Veiling: Veiling 26 sessie 2

Kerstserviezen, tafelzilver, boeken en curiosa

621. (Literatuur) een lot

Een lot literatuur, waaronder van Gerard Reve en Daniel Robberechts. [Totaal: 20].

763. Divers lot camera's o.a. Braun, Kodak, Olympus en Zeiss

Camera's met toebehoren.

611. (Groningen) een lot met o.a. Uitgeverij Passage

Een lot boeken, veelal met betrekking tot Groningen. Uitgeverij Passage, Godert Walter, etc. Alle uit de bibliotheek van Karel ten Haaf (1962-2019), enkele met opdracht aan hem.

612. (Groningana) S. J. Bouma e.a. - In en om Groningen (ca. 1925)

S. J. Bouma e.a. - In en om Groningen. Uitgave in samenwerking met de VVV Groningen. Met vele foto's en afbeeldingen van de stad en provincie Groningen. Groningen: Dijkhuizen en Van Zanten, z.j. Opnieuw ingebonden in linnen band met behoud van de originele platten. Inclusief de 3 kaarten: (1) Uitstapjes vanuit Groningen te voet en per fiets (getekend door R. van Roijen); (2) Tochten door de Provincie Groningen (getekend door R. van Roijen) en (3) Plattegrond van Groningen (getekend door Siebe Jan Bouma (1899-1959); onder andere architect van het kantoor van de Gemeentewerken aan het Zuiderdiep te Groningen). Losse plattegrond, origineel. Later vaak heruitgegeven, o.a. recent door de VVV in Groningen.

601. (Reisgidsen) een lot Baedeker

Karl Baedeker - Schwarzwald, Odenwald, Bodensee. Handbuch fur Reisende. Leipzig: Karl Baedeker, 1921 (1e druk). Met plattegronden en uitvouwbare kaarten + 4 andere reisgidsen van Baedeker.

646. (Socialisme) Een lot Henriette Roland Holst

Een lot met 8 boeken van H. Roland Holst - van der Schalk, onder meer Heldensage en Thomas More. Enkele titels dubbel. Hierbij Quack: De Socialisten (6 delen compleet). [Totaal: 14].

623. (Kunst) Een lot boeken over Chinees keramiek

Een divers lot boeken over Chinees keramiek, waaronder porselein. In het lot onder meer enkele publicaties van de Percival David Foundation. [Totaal: 13].

988. Verzilverd servies, Sheffield plate, Engeland, midden 20e eeuw

Verzilverd servies, Sheffield plate, Engeland, midden 20e eeuw
Dienblad, theepot, koffiepot, suikerpot en melkkan.

773. Aardewerk, zeer groot Wandbord Persian Petrus Regout nr. 15, ca. 1870

Aardewerk, zeer groot Wandbord Persian Petrus Regout nr. 15, ca. 1870

797. Plate, lot van 10 stuks waaronder een koekjesschaal op voet, midden 20e eeuw.

Plate, lot van 10 stuks waaronder een koekjesschaal op voet, midden 20e eeuw. Bestaande uit: koekjes/ fruitschaal, twee bonbonschalen, brievenstandaard, twee theezeefjes, parfumfles, twee strooiers en een kom.

766. Porseleinen serviesdelen naar Chinees voorbeeld, Mosa Maastricht, eerste helft 20e eeuw

Porseleinen serviesdelen naar Chinees voorbeeld, Mosa Maastricht, eerste helft 20e eeuw
Vijf wandborden, een schaal, vier schotels, een kop en een dekselpot.

991. Glas, vaas Mira nr. 3 voor Kristalunie Maastricht, 1931.

Glas, vaas van het model Mira nr. 3 voor Kristalunie Maastricht, Maastricht 1931. Ontwerp van W.J.Rozendaal. Kleur: Paars. Afgebeeld in: Catalogus "N.V.Kristalunie Maastricht 1932-1933": pagina 28.

865. Zilver, poederdoos, Amsterdam 1948.

Zilver, poederdoos, Amsterdam 1948. Lineair bewerkte poederdoos. Gemerkt: Klein zwaard en meesterteken: J.Hoeing Amsterdam. Inscriptie aan de binnenkant : Frick 29-12-48.

866. Zilver, inktpot, Birmingham 1942/43

Zilver, inktpot, Birmingham 1942/43. Zilveren inktpot met kruisband versiering . Gemerkt: Birmingham jaarletter S= 1942/43 en meesterteken: W.Hutton & & Sons Ltd.

894. Zilver, lot van 3 stuks o.a. een Groningse beursbeugel, Winsum 1871.

Zilver, lot van 3 stuks o.a. een Groningse beursbeugel, Winsum 1871.
Tevens bestaande uit: Bedel in de vorm van een zadel. Gemerkt Z1 + Sterling.+ Een parfumflesje met zilveren monturen.Gemerkt: 925s Sterling.

771. Glas, Wijnfles gevonden in de Suriname rivier, eind 19 eeuw

Glas, Wijnfles gevonden in de Suriname rivier, eind 19 eeuw

780. Kristal/zilver, bonbonschaal met zilveren hengsel, Nederlands 19e eeuw.

Kristal/zilver, bonbonschaal met zilveren hengsel, Nederlands 19e eeuw. Hengsel versierd met florale motieven. Gemerkt: Lopende leeuw 2, meesterteken.

813. Borden o.a. Palmer

828. Keramiek, twee schalen Zaalberg Holland, tweede helft 20e eeuw

Keramiek, twee schalen Zaalberg Holland, tweede helft 20e eeuw

782. Famille rose kom met decor van bloemen, China, 18e eeuw ( Chienlung periode )

Famille rose kom met decor van bloemen, China, 18e eeuw ( Chienlung periode )

682. (Atlassen) De Bosatlas van Nederland + 2 andere

Wolters-Noordhoff Atlasproducties - De Bosatlas van Nederland (2007). Nieuw exemplaar, nog in plastic. Hierbij 2 andere boeken met betrekking tot cartografie. [Totaal: 3].

788. Leer, een plastiek op stenen voet van een figuur, tweede helft 20e eeuw

Leer, een plastiek op stenen voet van een figuur, tweede helft 20e eeuw

794. Aardewerk, vazen gemaakt door atelier Jaap Ravelli, ca. 1960

Aardewerk, vazen gemaakt door atelier Jaap Ravelli, ca. 1960

692. (Tijdschriften) De Prins + 1 andere

Een lot met 8 jaargangen van het tijdschrift de Prins der Geillustreerde Bladen (1907/1925). Vele afbeeldingen in zwart-wit in de delen. Hierbij De Spiegel, Jaargang 4 (1909). [Totaal: 9].

693. (Tijdschriften) Een lot Pourquoi Pas?

Een lot met tientallen nummers van Pourquoi Pas? uit de periode 1920-1940. Pourquoi Pas? was een Belgisch satirisch tweewekelijks tijdschrift, waaraan onder meer Jacques Ochs bijdrages leverde. Elk nummer met een fraaie voorzijde.

9725 CT Groningen