Veiling: Veiling 33 sessie 2

634. Goud en o.a. bloedkoraal, collier, ringen en oorbellen

Goud en o.a. bloedkoraal: Lot (vier stuks antiek) collier, twee ringen en een paar oorbellen. Rond 1900, Nederland. A. Collier van bloedkoraal kralen met gouden sierslot, gemerkt: Eikenblad 14k (1853-1905). B. Grote ring met bloedkoraal, gemerkt: Eikenblad 14k (1906- 1953). C. Kleine ring met bloedkoraal merk versleten maar getoetst op 14k goud. D. En paar oorbellen met onyx en zaadparel, gemerkt: Eikenblad 14k (1853-1905).

472. Lampenvoet

Porseleinen lampvoet op houten basement. Eind 20e eeuw.

628. Goud en o.a. diamant, vintage ring (18k) met lichtgroene stenen en diamanten

Goud en o.a. diamant. Een Vintage ring (18k) met twee lichtgroene stenen en zes diamanten (in totaal ca. 6 x 0.06= 0.36ct), midden 20e eeuw. Gemerkt: 2 x 750 (18k).

627. Zilver en markasiet, broches met markasieten

Zilver en markasiet. Een lot van twee broches met markasieten, 2e helft 20e eeuw. A. de grote broche is gemerkt: ZII (835/1000) en rwee markasieten (manco). B. De kleine broche is gemerk: 835.

477. Schaakspel, Indonesië

Balinees schaakspel.

636. Goud, hanger met munt/penning (14k)

Goud, hanger met munt (14k), 2e helft 20e eeuw. Rand gemerkt: 585 (14k). Munt is getoetst op 14k goud.

635. Goud, Venetiaanse schakel ketting (18k), Italië

Goud. Venetiaanse schakel ketting (18k), 2e helft 20e eeuw. Italië. Gemerkt: 750 (18k) en Uno Aere (Italië).

640. Zilveren kandelaren

588. Tekening, Jan Bogaerts

Tekening, gemengde techniek op papier, rechtsonder gesigneerd Jan Bogaerts. Johannes Jacobus Maria (Jan) Bogaerts ('s-Hertogenbosch, 6 juli 1878 - Wassenaar, 2 november 1962) was leerling aan de Academie in Den Bosch en studeerde aan de Koninklijke Academie in Antwerpen tot 1903. Jan Bogaerts was lid van de kunstenaarsverenigingen Pulchri Studio en Sint Lucas.

480. Schaakspel, Indonesië

Balinees schaakspel.

638. Goud en zilver, broches en dollar 1922

Goud en zilver. Lot van drie stuks: twee gouden broches en een dollar 1922, 1e helft 20e eeuw. A. Broche met carneool waarschijnlijk samengesteld van twee oorbellen (2 gram). Volledig goud, ongemerkt maar getoetst op 14k goud. B. Antieke samengestelde broche met speld van onedel metaal. Voorzijde van goud, ongemerkt maar getoetst op 14k goud (3.9 gram). C. Zilveren dollar 1922.

642. Bestek

Divers lot zilveren bestek, 2e gehalte.

637. Goud, Venetiaanse schakel ketting (14k)

Goud. Venetiaanse schakel ketting (14k), 2e helft 20e eeuw. Gemerkt: 585 (14k).

639. Goud, Venetiaanse schakel ketting (14k)

466. Kris, Indonesië

Balinese kris met ivoren schuit en zilveren greep met Indonesische robijnen. Circa 1900.

481. Mahjong, kaartspel, Engeland 1923

Langwerpig geel doosje, uitgegeven en gedrukt door Thomas de la Rue. De doos is van karton beplakt met namaak-linnen en bedrukt met tekst en een kraanvogel. Binnenin is ruimte voor kaarten en spelregels en een vakjes voor fiches en dobbelstenen. De kaarten zijn Engels en hebben een standaard formaat, goud-op-snee en een gele rug. De fiches zijn schijven van gekleurd been, de grootte en kleur bepaalt de waarde. De dobbelstenen zijn van been met Westerse punten. De winden zijn gelijk aan die van het kaartspel. De handleiding is een bijbehorend, uit 1923 stammend boekje.

462. Kamerscherm

Houten kamerscherm met gebatikte stof.

427. Opium bed

Bewerkt houten opium bed, tweede helft 20e eeuw.

521. Grafische druk, Wassily Kandinsky

Wassily Kandinsky, postume druk, jaren 60.

457. Opiumbed

Hardhouten opiumbed. Eind 20e eeuw.

600. Zoutvaatjes

Twee zoutvaatjes, een in de vorm van een zwaan. Eerste helft 20e eeuw.

443. Kop-en-schotels, China, Kangxi periode

Vijf koppen en zes schotels, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

444. Lot kop-en-schotels, China

Divers lot kopjes en schotels, waaronder Amsterdams bont, China, 18e eeuw.

470. Nanking vaas, China

Nanking vaas, China, midden 20e eeuw.

590. Schilderij, G.J. Adema

Schilderij, dravende Arabische hengst, olieverf op doek. Gesigneerd G.J. Adema (Franeker 1898-1981 Leeuwarden). Zijn bekendste werk is het bronzen beeld van de Friese stamboek koe (1954) in Leeuwarden dat in de volksmond de bijnaam "Us Mem" kreeg.

9725 CT Groningen