Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

78. Beelden

Twee geglazuurde keramieken gestileerde beelden van een vogel. Blauwe vogel voorzien van monogram MW, kleine polychrome vogel gemerkt op de staart. Omstreeks 2000.

79. Waxinelichthouder, Kosta Boda

Kristallen waxinelichthouder met zwartgrijze werveling in het glas door Kosta Boda, voorzien van originele sticker. Zweden, 21e eeuw.

80. Kist, Scandinavië

Houten kist met deksel in drie gedeelten en handvat, voorzien van metalen spanbanden. Geheel gedecoreerd met herten en florale motieven. Scandinavische volkskunst, omstreeks 1900.

81. Kunstboek - Toyism

Kunstboek over de van oorsprong Nederlandse kunststroming Toyism met driedimensionaal handgeschilderd masker op de voorzijde. Titel “Toyism - Behind the mask”, auteur Wim van der Beek. Betreft een Limited Edition, oplagenummer 36/100 van de eerste druk. Laatste bladzijde alle handtekeningen van betreffende Toyisten. Uitgave uit 2012.

From this book 100 special editions are released having a cover containing a three-dimensional hand-painted mask and a silkscreen inside representing Mother.
“In Toyism – behind the mask , printed in large format , the history and philosophy of Toyism is revealed in Dutch and English. The many photos are beautiful, and the text of journalist and writer Wim van der Beek is very informative. It will certainly contribute to a greater awareness of Toyism.”
-Maggy Wishaupt, KB (Koninklijke Bibliotheek, National Library of the Netherlands)

Bron: Website Toyism.

82. Kunstdruk, Toyisten

Kunstdruk ook wel giclée of piezo grafiek genoemd, titel “ De Diamantvogel” door de Toyisten. Rechtsonder met potlood gesigneerd, oplagenummer 25/42. Jaar van uitgave 2018 in opdracht van KLM Flight Academy.

83. Boeken - Volkssprookjes van Musäus

Drie sprookjesboeken met de titels Wonderbloemen, Parelschelpen en Tooverklanken. Volkssprookjes van Musäus naverteld door Ant. L de Rop, Uitgever de Erven J.L. Nierstrasz, 1891

84. Schommelpaard

Schommelpaard op groot formaat op houten basis, verschillende materialen waaronder leer, ijzer en hout. Omstreeks 1900.

85. Beeld, Lladro

Porseleinen polychroom geglazuurd beeld van een boerenjongen en meisje door porseleinfabriek Lladro. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Spanje, vierde kwart 20e eeuw.

86. Zeewaaier koraal

Twee stuks zeewaaier (Eunicella verrucosa) koraal, 20e eeuw.

87. Vazen, China, Kangxi revival

Twee Chinese porseleinen handbeschilderde vazen, beide botanisch gedecoreerd met draak. De balustervormige vaas gemerkt met vier Chinese karakters, Kangxi revival. China, eind 19e eeuw.

88. Schilderij

Schilderij van een lezende man, olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder aangebracht monogram L.Q. en gedateerd 1939.

89. Zilveren serveerschaaltje

Zilveren serveerschaaltje op bolpootjes, gedecoreerd met geciseleerd bloempatroon in rand en hengsel. Aan de binnenzijde gekeurd ZII, DA+ (D. Aubert, Den Haag) en aan de zijkant 835 gemerkt, Duits 2e gehalte zilver, 20ste eeuw.

90. Lot keramiek

Drie keramische objecten, een grijze kom met rode rand door Johan Broekema, een beker en schaal. Alle drie aan de onderzijde gemerkt, laatste kwart 20e eeuw.

91. Naai nécessaire

Naai nécessaire set bestaande uit een schaar, vingerdop, naaldenkoker en overige attributen in origineel etui. Gekeurd 800 zilver, naald niet van zilver. Eerste helft 20ste eeuw.

92. Schilderij

Schilderij van een zeegezicht met onder Belgische vlag varende binnenvaartschip, verso informatie betreffende het afgebeeld schip. Linksonder gesigneerd en gedateerd 2003.

93. Zakhorloges

Twee zakhorloges, een gouden dameshorloge, Cilindre 10 Rubis, gemerkt 14K en een tweede heren zakhorloge Remontoir Cilindre 6 Rubis in zilverpleet met horlogeketting. Eerste kwart 20e eeuw.

94. Vaas, Friedrich Glas

Rookkleurige mondgeblazen kristallen vaas van Friedrich Kristall Glas. Duitsland (Trappenkamp), jaren 70.

95. Munten

Lot munten met twee Half Dollar munten met afbeelding van Kennedy uit 1969 (40% zilver) en 1971. Vier zilveren Nederlandse munten met beeltenis van Wilhelmina datering 1928-1941 en een koperen 2,5 Cent munt uit 1941.

96. Maanfles, China

Chinese porseleinen maanfles met drakenhengsels versierd met florale motieven en acrobaten, 19e eeuw.

97. Vaas

Ambachtelijk gevormde vaas met gezicht, grotendeels blauw naar helder kleurverloop en overtrokken met glasdraden. Aan de achterzijde gesigneerd, 20e eeuw.

98. Lithografie, Colin Kirby Green

Lithografische druk met landschappelijke voorstelling met ondergaande zon door Colin Kirby Green (Colchester, Engeland). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1981.

99. Bijbel

Bijbel met lederen bewerkte band op groot formaat.

Biblia. Dat is, De gantsche H. Schrifture, vervattende alle de Canonijcke Boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments. Door Last vande Hoog-Moog: Heeren Staten Generael der Vereenigde Nederl: en Volgens ‘t Besluyt vande Sinode Nationael gehouden tot Dordrecht inde Jaren 1618 ende 1619. Uyt de Oorspronckelicke tale in onse Neder-landsche tale getrouwelick overgeset.

100. Aquarel, Walters

Aquarel van een handnaaimachine met onderliggende blauwe stof. In het midden gesigneerd Walters, vierde kwart 20e eeuw.

101. Murano schaaltje

Kristallen Murano schaaltje in rood-, gele-en groene kleurslag. Voorzien van originele sticker Cristallo Venezia CCC. Venetië, jaren 60.

102. Lot aziatica

Lot aziatica met Sawankhalok porselein, Thailand omstreeks de Ming tijd, 16e eeuw. Alsook een kop-en-schotel, dekselpot en polychroom floraal beschilderd Chinees porselein, 18e/19e eeuw.

9725 CT Groningen