Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023
203. Zilveren bonbonschaaltje 1847
Zilveren bonbonschaaltje met ajour bewerkt florale rand. Gekeurd aan de onderzijde lopende leeuw 2 en in de florale decoratierand meesterteken HZ, minervakop en jaarletter N (1847).
204. Buisframe stoelen, Gispen
Vier zwarte buisframe stoelen van Gispen, modelnummer 108 uit de jaren 30. Betreft stoelen met uitzonderlijk gevormd zitvlak in zadelstijl. Voorzien van rubberen vloerbeschermers.
205. Bureaustoel, Biedermeier
Houten Biedermeier bureaustoel met ballonrug en webbing zitvlak, omstreeks 1900.
206. Beeld
Beeld van de dame uitgevoerd in een gebronsde zinklegering op houten basement. Titel "Flore", Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.
207. Pauwenbord, De Vergulde Blompot
Aardewerken Delfts blauw handbeschilderd pauwenbord. Aan de achterzijde gemerkt BP (De Vergulde Blompot), omstreeks 1800.
208. Schaal
Halfkristallen schaal met geschulpte rand in heldere- en gele kleurslag. Duitsland, jaren 50/60.
209. Eetkamerstoelen
Vier mahoniehouten Biedermeier stijl eetkamerstoelen met beige velours bekleding met patroon. 20e eeuw.
210. Tafellamp
Plexiglazen tafellamp met plexiglazen lampenkap in Harco Loor stijl. Niet gemerkt, jaren 80.
211. Salontafel
Messing salontafel met glazen plaat, jaren 80/90.
212. Determinatie kist
Houten determinatie kist gevuld met stenen en mineralen, vergrootglas en informatiekaartjes. Jaren 80.
213. Stoel, ontwerp Oswald Haerdtl voor Thonet
Rode Thonet stoel ontworpen door de Oostenrijkse architect en ontwerper Oswald Haerdtl. Gefabriceerd in de jaren 50 in Tsjechië.
214. Borden “Proeven van Kunst, België”, Royal Goedewaagen
Vier dinerborden uit de reeks “Proeven van Kunst, België”. Ontwerp Oliver Sevilo, uitgevoerd bij Royal Goedewaagen, Nieuw-Buinen in 2008.
215. Kapstok
Kapstok met verchroomde buisframe op een marmeren basis met marmeren bollen. Italië, vierde kwart 20e eeuw.
216. Fauteuil, ontwerp Arnold Madsen & Henry Schubell voor Bovenkamp
Teakhouten fauteuil in Scandinavische stijl, ontwerp Arnold Madsen & Henry Schubell en gefabriceerd door Bovenkamp in 1968.
217. Masker, Indonesië
Balinees houten polychroom beschilderd Balinees Barong masker. Indonesië, 20e eeuw.
218. Schemerlamp
Smeedijzeren schemerlamp op driespant gedecoreerd met eikenbladen en acanthus applicaties, lampenkap bespannen met varkensblaas. Jaren 30/50.
219. Kapstok
Halkapstok met spiegel en paraplustandaard vervaardigd uit bamboe, jaren 30.
220. Glas-in-lood raamhangers, Art Deco
Twee Art Deco glas-in-lood raamhangers, 20e eeuw.
221. Gebakstel, Flora
Keramieken oranjerood gebakstel met decoratie van Flora, Gouda. Een taartschaal en acht gebaksborden. Aan de achterzijde gemerkt Flora, Holland en voorzien van modelnummer 2032. Nederland, jaren 70.
222. Theetafel met dienblad
Mahoniehouten theetafel met los dienblad voorzien van glazen serveervlak, circa 1910.
223. Vloerlamp, It's about RoMi
Moderne industriële vloerlamp op driespant, modelnaam Hollywood, van de firma It’s about RoMi. 21e eeuw.
224. Achterschamel
Houten achterschamel rijkelijk versierd met Hollandse leeuw met zeven pijlen (zeven provinciën) en zwaard geflankeerd door twee zeearenden, smeedijzerbeslag en ingebrand monogram CHS. 19e eeuw.
225. Eetkamerstoelen
Vijf vintage metalen-en teakhouten eetkamerstoelen met zwarte kunstlederen bekleding. Jaren 70.
226. Kroonluchter, Frankrijk
Franse kroonluchter met twaalf lichtpunten en uitgevoerd in messing en glas. Jaren 50/60
227. Zeefdruk, Sees Vlag
Zeefdruk van Huis ten Bosch te ‘s-Gravenhage door Sees Vlag (1934-2018). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1982.
9725 CT Groningen