Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1412. Notariële akten

Zestien notariële akten waaronder Akten van Transport, Afschriften en Uittreksels van Groninger notarissen. Eind 19e eeuw, begin 20 eeuw.

1413. Tafel, F.J.H. Smit Hoogezand

Eikenhouten eettafel in Queen Anne stijl met messing plaatje F.J.H. Smit, Hoogezand. Jaren 20/30.

1414. Pendule, Frankrijk

Franse albasten pendule, gemerkt S. Marti met bronskleurige uurwerkbehuizing geflankeerd door zittende dame. Aan de voorzijde gedecoreerd van damesportretten in medaillons, geheel staand op houten basement overtrokken met velours. Frankrijk, eind 19e eeuw.

1415. Zilveren pijpenwroeters

Vijf zilveren pijpenwroeters, allen gekeurd 835, 20e eeuw.

1416. Lot goud

Gouden oorbel fragment, getoetst 14 karaat.

1417. Tin

Convoluut tin bestaande uit vazen en bekers. 20e eeuw.

1418. Vaasjes

Zes glazen vaasjes in verschillende kleurslagen. Jaren 30-60.

1419. Armbanden, Afrika

Zes West-Afrikaanse bronzen Manilla armbanden, midden 20e eeuw.

1420. Tegels

Vier oud-Hollandse tegels, drie springertjes tegels, gedecoreerd met honden en vos. 18e eeuw.

1421. Honden, Steiff

Vijf pluche honden van Steiff, waaronder een Welsh Terriër, Schnauzer en Dalmatiër. Meerdere gemerkt met Knopf in het oor.. Made in Germany, jaren 60-90. Daarbij een pluche opwindhondje met sleutel, Duitsland jaren 60.

1422. Eierstandaards met eieren

Twee 19e-eeuwse gietijzeren eierstandaards met vijfentwintig hardstenen eieren waarvan vier met bewerkt decor en een ronde marmeren kogel. 20e eeuw.

1423. Teddybeer, aap en kat

Pluchedieren, een teddybeer van Steiff met Knopf in het oor, een zwarte kat met rode schoenen van Kersa (Mindelheim, Duitsland), gemerkt onderzijde schoen, jaren 50. Aap, modelnaam Ricky van Schuco met inwendig mechanisme om kop te laten draaien via de staart, Duitsland, jaren 50/60.

1424. Begijnenkast

Hollandse eikenhout met palissander begijnenkast op zwarte bolpoten. Eind 19e eeuw.

1425. Staand Fries horloge

Staand Fries horloge in eikenhouten kast met beschilderde metalen wijzerplaat voorzien van een scheepsmechaniek. Boven op de kast een houten Atlasfiguur geflankeerd door twee keer de faam. Klok rustend op leeuwenpoten, 20e eeuw

1426. Bovenstuk kast

Bovenstuk van eikenhouten kast in de 19e eeuw samengesteld met 18e-eeuwse elementen.

1427. Schrijfset, Art Deco

Vijfdelige Art Deco bakelieten schrijfset in etui. Jaren 30.

1428. Contrabas

Smalle contrabas met mahoniehouten kastopbouw. Midden 20e eeuw.

1429. Glazen, Max Verboeket

Tien gekleurde glazen naar ontwerp van Max Verboeket. Serienaam Carnaval, uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, eind jaren 50.

1430. Garuda beeld, Indonesië

Indonesisch polychroom houtgestoken Garunda beeld met afneembare vleugels. Beeld op groot formaat, midden 20e eeuw.

1431. Eenden, Steiff

Vier pluche eenden van Steiff, twee eenden gemerkt met zilveren en gouden gemerkt Knopf en label. Made in Germany, jaren 60-80.

1432. Lot aziatica

Convoluut aziatica met twee famille rose porseleinen floraal gedecoreerde schoteltjes met kapucijner achterzijde en twee Chinese miniatuur vaasjes gedecoreerd met kraanvogel en botanisch decor. China, 19e eeuw.

1433. Zilveren halskettingen

Vijf zilveren halskettingen waarvan één met hanger. Diverse zilver keuren, 20e eeuw.

1434. Waskom, China

Chinees porseleinen wastafelkom met blauw-wit decor en capucijner kleurige buitenkant, eind 19e eeuw.

1435. Lijstwerk

Lot met drie werken waaronder een ansichtkaart naar een lithografie van H. de Graaf, een aquarel van een kunstlandschap, rechtsonder gesigneerd C.S. Groves en gedateerd 1935. Daarnaast een schildering van de Heilige maagd Maria. 20e eeuw.

1436. Fotolijst met portret en foto’s

Afsluitbare staande fotolijst met fotografisch damesportret op metaal, jaren 30. Daarbij zes portretfoto’s, begin vorige eeuw, omgeving Rotterdam.

9725 CT Groningen