Veiling: Veiling 38 sessie 1, maandag 28 maart 2022

1. Beeld, Berend Seiger

Bronzen beeld van Berend Seiger (1944) van een dansend paar.

2. Presse-papier, Caithness Glass

Presse-papier op groot formaat van Caithness Glass Limited Inveralmond Scotland, vierde kwart 20e eeuw.

3. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, moeder met kind gezeten op rotanstoel. Rechtsboven gesigneerd Georg Rueter.

4. Plastiek, Henneke Chevalier

Modern keramieken groen/geel plastiek door Henneke Chevalier. Aan de onderzijde gemerkt met monogram.

5. Theekopjes, Japan

Zes Japanse Arita theekopjes, aan de onderzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

6. Tafellamp

Blauwe glazen tafellamp in de vorm van een paddenstoel, 21e eeuw.

7. Schaal, China

Chinese cloisonné cinnabar schaal met florale decoratie op houten voetstuk. Midden 20e eeuw.

8. Spijkerbollen, A. D. Copier

Twee spijkerbol vazen, ontwerp A.D. Copier voor glasfabriek Leerdam, jaren 30.

9. Kaarsenstandaards, Peter Karpf

Kaarsenstandaards, model Gemini in gepolijst massief roestvrijstaal, design Peter Karpf voor Architectmade. Ontwerp stamt uit 1965.

10. Beeld, Ermanno Farina

Keramieken beeld van een pauw, ontwerp Ermanno Farina voor Dear Italy. Genummerd 50/2000, eind 20e eeuw.

11. Tulpenvaas

Witte porseleinen tulpenvaas, bestaande uit vier etages, 21e eeuw.

12. Beeld

Gepatineerd messing beeld van zittende vrouw, laatste kwart 20e eeuw.

13. Plooivaas

Meerkleurige glazen plooivaas, 21e eeuw.

14. Happy Boeddha

Keramieken Happy Boeddha, laatste kwart 20e eeuw.

15. Kolommenklok

Kolommenklok met loshangende slinger voorzien van messing versieringen. Eerste kwart 20e eeuw.

16. Koffieservies

Porseleinen koffieservies bestaande uit een koffiepot, melkkan, suikerpot, acht kop-en-schotels, eerste helft 20e eeuw.

17. Naaimandje

Naaimandje van rotan en pitriet, met inhoud. Jaren 50/60.

18. Beeld, Berend Seiger

Bronzen beeld van Berend Seiger (1944).

19. Vaas

Melkglazen vaas met blauwe kleurelementen, 20e eeuw.

20. Vaas

Zwarte aardewerken vaas, gesigneerd Ellen 05.

21. Beeld

Klassiek porseleinen beeld met vier jongeren in gezelschap, einde 19e eeuw.

22. Bureaulamp

Messing bureaulamp, type bankierslamp met groene glazen kap. Laatste kwart 20e eeuw.

23. Tafellamp, La Rochere

Een La Rochere Art Nouveau stijl cameo glazen lamp, de koepelvormige kap gesneden met een vlinder tussen distelbladeren en grassen, verhoogd op een getailleerde poot met esdoorn bladeren. Laatste kwart 20e eeuw.

24. Vaas, Val Saint Lambert

Heldere kristallen Val Saint Lambert vaas, Seraing, België. Ontwerp Antonio & Guido Bon, maakt deel uit van de catalogus 1950-1956, modelnummer FA 59.

25. Spaarpot Dorus Rijkers

Blikken spaarpot in de vorm van een vuurtoren met handvaten en Nederlandse vlag. Dak met gleuf, bodem afschroefbaar. Tekst "Helden der zee-fonds Dorus Rijkers". Spaarpot stamt uit 1926.

9725 CT Groningen