Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

501. Mau katten, A. Tiot

Een paar bronzen Egyptische revival gestileerde Mau katten, op de poten gesigneerd A. Tiot. Frankrijk, jaren 70. Het betreft twee beelden op groot formaat.

502. Zeefdruk, Anke Slooff

Zeefdruk, ingang Noorderhaven, najaar Groningen, door Anke Slooff. Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 2006, oplagenummer 126/150.

503. Gouden slavenarmband

14 karaat gouden slavenarmband, gemerkt eikenblad 585. Jaren 50/60.

504. Tekening, Els Amman

Tekening van jonge vrouw en profil door de Groningse kunstenares Els Amman (1931-1978), verso informatie. Gemengde techniek tekening op papier, jaren 60/70.

505. Vaas, ontwerp Geoffrey Baxter voor Whitefriars

Glazen vintage vaas door Geoffrey Baxter in de kleur “Kingfisher blue", modelnaam "Blue TV". Geproduceerd door Whitefriars in de jaren 60, Engeland.

506. Keramiek, ontwerp Walter Stock voor Velten-Vordamm

Twee keramieken vazen met zwart-wit geglazuurd decor, grote vaas vaas ontworpen door Walter Stock in 1912, kleinere Bauhaus vaas ontworpen door Walter Stock omstreeks 1923-1925. Uitgevoerd door de Steingutfabrik Velten-Vordamm, aan de onderzijde gemerkt Vordamm en monogram.

507. Cruet set 1883, Van Kempen

Zilveren cruet set houder met kristallen toebehoren, floraal geciseleerde voet en gravering op houder. Gemerkt met meesterkeur VK halve maan Van Kempen, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter Y (1883), strooier is gemerkt met zwaardje.

508. Tafellamp

Tiffany stijl tafellamp met bronskleurige voet en glas-in-lood lampenkap met botanische decoratie en bessen. Eind 20e eeuw.

509. Schilderij, Anton Heyboer

Schilderij van een kip door Anton Heyboer (1924 - 2005), acrylverf op handgeschept papier. Gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

510. Theebus, China, Kangxi periode

Chinese blauw-witte porseleinen theebus met zilveren dopsluiting, zilveren montuur gemerkt met zwaardje en meesterkeur D ster B. China, Kangxi periode, 18e eeuw.

511. Zilveren dessertbestek, Gerritsen

Zilveren, 925 gehalte, acht persoon Hollands glad dessertbestek door Gerritsen Zeist. Gemerkt met meesterkeur G*Z, staande leeuw I, minervakop met R (Gouda) en diverse jaren 80- en 20e eeuw jaarletters. Twee messen en vorken 999 gekeurd en gemerkt Gerritsen Zeist. Compleet met originele doos.

512. Ets, Jan Gerrit Jordens

Ets met staand vrouwelijk naakt door Jan Gerrit Jordens (1883-1962). Rechtsonder gemonogrammeerd JOR, tweede kwart 20e eeuw.

513. Merklap 1873

Geborduurde merklap met de naam C A van Gameren, centraal uitgevoerd met groot vogel motief en florale stiksels, manden en ankers. Geheel geborduurd op een stramien van katoen, gedateerd 1873

514. Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van akkers met boerderijen door Siep van den Berg (1913-1988). Olieverf op doek, rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1944.

515. Lithografie, Corneille

Lithografie getiteld “Femme avec son chien favori” door Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Rechtsonder gesigneerd, oplagenummer119/200 en gedateerd 1978.

516. Beelden, Jan Leeuwenburgh

Twee bronzen beelden op houten sokkel getiteld “Springer” door Jan Leeuwenburgh (Kinderdijk-1943). Provenance; aanschaf 2005 en 2007 Dehullu, Gees.

517. Rangkenteken, China

Chinees rangkenteken/badge voor hoogwaardigheidsbekleder, met gouddraad en door middel van platsteek en draad geborduurd op zijde. China, 19e eeuw

518. Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten

Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten in lijst, de jaartallen 1965 tot en met 1983. De wijnetiketten naar ontwerp van de kunstenaars:
1965 Dorothea Tanning
1966 Pierre Alechinsky
1967 César
1968 Bona
1969 Jean Miró
1970 Marc Chagall
1971 Wassily Kandinsky
1972 Serge Paliakoff
1973 Pablo Picasso
1974 Robert Motherwell
1975 Andy Warholl
1976 Pierre Soulages
1977 Tribute to HM Queen Elizabeth The Queen Mother
1979 Jean-Paul Riopelle
1981 Hisoa Domoto
1982 Hans Hartung
1983 Saul Hartung

Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend.

519. Houtsnede, Wobbe Alkema

Houtsnede met abstract geometrische compositie in zwart-wit door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Linksonder vermelding eigen druk met monogram, rechtsonder gesigneerd met onderstreping in potlood en gedateerd 1926.

520. Zoutvaatje, China, Kangxi periode

Imari porseleinen zoutvaatje. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw.

521. Kleurenhoutsnede, Siemen Dijkstra

Handgedrukte kleurenhoutsnede met de titel "Holtveen, najaar" door Siemen Dijkstra (1968, Den Helder). Linksonder met potlood vermelding Drents landschap en datering 2005 en rechtsonder signatuur, vermelding kleurenhoutsnede en oplagenummer 30/50

522. Beeld

Messing groen gepatineerd beeld van een leeuw met poot rustend op een bol. Eind 19e eeuw.

523. Wajangpop Togug, Indonesië

West-Javaanse wajangpop, voorstellende Togug, snijder Ayub. Indonesië, jaren 50/60.

524. Beeld

Art Deco stijl bronskleurig metalen beeld van een uil op granieten basement, eind 20e eeuw.

525. Beeld, Lettie Gerber

Keramieken geglazuurd beeld uit chamotte klei van een uil door Lettie Gerber. Provenance: aanschaf Brunstingerhof, Beilen in 2003.

9725 CT Groningen