Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

203. Zilveren bonbonschaaltje 1847

Zilveren bonbonschaaltje met ajour bewerkt florale rand. Gekeurd aan de onderzijde lopende leeuw 2 en in de florale decoratierand meesterteken HZ, minervakop en jaarletter N (1847).

204. Buisframe stoelen, Gispen

Vier zwarte buisframe stoelen van Gispen, modelnummer 108 uit de jaren 30. Betreft stoelen met uitzonderlijk gevormd zitvlak in zadelstijl. Voorzien van rubberen vloerbeschermers.

205. Bureaustoel, Biedermeier

Houten Biedermeier bureaustoel met ballonrug en webbing zitvlak, omstreeks 1900.

206. Beeld

Beeld van de dame uitgevoerd in een gebronsde zinklegering op houten basement. Titel "Flore", Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.

207. Pauwenbord, De Vergulde Blompot

Aardewerken Delfts blauw handbeschilderd pauwenbord. Aan de achterzijde gemerkt BP (De Vergulde Blompot), omstreeks 1800.

208. Schaal

Halfkristallen schaal met geschulpte rand in heldere- en gele kleurslag. Duitsland, jaren 50/60.

209. Eetkamerstoelen

Vier mahoniehouten Biedermeier stijl eetkamerstoelen met beige velours bekleding met patroon. 20e eeuw.

210. Tafellamp

Plexiglazen tafellamp met plexiglazen lampenkap in Harco Loor stijl. Niet gemerkt, jaren 80.

211. Salontafel

Messing salontafel met glazen plaat, jaren 80/90.

212. Determinatie kist

Houten determinatie kist gevuld met stenen en mineralen, vergrootglas en informatiekaartjes. Jaren 80.

213. Stoel, ontwerp Oswald Haerdtl voor Thonet

Rode Thonet stoel ontworpen door de Oostenrijkse architect en ontwerper Oswald Haerdtl. Gefabriceerd in de jaren 50 in Tsjechië.

214. Borden “Proeven van Kunst, België”, Royal Goedewaagen

Vier dinerborden uit de reeks “Proeven van Kunst, België”. Ontwerp Oliver Sevilo, uitgevoerd bij Royal Goedewaagen, Nieuw-Buinen in 2008.

215. Kapstok

Kapstok met verchroomde buisframe op een marmeren basis met marmeren bollen. Italië, vierde kwart 20e eeuw.

216. Fauteuil, ontwerp Arnold Madsen & Henry Schubell voor Bovenkamp

Teakhouten fauteuil in Scandinavische stijl, ontwerp Arnold Madsen & Henry Schubell en gefabriceerd door Bovenkamp in 1968.

217. Masker, Indonesië

Balinees houten polychroom beschilderd Balinees Barong masker. Indonesië, 20e eeuw.

218. Schemerlamp

Smeedijzeren schemerlamp op driespant gedecoreerd met eikenbladen en acanthus applicaties, lampenkap bespannen met varkensblaas. Jaren 30/50.

219. Kapstok

Halkapstok met spiegel en paraplustandaard vervaardigd uit bamboe, jaren 30.

220. Glas-in-lood raamhangers, Art Deco

Twee Art Deco glas-in-lood raamhangers, 20e eeuw.

221. Gebakstel, Flora

Keramieken oranjerood gebakstel met decoratie van Flora, Gouda. Een taartschaal en acht gebaksborden. Aan de achterzijde gemerkt Flora, Holland en voorzien van modelnummer 2032. Nederland, jaren 70.

222. Theetafel met dienblad

Mahoniehouten theetafel met los dienblad voorzien van glazen serveervlak, circa 1910.

223. Vloerlamp, It's about RoMi

Moderne industriële vloerlamp op driespant, modelnaam Hollywood, van de firma It’s about RoMi. 21e eeuw.

224. Achterschamel

Houten achterschamel rijkelijk versierd met Hollandse leeuw met zeven pijlen (zeven provinciën) en zwaard geflankeerd door twee zeearenden, smeedijzerbeslag en ingebrand monogram CHS. 19e eeuw.

225. Eetkamerstoelen

Vijf vintage metalen-en teakhouten eetkamerstoelen met zwarte kunstlederen bekleding. Jaren 70.

226. Kroonluchter, Frankrijk

Franse kroonluchter met twaalf lichtpunten en uitgevoerd in messing en glas. Jaren 50/60

227. Zeefdruk, Sees Vlag

Zeefdruk van Huis ten Bosch te ‘s-Gravenhage door Sees Vlag (1934-2018). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1982.

9725 CT Groningen