Tafelstuk

Art nouveau stijl tafelstuk met bronskleurig montuur voorzien van geelgroene mondgeblazen glazen inzet met iriserende binnenzijde. In de stijl van Loetz en Boheems glas, binnenzijde bronzen montuur vermeld een modelnummer 1400 en pontil onderzijde glas. Oostenrijk/Tsjechië, 20e eeuw.

Verkocht voor: € 600

Kommen en borden, China, Wanli periode

Twee Chinese blauw-witte floraal gedecoreerde porseleinen kommen en groter bord gedecoreerd met kraanvogel uit de Wanli periode, 17e eeuw. Kleinere porseleinen bordje met florale decoratie stamt uit de 18e eeuw.

Verkocht voor: € 120

Leolux Tam Tam

Leolux Tam Tam, poef of bijzettafel, ontworpen door Hugo de Ruiter. Uitgevoerd in rood leder met gepolijste aluminium poten en houten deksel met een opbergruimte daaronder. Aan de onderzijde gemerkt. Nederland, ontwerp eind jaren 90.

Verkocht voor: € 120

Inkttekening, Johan Dijkstra

Inkttekening van woonwagens met paarden, toegeschreven aan Johan Dijkstra (Groningen 1896-1978 Groningen). Inkt op papier, linksonder voorzien van atelierstempel Johan Dijkstra. Midden 20e eeuw.

Verkocht voor: € 200

Gemberpot, China

Chinees porseleinen gemberpot met florale decoratie en huiselijke attributen in cartouches met een houten deksel. Groot formaat gemberpot, China, rond 1900.

Stilus, 18e/19e eeuw

Houten stilus met gestoken hondje en klassieke kolom met daarin een los gestoken balletje, een stilus werd gebruikt om middels een tablet met een laagje was te communiceren. 18e/19e eeuw.

Verkocht voor: € 30

Object, Wilfried Grootens

Glazen object opgebouwd uit glasplaten op een stenen basement door de Duitse glaskunstenaar Wilfried Grootens (1954). Gesigneerd in een glaslaag bovenin en gedateerd 1993.

Verkocht voor: € 55

Zeefdruk, Ton Schulten

Zeefdruk met landschappelijke voorstelling door Ton Schulten (Ootmarsum, 1938). Rechtsonder gesigneerd met potlood, linksonder vermelding H.C. "Hors Commerce” en oplagenummer 18/20. 21e eeuw.

Verkocht voor: € 170

Merklap 1885

Geborduurde merklap met de namen links-en rechts bovenin, verschillende levensbomen en florale motieven. Geheel geborduurd op een stramien van katoen, gedateerd 1885.

Verkocht voor: € 35

Vaas, Floris Meydam

Serica vaas in lichtblauwe kleurslag met luchtinsluitingen, modelnaam Colorair. Ontwerp Floris Meydam voor glasfabriek Leerdam, Nederland, jaar van ontwerp 1958.

Verkocht voor: € 75

Schilderij, Tineke Demmer

Schilderij in gemengde techniek op papier van Tineke Demmer (Zwolle 1952) met de titel ”Transparant in blauw”. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1998.
Verso provenance Galerie AnderWereld van Jan Katuin, Groningen.

Verkocht voor: € 35

Houtsnede, Japan

Japanse houtsnede bestaande uit drie fragmenten gedecoreerd met Japanse figuren. Elke fragment is gesigneerd middels Japanse karakters, 20e eeuw.

Verkocht voor: € 35

Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Twee Chinese handbeschilderde porseleinen theekommen en drie schotels met florale decoratie. Schotels aan de onderzijde gemerkt. Kangxi periode, omstreeks 1690.

Verkocht voor: € 170

Beelden

Twee Delftse blauwe witte paarden rustend op een grasgroene basis. Delft, 18e eeuw.

Verkocht voor: € 90

Schaal, Jakobine van Dömming

Gele glazen schaal met polychroom vlak in glasfusing techniek door de Groningse glaskunstenares Jakobine von Dömming (Hameln 1959). Aan de onderzijde gemerkt met de gravering Jakobine, 21e eeuw.

Verkocht voor: € 20

Schilderij, Jan ten Have

Schilderij van een stilleven met Keulse pot gevuld met bloemen, grote fles en peren van Jan ten Have (1903-1988). Olieverfschilderij op paneel, ongesigneerd, derde kwart 20e eeuw.
Provenance: familie van de schilder.

Verkocht voor: € 75

Glasobject, Bernard Heesen

Glasobject in kobaltblauwe-gele kleur door glaskunstenaar Bernard Heesen (Leerdam, 1958). Aan de onderzijde gegraveerd met Oudehorn, Bernhard Heesen en gedateerd 1991.

Verkocht voor: € 35

Glas, 18e eeuw

Antiek kristallen glas met radgravure van een vogel in medaillon, steel rustend op voet met omgeslagen rand, 18e eeuw

Verkocht voor: € 100

Glasobject, Björn Rönnquist

Glazen mondgeblazen object in glasheldere kleur met een paarse band, staand op een plexiglazen standaard. Ontwerp glaskunstenaar Björn Rönnquist, modelnaam Karisma. Zweden, vervaardigd omstreeks 2001.

Verkocht voor: € 10

Dekselpotten

Drie keramieken dekselpotten waarvan een door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023), gesigneerd aan de onderzijde met volledige naam. Een Johan Broekema dekselpot, aan de onderzijde gemonogrammeerd en een derde geglazuurde dekselpot, ongemerkt. 20e eeuw.

Verkocht voor: € 100

9725 CT Groningen