Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

278. Theestoof, Biedermeier

Mahoniehouten Biedermeier theestoof met messing binnenbak en messing theepot. Eerste helft 20ste eeuw.

279. Plantentafel

Eikenhouten plantentafel gedecoreerd met floraal motief in het bovenblad, begin 1900.

280. Plantentafel

Eikenhouten plantentafel, jaren 20/30.

281. Theetafel

Theetafel in Chinese stijl voorzien van een messing blad gedecoreerd met draken motieven, theetafel is demontabel. Eerste helft 20ste eeuw.

282. Krukje, ontwerp Braakman en Dekker voor Pastoe

Witgelakt krukje van metaaldraad, model KM 05. Ontwerp Cees Braakman en Adriaan Dekker, uitvoering Pastoe Utrecht in 1953.

283. Theewagen, Denemarken

Deense vintage teakhouten theewagen op wieltjes met glazen plaat. Jaren 60.

284. Bijzettafel triangle

Vintage driehoekige houten bijzettafel, jaren 60.

285. Vloerlamp, Gepo

Oranje vintage vloerlamp met twee lampenkappen, gefabriceerd door Gepo, Amsterdam, jaren 70.

286. Etagère, Biedermeier

Mahoniehouten Biedermeier etagère op drie niveaus. Eerste kwart 20e eeuw.

287. Eetkamerstoelen, Matteo Grassi

Zes eetkamers stoelen van Matteo Grassi met zitting en rugleuning van leder en metalen frame. Italië, jaren 80.

288. Beeld Charlie Chaplin

Houten polychroom beschilderd beeld van Charlie Chaplin met wandelstok. Vierde kwart 20e eeuw.

289. Etagère

Houten opklapbare etagère, omstreeks 2000.

290. Haltafel

Eikenhouten haltafel met laadje. Eerste helft 20ste eeuw.

291. Bureaustoel, Art Deco

Eikenhouten Art Deco bureaustoel met lederen zitting. Tweede kwart 20e eeuw.

292. Lakwerkdoos met naaigerei

Chinese lakwerkdoos met botanische- en vogel decoratie gevuld met naaigerei. 20e eeuw.

293. Borden, Koninklijke Tichelaar Makkum

Vier floraal handbeschilderde aardewerken borden uit een gebakstel door aardewerkfabriek Tichelaar uit Makkum. Tevens een handbeschilderd bord met floraal motief en een wit geglazuurde plooischotel. Aan de achterzijde zijn alle borden gemerkt Tichelaar en met modelnummers. 20e eeuw.

294. Kapstok

Kerfsnede kapstok met spiegel en vijf bronskleurige kledinghaken. Nederland, eerste helft 20ste eeuw.

295. Hutkoffer

Groene metalen hutkoffer met houten spanbanden en messingkleurig beslag. Midden 20e eeuw.

296. Hutkoffer

Houten met jute overtrokken hutkoffer met metalen spanbanden en houten beschermingslatten. Eerste kwart 20e eeuw.

297. Vaas, Val Saint Lambert

Kristallen rode überfang vaas met geslepen facetten en kruispatroon van Val Saint Lambert. Vaas is aan de onderzijde gemerkt middels gravering. Seraing, België, derde kwart 20e eeuw.

298. Stoel, Fischel

Thonet stijl stoel met webbing zitvlak gefabriceerd door de gebroeders Fischel. Gemerkt met papieren originele label Fischel. Bohemen, jaren 30.

299. Beelden, Gino Rugerri Italië

Vier polystone bustes op marmeren basement van Dante, Galileo Galilei, Christoffel Columbus en Hippocrates. Fabrikant G. Rugerri. Aan de onderzijde gemerkt met sticker. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

300. Pastelkrijttekening, H.R. Scholten

Een pastelkrijttekening van een onderwater scene met tropische vissen en koralen door Hermanus Rijk Scholten (1893-1941). Rechtsonder gesigneerd H.R. Scholten. Utrecht, jaren 30.

301. Lithografie, Jan Toorop

Lithografie van Jan Toorop met de titel “Het gebed”. Betreft het laatste zelfportret dat Toorop vervaardigde dat hij verwerkte in deze tekening. Lithografie is linksonder in de plaat gesigneerd en gedateerd.

302. Beeld Thep Phanom

Houten gepolychromeerd beeld van tempelwachter (Thep Phanom). China, 21e eeuw.

9725 CT Groningen