Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1335. Dolk, Bulgarije

Ceremoniële officiersdolk van het communistisch leger Bulgarije. Ongemerkt, jaren 50/60.

1336. Sextant

Messing sextant, vierde kwart 20e eeuw.

1337. Lot curiosa

Een tinnen beschilderde kraantjespot met kooltjeskomfoor, een tinnen bord en twee sets messing gewichten met houten houder. Eerste helft 20e eeuw.

1338. Glaswerk

Convoluut kristal en glas; twee kristallen opaline drinkglazen, razzia’s, karaf, twee draadglas, messenleggers, strooidoos, kristal dekselpot en twee vazen. 20e eeuw.

1339. Schaakstukken

Replica set schaakstukken naar stukken uit Engeland, te dateren omstreeks 1775. Originele houten schaakstukken zijn onderdeel van de collectie van het Rijksmuseum te Amsterdam, deze schaakstukken zijn gefabriceerd in polystone bij Ateliers MTW (Museum technische werken) te Groningen. 21e eeuw.

1340. Wandrekjes

Twee houten wandrekjes waaronder kerfsnede. Eerste helft 20e eeuw.

1341. Lot keramiek

Convoluut keramiek met onder meer DOK (De Olde Kruyk), Ravelli en Westraven. Derde kwart 20e eeuw.

1342. Dames mof

Dames mof gemaakt van hermelijnen in wintervacht. Tweede kwart 20e eeuw.

1343. Imari vazen, Japan

Drie Japans porseleinen Imari vazen met handbeschilderd floraal decor. Eind 19e eeuw.

1344. Lepelrekje

Houten oud-Hollands polychroom floraal beschilderd lepelrekje met tinnen lepels. Begin 19e eeuw.

1345. Beeld

Houten polychroom geschilderd beeld van een gans. Vierde kwart 20e eeuw.

1346. Porselein

Convoluut porselein met August Warnecke koffiepot en koffiekopjes, Rosenthal serveerbordjes, dekselpot
Société Céramique, porseleinen theeservies, Duits theepot en kopjes-en-schotels. 20e eeuw.

1347. Krukjes

Drie houten kinderkrukjes gemerkt Hardolen tix. Jaren 60.

1348. Plaatjesboeken, Thijsse en Van Laren

Veertien plaatjesboeken van Jaq. P. Thijsse, Van Laren en Kuijlman, waarvan tien uitgaven uit de jaren 30 waaronder Blonde Duinen, Vetplanten, Paddenstoelen en Cactussen. Daarnaast vier uitgaven “De Jaargetijden” een heruitgave uit 1975.

1349. Amfora

Koperen oriëntaalse amfora met rijkelijk gehamerd patroon, aan de onderzijde Arabisch schrift. Turkije, 20e eeuw.

1350. Inkttekening, Jan Rijlaarsdam

Inkttekening van de Bloemstraat met Westertoren te Amsterdam door Jan Rijlaarsdam (1911-2007). Aquarel/tekening op papier, rechtsonder gesigneerd. Jaren 30/40.

1351. Lot zilver

Convoluut zilver met strooiers, zoutvaatjes, mosterdpotjes en theezeefje. Gemerkt met zwaardjes en overige keuren waaronder Engelse. Kleinste zoutschaaltje met blauw emaille betreft pleet.

1352. Schilderij

Schilderij van moeder en kind, Oost-Europese School. Linksonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

1353. Kom

Kristallen kom in überfang-techniek met geëtste decoratie van abstracte bladeren. Niet gesigneerd, tweede helft 20 eeuw.

1354. Tafelklok, Junghans

Houten Gründerzeit tafelklok van Junghans met verzilverde wijzerplaat. Duitsland, eind 19e eeuw.

1355. Pasteltekening Renze de Vries

Pasteltekening van oud FC Groningen voorzitter Renze de Vries (voorzitter tussen 1980-89). Eind jaren 90.

1356. Tafelklok, Junghans

Houten Junghans tafelklok met wekkerfunctie. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

1357. Affiche Aad de Haas

Tentoonstellingsaffiche van Aad de Haas 1950-1960. Eind 20e eeuw.

1358. Stolpen, Frankrijk

Drie glazen stolpen met florale stoffen kunstbloemen in porseleinen vaasjes met beeldje. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

1359. Zeefdruk, Anny van den Besselaar

Zeefdruk van een gebouwencomplex door Anny van den Besselaar. Proefdruk, linksonder met potlood gesigneerd. Jaren 90.

9725 CT Groningen