Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1235. Pikhouweel, Felix Ralling Hammerwerk

Pikhouweel, model Himalaya pickles Kuno Rainer, van Felix Ralling Hammerwerk Fulpmes. Gemerkt en Made in Austria, tezamen met lederen beschermingshoes. Dit model stamt qua ontwerp uit de jaren 30.

1236. Hanglamp, Amsterdamse School

Amsterdamse School hanglamp met gebrandschilderde glaspanelen in een koperen montering, hangend aan originele koorden met zwarte houten kralen. Jaren 20/30.

1237. Camera’s

Convoluut fotografie; een Canon FT fotocamera, een Konica C35, Olympus FE-150 en een balg. Eind 20e/21e eeuw.

1238. Lithografie, Piet Klaasse

Lithografie van meisje, dochter van Klaasse, in de wildernis door Piet Klaasse (1918-2001). Rechtsonder met potlood gesigneerd, vermelding Litho no. 3 en datering 1977.

1239. Pijp rookattributen

Drie klassieke houten pijpenstandaards met messing inleg en een eikenhouten tabaksbak met pijp. Eerste helft 20e eeuw.

1240. Lot naturalia

Houten doos met glasplaat gevuld met versteend hout, steen en vuistbijl en overig.

1241. Munten en briefgeld

Houten wijnkist deels gevuld met buitenlands muntgeld en vijf Nederlandse 1 Gulden biljetten met de beeltenis van Koningin Juliana 1949.

1242. Schilderij, Lilia van den Eynde

Schilderij van een stilleven met cognacglas, aardbeien en heggenmus door Lilia van den Eynde, acrylverf op linnen. Rechtsonder gesigneerd, België, eind 20e eeuw.

1243. Beeldj́es

Drie glazen beeldjes van een olifant, zeehond en hond. Ongesigneerd, eind 20e eeuw.

1244. Vooraadblikken

Twee voorraadblikken, een Firma P. Broekema Groningen thee- en koffie blik en een Japanse stijl voorraadblik gefabriceerd door de weduwe J. Bekkers en Zonen, Dordrecht. Eerste helft 20e eeuw.

1245. Curiosa

Curiosa met koperen ketel, porseleinen kommen, keramieken gesigneerde schotel, schenkkan en keramieken dekselpot. 20e eeuw.

1246. Lot naturalia

Zwarte dekseldoos gevuld met mineraal gesteenten, vuistbijl en overige.

1247. Servies, Huttensteinach

Porseleinen servies van Huttensteinach met zwiebelmuster decor en bestaande uit tien kop-en-schotels, broodschaal, ontbijtbord en drie schoteltjes, aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

1248. Vazen

Blauwe glazen Murano vaas met koperoxide insluitingen van Vincenzo Nasson. Serienaam Avventurinna, Italië, vierde kwart 20e eeuw. Daarbij een zwart glazen vaas met koperoxide insluitingen. 20e eeuw.

1249. Megafoon, Monacor

Monacor megafoon, type TM-25. 21e eeuw.

1250. Inkttekening

Sepia inkttekening van een paard. Anoniem, 20e eeuw.

1251. Lithografie, Piet Klaasse

Lithogafie van een straatscene in Jeruzalem door Piet Klaasse (1918-2001), rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1970. Vermelding van oplagenummer linksonder.

1252. Fauteuil

Houten fauteuil met rijkelijk houtsnijwerk met leeuwenkoppen, voorzien van beige velours bekleding. Omstreeks 1900.

1253. Strohoeden

Acht strohoeden waaronder twee heren Panamahoeden uit Equador en vijf dameshoeden. Eind 20e eeuw/21e eeuw.

1254. Sigarenhouder

Glazen sigarenhouder in de vorm van een Hoorn des Overvloeds, glas met geslepen decor en op het uiteinde plaats voor een pakje lucifers. Hoorn staand op zilveren middenstuk en houten basement op benen pootjes. Eind 19e eeuw.

1255. Curiosa

Convoluut curiosa met onder meer eierlepels, snuff bottel, kammen, scheermessen, dienbladen, lakstempel en keramieken vuurtest. 20e eeuw.

1256. Curiosa

Een houten kerfsneden stoof, aardewerken vuurtest en een houten tabakspot. Omstreeks 1900.

1257. Kolommenklok, Frankrijk

Franse Napoleon III houten kolommenklok met messing baan intarsia, geheel voorzien van wit geëmailleerde wijzerplaat en slinger. Frankrijk, midden 19e eeuw.

1258. Hoeden met etalagehoofd

Convoluut van zes hoeden, petten, paar handschoenen en een etalagehoofd. 20e eeuw.

1259. Gereedschap

Poot-en steek agrarisch gereedschap. Eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen