Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1260. Houtdrukken, Reinart Dozy

Drie houtdrukken van uilen, karikatuur en een boer op het land door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Alle drie houtdrukken afzonderlijk gesigneerd Dozy, jaren 20/30.
Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

1261. Schaal, Corrie Ammerlaan-Van Niekerk

Glazen golvende schaal met decor van mensfiguren door Corrie Ammerlaan-Van Niekerk. Gemonogrammeerd CAN en gedateerd 2000.

1262. Metaalreliëf, Peter Wortel

Kunstwerk getiteld “Northern Line South” door Peter Wortel (1954). Gebruikte metalen: verweerd zink, koper, aluminium en hout. Gesigneerd Peter en gedateerd 1991.

1263. Vazen, Pfeiffer

Twee gemarmerde glazen solifleur vazen Pfeiffer (Musselkanaal). Vierde kwart 20e eeuw.

1264. Bladmuziekstandaard

Houten bladmuziekstandaard, lessenaar. Midden 20e eeuw.

1265. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening een jonge vrouw van Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Linksonder gesigneerd Dozy en gedateerd 1922. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

1266. Schilderij

Een Chinees schilderij op rijstpapier, Canton, eind 19e eeuw.

1267. Schilderij, Rudi Seidel

Schilderij getiteld “Jannie” in expressionistische stijl door Arthur Rudolf (Rudi) Seidel (1938-2022). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd A.R. Seidel. Vierde kwart 20e eeuw.

1268. Prenten Groningen

Twee prenten van de Groote Markt met Martinitoren en Hoendiep buiten de Apoort naar tekeningen van Cornelis Pronk oorspronkelijk omstreeks 1754. 19e eeuw.

1269. Gulvazen

Drie glazen gulvazen, Holmegaard (Denemarken), jaren 60.

1270. Kroonluchter, Frankrijk

Franse messing kroonluchter, model zakkroon met vier lichtpunten en kristallen glaspegels. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

1271. Lot curiosa

Lot curiosa met een weegschaal, stempel, meetlinten, maatbeker en messing pijpenstandaard, 20e eeuw.

1272. Murano vaas

Kristallen druppelvormige auberginekleurige Murano vaas in Sommerso techniek, voorzien van originele Murano sticker. Venetië, jaren 60.

1273. Schilderijen, Lox

Twee schilderijtjes met bloemstillevens gesigneerd Lox. Olieverfschilderij op triplex, vierde kwart 20e eeuw.

1274. Imari porselein, China

Convoluut handbeschilderde Japanse Imari porseleinen dekselvazen, vazen en kom gedecoreerd met floraal decor. Begin 1900.

1275. Satsuma vazen, Japan

Twee polychroom geglazuurde porseleinen Satsuma vazen gedecoreerd met krijgers en hoogwaardigheidsbekleders. Aan de onderzijde gemerkt. Japan, jaren 20/30.

1276. Hanglamp, Giso

Art Deco stijl hanglamp naar ontwerp van Gispen en uitgevoerd door Giso met modelnummer 7004, jaar van ontwerp 1926. Uitvoering eind 20e eeuw.

1277. Schilderijlijst

Goudkleurige klassieke schilderijlijst van L. Slot & Zonen, ‘s-Gravenhage, betreft een groot formaat lijst. Te dateren tussen 1910-1930

1278. Schilderij, Rudi Polder

Schilderij getiteld “Het Eiland l’ Aute” (Île de l'Aute, Zuid-Frankrijk) door Rudi Polder (1926-2016). Olieverf op linnen, rechtsonder gesigneerd Polder en gedateerd 1982.

1279. Schilderij, Annette Barnard

Schilderij getiteld “Mand met lavendel” door Annette Barnard (Zuid Afrika), acrylverf op linnen. Linksonder gesigneerd, verso informatie, begin 21e eeuw.

1280. Vaas

Glazen tweekleurige vaas met wit slingerverf decor. Italië 21e eeuw.

1281. Schilderij, Hélène Terlien

Schilderij getiteld “Processie” door Hélène Terlien (1960), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2001.

1282. Commode

Eikenhouten commode met bronskleurig beslag. Begin 20e eeuw.

1283. Lot gereedschap

Convoluut gereedschap met tang, katrollen, meetlint en voedelsnijders 1874.

1284. Schilderij, Nico Lootsma

Schilderij van een polychroom masker, geabstraheerd gezicht door Nico Lootsma (1963), olieverf op linnen. Verso gesigneerd N. Lootsma en gedateerd 1992.

9725 CT Groningen