Veiling: Kampen veiling 37, 28 februari 2022

151. Kistje

Bewerkte eikenhouten kistje op bolpootjes. Eind 19e eeuw.

152. Tekening

Pastel tekening, gesigneerd met monogram en toegeschreven aan Jan Voerman junior, 1963.

153. Brievensecretaire

Brievensecretaire van blond eikenhout, eind 19e eeuw.

154. Bijbels

Twee bijbels met lerenband waarvan een met zilveren klamp, eind 19e eeuw.

155. Vitrinekast, Biedermeier

Hollandse mahoniehouten Biedermeier vitrinekast, voorzien van vier planken. Eind 19e eeuw.

156. Coulissentafel

Mahoniehouten coulissentafel met messing klauwpoten, circa 1970.

157. Stoelen

Vier Biedermeierstijl ballonrug stoelen met kroon, voorzien van groene velours stof.

158. Statenbijbel

Bijbel, dat is De Gansche Heilige Schrift, bevattende al de Kanonijke Boeken van het Oude en Nieuwe Testament op last van de Hoog-Mogende Heeren Staten Generaal der Vereenigde Nederlanden en volgens het besluit van de Synode Nationaal, gehouden te Dordrecht, in de jaren 1618 en 1619. De Nederlandse Bijbel-Compagnie Amsterdam, J. Brandt & Zoon, Haarlem, Johannes Enschede en Zonen, 1867.
Verlucht met 49 ingeplakte platen (een afbeelding ontbreekt). Compleet met onbeschreven familieregister, psalmen, gezangen en catechismus.

159. Bijbel, Duitsland

Biblia, das ist die ganze Heilige Schrift, Alten und Neuen Testaments , verteutschet durch Doct. Martin Luther. Summarien, Concordanzen, Zeit-Lehr. Historien und Namen-register. Herausgegeben durch. M. Friedrich Battier und M. Theodor Hernier. Neue Auflage. 10 extra pagina's met familie notities over geboorte, huwelijken en sterfdata in oude Duitse handschriften. Familie Bijbel, de persoonlijke notities beginnen met de familie van Johannes Daum.
Basel, 1767 Emmanuel Thurneysen. 32 + 688 + 120 + 280 pagina's.
Lederen gestempelde band voorzien van van ribben beslagen met 8 messing hoekstukken en aanzetstukken met bewerkte klampen en twee platversieringen.

160. Lutherse Bijbel

De Bijbel, dat is gehele Heilige Schrift, de boeken van het Oude en Nieuwe Verbond, door Dr. Martin Luther. Naar de onveranderde overzetting van Ds. Adolph Visscher, uitgegeven in 1648. Met een omleidend woord van Ds. Ludwig C. Lentz. Amsterdam-D. Allart 1876.
Frontispice: gravure van Dr. Martin Luther (papier vertoont scheur).

161. Ravensteyn Bijbel

Biblia, dat is De Gantsche H. Schrifture vervattende Alle Canonijke Boeken des Ouden en des Nieuwen Testaments nu eerst, door Last der Hoogh-Mog: Heeren Staten Generael. Amsterdam, Paulus Aertsz. van Ravensteyn. In 't jaer 1654. Gegraveerde titel pagina en enkele florale emblemen.

162. Statenbijbel

Bijbel, dat is De Gansche Heilige Schrift bevattende al de Canonijke Boeken des Ouden en Nieuwen Testaments door last van de Hoog- Mog. Heeren Staten-Generaal (Vroeger uitgegeven bij Pieter Keur Dordrecht). Arnhem, J.W. & C.F. Swaan 1864.
De Statenbijbel bevat 22 Amand litho's, 2 landkaarten en 1 overige plaat, allen in kleur.

163. Crucifix

Houten gestoken crucifix, gesigneerd met monogram JK. Omstreeks 1910.

164. Stoelen

Drie ballonrug stoelen met stoffen bekleding, circa 1900.

165. Bijzettafel

Grenen bijzettafel, laatste kwart 20e eeuw.

166. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, kruisiging van Jezus. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd, circa 1900.

167. Gustave Doré Bijbel

Bijbel bevattende al de Canonieke Boeken van het Oude en Nieuwe Testament volgens de Statenoverzetting met tweehonderd platen van Gustave Doré, voorzien van een voorbericht en uitgegeven onder toezicht van Nicolaas Beets. Arnhem, D.A. Thieme 1870 in twee delen. Compleet met de tweehonderd pagina grote afbeeldingen.
Dit exemplaar is aangeboden aan de den heer W.J. van Gorkum, superindentent bij het onderwijs in de Transvaalsche Republiek. Aangeboden uit erkentelijkheid en hoogachting van Willem Hovens Gréve (gedrukte pagina).

168. Tekening

Tekening, linksonder gesigneerd C-K.A.

169. Toeareg kistje

Een met leer bekleed kistje, geometrisch vormgegeven reliëf, Toeareg Noord-Afrika, tweede helft 20e eeuw.

170. Waaier

Zwarte handwaaier met gestileerde florale decoratie, midden 20e eeuw.

171. Tegeltableau

Tegeltableau “Die pleit om een koe, geeft er een toe”. Handgeschilderde voorstelling bestaande uit zes tegels in lijst, midden 20e eeuw.

172. Waaier

Handwaaier uitgevoerd in been en met lichtblauw velours lint verbonden. Begin 20e eeuw.

173. Globe

Zwarte globe op metalen voet, eind 20e eeuw.

174. Tekeningen, Monika Gerritsen

Twee tekeningen, Oost-Indische inkt van Monika Gerritsen, 21e eeuw.

175. Tazza

Tazza van hout met gestoken karpers en bewerkte messing schaal, midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen