Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

26. Stilus, 18e/19e eeuw

Houten stilus met gestoken hondje en klassieke kolom met daarin een los gestoken balletje, een stilus werd gebruikt om middels een tablet met een laagje was te communiceren. 18e/19e eeuw.

27. Object, Wilfried Grootens

Glazen object opgebouwd uit glasplaten op een stenen basement door de Duitse glaskunstenaar Wilfried Grootens (1954). Gesigneerd in een glaslaag bovenin en gedateerd 1993.

29. Zeefdruk, Ton Schulten

Zeefdruk met landschappelijke voorstelling door Ton Schulten (Ootmarsum, 1938). Rechtsonder gesigneerd met potlood, linksonder vermelding H.C. "Hors Commerce” en oplagenummer 18/20. 21e eeuw.

30. Merklap 1885

Geborduurde merklap met de namen links-en rechts bovenin, verschillende levensbomen en florale motieven. Geheel geborduurd op een stramien van katoen, gedateerd 1885.

31. Vaas, Floris Meydam

Serica vaas in lichtblauwe kleurslag met luchtinsluitingen, modelnaam Colorair. Ontwerp Floris Meydam voor glasfabriek Leerdam, Nederland, jaar van ontwerp 1958.

32. Schilderij, Tineke Demmer

Schilderij in gemengde techniek op papier van Tineke Demmer (Zwolle 1952) met de titel ”Transparant in blauw”. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1998.
Verso provenance Galerie AnderWereld van Jan Katuin, Groningen.

33. Houtsnede, Japan

Japanse houtsnede bestaande uit drie fragmenten gedecoreerd met Japanse figuren. Elke fragment is gesigneerd middels Japanse karakters, 20e eeuw.

34. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Twee Chinese handbeschilderde porseleinen theekommen en drie schotels met florale decoratie. Schotels aan de onderzijde gemerkt. Kangxi periode, omstreeks 1690.

35. Beelden

Twee Delftse blauwe witte paarden rustend op een grasgroene basis. Delft, 18e eeuw.

36. Schaal, Jakobine van Dömming

Gele glazen schaal met polychroom vlak in glasfusing techniek door de Groningse glaskunstenares Jakobine von Dömming (Hameln 1959). Aan de onderzijde gemerkt met de gravering Jakobine, 21e eeuw.

37. Schilderij, Jan ten Have

Schilderij van een stilleven met Keulse pot gevuld met bloemen, grote fles en peren van Jan ten Have (1903-1988). Olieverfschilderij op paneel, ongesigneerd, derde kwart 20e eeuw.
Provenance: familie van de schilder.

38. Glasobject, Bernard Heesen

Glasobject in kobaltblauwe-gele kleur door glaskunstenaar Bernard Heesen (Leerdam, 1958). Aan de onderzijde gegraveerd met Oudehorn, Bernhard Heesen en gedateerd 1991.

39. Glas, 18e eeuw

Antiek kristallen glas met radgravure van een vogel in medaillon, steel rustend op voet met omgeslagen rand, 18e eeuw

40. Glasobject, Björn Rönnquist

Glazen mondgeblazen object in glasheldere kleur met een paarse band, staand op een plexiglazen standaard. Ontwerp glaskunstenaar Björn Rönnquist, modelnaam Karisma. Zweden, vervaardigd omstreeks 2001.

41. Dekselpotten

Drie keramieken dekselpotten waarvan een door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023), gesigneerd aan de onderzijde met volledige naam. Een Johan Broekema dekselpot, aan de onderzijde gemonogrammeerd en een derde geglazuurde dekselpot, ongemerkt. 20e eeuw.

42. Schaal, Han Boerrigter

Aardewerken schaal met donkerrode glazuur op groot formaat door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het signatuur van J. Boerrigter en gedateerd 1979.

43. Plastiek, Marien Gullatz

Keramieken plastiek met twee openingen gevat in zoutglazuur door Marien Gullatz. Aan de onderzijde gesigneerd met monogram MG. Vierde kwart 20e eeuw.

44. Schilderij, J. Kats

Schilderij van een boerenvrouw met koe door J. Kats. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

46. Schilderij, George Jan Dispo

Schilderij van een kerkinterieur door George Jan Dispo (1922-1973). Olieverf op linnen, rechtsonder gesigneerd G.J. Dispo. Derde kwart 20e eeuw.

47. Zit-duw paard, Triang

Speelgoed in de vorm van een paard van het merk Triang, om op te zitten en om te duwen. Engeland, jaren 40/50.

48. Schilderij, Frans van Bommel

Schilderij met abstracte voorstelling van Frans van Bommel (1939-2007). Acrylverf op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd april 1983.

49. Schilderij, Albert Torie

Schilderij van een bosgezicht door de Drentse schilder Albert Torie (Havelte 1896-1969 Meppel). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd A. Torie. Derde kwart 20e eeuw.

50. Schilderij

Schilderij van een beeklandschap met berkenbomen. Olieverfschilderij op paneel, ongesigneerd, jaren 70/80.

51. Schilderij, Mark William Langlois

Schilderij van een Alpen berglandschap met ploegende broer van Mark William Langlois (1860-1890). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en voorzien van naamplaatje, linksonder gesigneerd en gedateerd 1881.

52. Schaaltje, China, Kangxi periode

Chinees kapucijner bruin schaaltje met handbeschilderde Amsterdams bont florale decoratie. China, Kangxi periode, omstreeks 1720.

9725 CT Groningen