Veiling: Kampen veiling 37, 28 februari 2022

126. Tafel

Pembroke tafel met bloemmahonie blad, poten op messing wieltjes met twee hangende bladen en twee laden, 19e eeuw.

127. Bijbel

Bijbel, Het Nieuwe Testament of alle boeken des nieuwen verbonds van onzen Heeren Jezus Christus, door last van de Hoog Mog. Heeren Staten Generaal. Lerenband met zilveren sluitmechanisme en goud op snee. Uitgeverij A. Jongbloed, Leeuwarden.

128. Vazen

Een paar handbeschilderde opaline glazen vazen, circa 1900.

129. Bijbel

Bijbel, Het Nieuwe Testament of alle boeken des nieuwen verbonds onze Heeren Jezus Christus in leren band met zilveren sluiting.

130. Boek Russische Geschiedenis

Andreas van Osterman Merkwaardige Levens-beschrijving en Droevige Val, van den Waereld beroemden Russischen Staasdienaar van Den Grave Andreas van Osterman, voorheen Russisch- Keizerlijk Rijk Vice-Canzilier en Groot Admiraal van Rusland. Amsterdam, 1743. Gerrit de Groot Boekverkoper op de Heilige Weg. Enkele florale vignetten 3 delen in een band.
Oorspronkelijke perkamenten boekband. Handgeschreven titelvermelding op de rug en voorplat.

131. Cilinderbureau

Notenhouten cilinderbureau op ranke poten met uitschuifblad en zes laden, circa 1900.

132. Boeken "Historie van de Reformatie Der Kerke van Engeland"

Historie van de reformatie der kerke van Engeland, in het Engelsch. In het Engelsch beschreven door Mr. Burnet: En nu uit den zelven vertaald. Amsterdam, 1686 in 2 delen. Jan ten Hoorn en Aard Dirkz. Oossaan. In perkamenten boekbanden.
Deel I: 24 + 633 + 26 + 350 pagina's.
Deel II: 24 + 678 + 26 + 352 + 32 pagina's.

133. Boek Ovidius

Boek Publius Ovidius Nazoos Herscheppinge Vertaelt door J. V. Vondel. Amsterdam, 1671. Abraham de Wees. Het betreft hier een zogenaamde "Putjes druk" met gegraveerde titelpagina, een vignet van een waterput en 12 gravures en een wapen vignet.
Originele perkamenten boekband.

134. Tafel, Art Deco

Notenhouten Art Deco tafel, land van herkomst Frankrijk. Uitschuifbaar met vier extra poten om het geheel te ondersteunen. Jaren 30.

135. Bijbel

Bijbel, Het Nieuwe Testament of alle boeken des nieuwen verbonds onze Heeren Jezus Christus in leren band.

136. Schildersezel

Franse houten schildersezel in barokke stijl. Omstreeks 1900.

137. Geestelyk Manna deel I, II en III, Willibrordus Kemp

Het geestelyk manna voor de hongerige zielen: Of de christelijke waerheden, getrokken door een naukeurige opmerkinge uit de werken der apostelen, en aen de geloovigen voorgesteld. Door W.K. ( Pseudoniem van Willem Kemp)
Utrecht, 1721. Theodorus van den Eyden, compleet in 3 delen. Deel I: 28 + 438 pagina's. Deel II: 6 + 514 pagina's. Deel III: 6 + 564 pagina's. Titelpagina's met florale vignetten. Frontispice 1e deel.

138. Bijbel

Bijbel uit 1875 met gouden slot. Nederlandsche Bijbel-Compagnie Amsterdam/Haarlem.

139. Boeksimulant

Boeksimulant met floraal motief., midden 20e eeuw.

140. Naaikistje

Eikenhouten naaikistje met inhoud en messing beslag. Eind 19e eeuw.

141. Brievenhouder

Eikenhouten brievenhouder voor op het bureau. Circa 1900.

142. Bijbel

Bijbel, Het nieuwe Testament of alle boeken des nieuwen verbonds onze Heeren Jezus Christus in lerenband met zilverklamp.

143. Lot tin

Vier tinnen suikerstrooiers en tinnen zoutvaatje. Circa 1900.

144. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, stilleven met bloemen, fruit en aardewerken kan. Naamplaatje vermeld Frederik Edward Hulme (1841-1909).

145. Schilderij, N.M. Wijdoogen

Schilderij, olieverf op doek, zeegezicht. Nicolaas Martinus Wijdoogen (1824- 1898). Rechtsonder gesigneerd, 19e eeuw.

146. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, stilleven met kruik, Chiantifles en fruit. Annotatie achterzijde L. Kampers.

147. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, drie platbodems op de werf. Linksonder onduidelijk gesigneerd.

148. Schilderij, Jan Wingen

Schilderij, olieverf op doek. Schilder Johann Laurens Hubert Gottfried (Jan) Wingen (1874-1956), gesigneerd en gedateerd 1941.

149. Schilderij, Kpacynui

Schilderij, olieverf op doek, met voorstelling van paar in winters St. Petersburg aan de Moyka rivier met op de achtergrond de Izaäkkathedraal. Rechtsonder gesigneerd Kpacynui (Krasulin Valery, 1947) Verso vermelding naam van de schilder en de titel Zima (winter) Tweede helft 20e eeuw.

150. Schilderij, Henk Molenaar

Schilderij, olieverf op paneel, dorpsgezicht. Henk Molenaar (1933-2019), linksonder gesigneerd.

9725 CT Groningen