Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1437. Bierpul, Theresienthal Glasshütte

Duitse groenbruine glazen bierpul met tinnen montuur door Theresienthal Glasshütte, gedecoreerd met bier drinkende heer met geëmailleerde omranding met stippen. Duitsland, omstreeks 1880.

1438. Pendule, Frankrijk

Franse marmeren pendule met wit geëmailleerde wijzerplaat en goudkleurige florale decoratie. Frans uurwerk gemerkt achter de bel. Frankrijk, eind 19e eeuw.

1439. Wandmasker, Kenia

Houten wandmasker van een luipaard. Kenia, 21e eeuw.

1440. Naaigaren carrousel

Eikenhouten naaigaren carrousel met vermelding Nederlandsch Fabrikaat. Midden 20e eeuw.

1441. Vrijmetselarij glas

Kristallen vrijmetselarij glas met gegraveerde symbolische verwijzingen. Eind 19e eeuw.

1442. Likeurglazen, A.D. Copier

Acht kristallen likeurglazen met gematteerde rand naar ontwerp van A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Uit de serie Aga uit 1935, modelnummer GL0223.

1443. Portglazen, A.D. Copier

Zes kristallen portglazen met gematteerde rand naar ontwerp van A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Uit de serie Aga uit 1935, modelnummer GL0229.

1444. Zakhorloge, Iffland

Goldplated zakhorloge met Zwitsers uurwerk door Iffland. Jaren 60.

1445. Wijnglazen, A.D. Copier

Tien kristallen wijnglazen met gematteerde rand naar ontwerp van A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Uit de serie Aga uit 1935, modelnummer GL0228.

1446. Mantelklok met kandelaren, Frankrijk

Franse marmeren mantelklok met rood Verona marmeren details, uitgerust met crèmekleurig geëmailleerde wijzerplaat en bronskleurige applicaties, tezamen met twee vijf pits kandelaren. Frankrijk, eind 19e eeuw.

1447. Wijnglazen

Zes annagroene uraniumkristallen wijnglazen met geslepen waaier- en diamant patroon. Begin 1900.

1448. Wijnglazen

1449. Serveerset, Val Saint Lambert

Kristallen serveerset van Val Saint Lambert naar ontwerp van René Delvenne bestaande uit een serveerschaal, twaalf bordjes en twee kommen, modelnaam Rodin. België, jaren 50/60.

1450. Zilveren bestek

Twee zilveren eetlepels, gekeurd met meesterteken M, halve maan A, lopende leeuw 2, minervakop met een E (Groningen) en jaarletter D (1838). Twee zilveren vorken gekeurd met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop met een G (Zwolle )en jaarletter S (1877).

1451. Tanto mes, Japan

Japans Tanto mes, verzilverd metaal op hout gedecoreerd met krijgers. Samourai mes welke gedragen werd bij traditionele bijeenkomsten. Japan, begin 20e eeuw.

1452. Corpus Christi

Houten kruisbeeld Corpus Christi, uit drie delen samengesteld, 19e eeuw.

1453. Bureaustoel, Tijsseling

Vintage bureaustoel samengesteld uit teakhout en zwart skaileer, modelnaam Cowhorn. Ontwerp Tijsseling voor Hulmefa, (Oude Pekela), jaren 60.

1454. Serveerschalen en schenkkan

Twee tinnen serveerschalen met handvatten op groot formaat door Kurz & Co. te Tiel, aan de onderzijde gemerkt. Daarbij een tinnen schenkkan, gemerkt aan de onderzijde met vermelding 95%. Tweede helft 20e eeuw

1455. Druppels, Floris Meydam

Twee kristallen “druppels” naar ontwerp van Floris Meydam, voorzien van sticker en genummerd 4/3000 en 31/3000. Gefabriceerd door de Glasfabriek Leerdam, jaren 80.

1456. Beeld, Bengt Nilsson

Gestileerd keramieken beeld van een ijsbeer naar ontwerp van Bengt Nilsson. Uitgevoerd door Jie Gantofta Zweden, jaren 60.

1457. Vazen, China

Twee Chinese porseleinen vazen in pijp- en balustervorm voorzien van craqueléglazuur, 20e eeuw

1458. Gouden ketting met hanger

18 karaat gouden ketting met parel. Ketting gemerkt meesterteken UNO A.R en 750, hanger getoetst 14 karaat. Derde kwart 20e eeuw.

1459. Haardschermen

Twee messing haardschermen met botanisch chinoiserie decor met draken. Eerste helft 20e eeuw.

1460. Wandbord, Melior

Vintage keramieken bruisglazuur/fat lava wandbord met abstract uitgevoerd flessen stilleven door Melior, Italy. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 209. Jaren 60.

1461. Racewagen, Schuco

Blikken Schuco racewagen, model Studio 1050 (Mercedes Grand Prix 1936). Duitsland, jaren 50.

9725 CT Groningen