicht, olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

250. Dekselpot, China

Chinese handbeschilderde polychrome dekselpot met drakendecor en goudaccenten. Deksel voorzien van ajour bewerkte bovenzijde, aan de onderzijde een persoonlijke annotatie. China, jaren 60/70.

251. Bord, Vinogradoff Rusland

Russisch Palekh stijl porseleinen bord door porseleinfabriek Vinogradoff met afbeelding van een Russische legende. Transferprint met bijgaand informatie. Rusland, 1988.

252. Murano vaas

Glazen Murano vaas in Sommerso techniek, vermoedelijk Flavio Poli. Venetië, jaren 60.

9725 CT Groningen