Veiling: Veiling 31 sessie 2

441. Lunchbox, China

Houten Chinese lunchbox.

440. Olielampen

Drie stenen olielampen.

729. Poppen

Lot kleine poppen.

731. Poppen

Lot met achttien verschillende grote poppen.

442. Porseleinen kom, China

Porseleinen kom, China, midden 20e eeuw.

444. Opiumpijpen

Twee opium pijpen, eerste helft 20e eeuw.

735. Speelgoedauto’s

Speelgoedauto's.

734. Speelgoedauto’s Classic Cars, Engeland

Speelgoedauto’s Classic Cars, Engeland.

741. Fork lift truck en Chevrolet Pick-Up 1946 Pepsi-Cola

Fork lift truck en Chevrolet Pick-Up 1946 Pepsi-Cola.

744. Porsche 959 Turbo 1986 en Ferrari 250 GTO 1962

Burago Porsche 959 Turbo 1986 en Ferrari 250 GTO 1962.

745. Mercedes-Benz SSK 1928 en BMW M

Burago Mercedes-Benz SSK 1928 en BMW M.

445. Spaarpot tijgerwelp

Terracotta spaarpot in de vorm van een tijgerwelp. China 20e eeuw.

449. Fotoalbum, Japan

Japans fotoalbum met zwart lakwerk houten band en lederen rug. Voorkant gedecoreerd met draak van been. Binnenkant karton met beschilderd zijde. Circa 1900.

738. Alfa Romeo 2300 Spider 1932 en Citroen 2CV 1966

Alfa Romeo 2300 Spider 1932 en Citroen 2CV 1966.

452. Mahjong, modern Frans spel, circa 1980

De doos is Frans, van karton beplakt met papier. Het losse interieur van de onderdoos is van plastic met viltachtige coating met uitsparingen voor stenen en fiches e.d. De stenen zijn van gelakt, wit geverfd hout. De monochrome karakters en afbeeldingen worden overal in het westen toegepast. Er zijn geen reservestenen, een bamboe 7 is toegevoegd. De fiches zijn van plastic in drie kleuren. De dobbelstenen zijn van rood geverfd hout met westerse punten. De windenwijzers zijn grote schijven van geel geverfd hout met blauwe, omcirkelde letters. De handleiding is een bijbehorend Frans folder, uitgegeven door Edition Dujardin.

447. Divers porselein, China/Japan

Divers lot porselein bestaande uit een vaas, een bord, kop en schotel en schaaltjes., China/Japan, 18e, 19e en 20e eeuw.

457. Mahjong, moderne koffer, circa 1985

De bordeauxrode koffer van vinyl, is Aziatisch. Van karton dat rondom is bekleed met geribbeld vinyl. De vaste klep sluit met twee drukknopen. Binnenin zitten vier losse laden voor de stenen en een los bakje met vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn van een opvallend dik, mooi soort ivoorkleurig plastic. Karakters en afbeeldingen zijn meegegoten en stevig ingekleurd, er zijn vier reservestenen. De fiches zijn van plastic met Chinese puntentelling. De dobbelstenen zijn van plastic met Chinese punten en rode stip. De windenwijzer is een plastic dobbelsteen met wind karakters, in een oranje houder. De handleiding is een ongedateerd herdrukt boekje.

456. Mahjong, Chad Valley, jaren '20

De grote rode langwerpige doos is Engels. Van karton beplakt met structuurpapier. Met bovenop het Chad Valley-etiket, plus een sticker van een bibliotheek o.i.d. Binnenin zit een los doosje met twee vakjes voor fiches e.d., vier doosjes voor de stenen en plaats voor de houten, een roodbruine en drie donkergroene latten. De stenen zijn Engels, van triplex beplakt met papier bedrukt met de Chad Valley-karakters en afbeeldingen. Er zit een extra seizoen 2 rood bij. De fiches zijn staafjes van gekleurd hout. De dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windenschijfjes zijn van karton beplakt en bedrukt met de Chad Valley-windkarakters. De handleiding is het Chad Valley-boekje, 9e editie, augustus 1924. Er zit ook een merkloze puntentabel bij het spel.

662. Zilveren munten

Zeven guldens, twee rijksdaalders en twee tientjes.

664. Goud, collier en armband

Goud, collier en bijbehorende armband, 2e helft 20e eeuw. Set sieraden van Bismarck schakels, gemerkt: 375 (9k).

467. Imari, opium pot 19e eeuw, China

Imari, opium pot 19e eeuw, China.

562. Olieverf schilderij, portret van een jongeman op doek door S. de Heer 1946, Nederland.

Olieverf schilderij, portret van een jongeman op doek door S. de Heer 1946, Nederland. geschilderd door Simon de Heer, 1946. Het werk is rechtsboven voorzien van signatuur en datering. Simon de Heer (1885-1970) schilderde vaak kinderportretten. De Heer ontving in WOII een opdracht van de firma Peck & Co uit Amsterdam, om twee staatsieportretten van koningin Wilhelmina en prinses Juliana te maken. Foto's dienden als voorbeeld. Het schilderij is ingelijst in een vergulde lijst.

565. Schilderij, gemengde techniek, stadsgezicht Amsterdam door J.G. den Hengst, midden 20e eeuw. Nederland.

Schilderij, gemengde techniek, stadsgezicht Amsterdam door J.G. den Hengst, midden 20e eeuw. Nederland. Ingelijst werk van J.G. den Hengst voorstellend Prins Hendrikkade Amsterdam jaren '50. Den Hengst (1904-1983) was een autodidact en was lid van de Arti en Amicitiae en St. Lucas te Amsterdam, alsmede van het Amersfoorts kunstenaars Genootschap. Techniek; potlood en aquarel.

677. Gouden ring

8 karaats gouden rozetring met robijn gelijkende steen.

673. Gouden broche

14 karaats gouden ovale broche met facet geslepen kornalijn.

9725 CT Groningen