Veiling: Veiling 33 sessie 2

510. Schilderij, Ben Walrecht

Schilderij Paterswoldsemeer, olieverf op doek. Ben Walrecht (Groningen 1911-1980 Hilversum). Ben Walrecht was lid van de Groninger kunstenaarsvereniging De Ploeg. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

526. Serie aquarellen, Annie M. Dommering

Vier aquarellen met een afbeelding van een vlinder, Annie M. Dommering (1896-1949). De Groningse kunstenares Annie M. Dommering woonde en werkte in de eerste helft van de vorige eeuw in de stad Groningen en was schilder, aquarellist, lithograaf, tekenaar en illustrator.
Zij is vooral bekend geworden door haar bloemenlitho’s en haar illustraties voor de verzamelalbums van de firma Tiktak.

532. Schilderij, Max van der Wissel

Schilderij, bloemstilleven, olieverf op doek. Max van der Wissel (1906-1999) behoorde tot de tweede generatie De Ploeg-schilders. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1946.

407. Plaquette, Roger Godchaux

Bronzen plaquette in hoog reliëf met Indonesische voorstelling, Roger Godchaux (Frankrijk, 1878–1958). Gemerkt Kunstanstalt WMF Gieslingen. (Gieslingen an der Steige).

408. Kop-en-schotels, China , Kangxi/Yongzheng periode

Tien schotels en zeven kopjes, Cafe au lait, seemleer, Imari en blauw wit, 18e eeuw.

411. Zoutvat, China, Kangxi periode

Zoutvat, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode. Export porselein voor Europese markt.

412. Tafelgerei azijn en soja, Japan

Tafelgerei azijn en soja voor de Europese markt, Japan, 18e eeuw.

413. Imari melkkan, China, Kangxi periode

Imari melkkan met bijpassend deksel, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

420. Theepot, Amsterdams bont, China

Theepot, Amsterdams bont, China, begin 18e eeuw.

418. Imari theepot met onderstel, Japan, Arita

Imari theepot met onderstel, Japan, Arita, 18e eeuw.

419. Imari theepot, Japan

Imari theepot, Japan, eerste helft 18e eeuw.

415. Imari theepot, China, Kangxi periode

Imari theepot, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

429. Borden met florale motieven, China, Chienlung periode

Twee blauw-wit gedecoreerde borden met florale motieven, China, 18e eeuw, Chienlung periode.

539. Schilderij, Jacob W. Gruyter

Schilderij, zeegezicht met zeilboten, olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd Jacob W. Gruyter, eind 19e eeuw.

540. Schilderij, A. Timmermans

Schilderij, zeegezicht met boten, olieverf op doek, Antonius Johannes Timmermans (1906-1991). Rechtsonder gesigneerd, circa 1940.

546. Litho

Hand ingekleurde litho van Duist stadsgezicht, eerste helft 20e eeuw.

441. Famille rose bord, China, Chienlung periode

Famille rose bord, China, eerste helft 18e eeuw, Chienlung periode.

434. Borden, China, Chienlung periode

Drie borden, China, 18e eeuw, Chienlung periode.

433. Borden, China, Chienlung periode

Vier borden, China, eerste helft 18e eeuw, Chienlung periode.

437. Imari melkkan, China, Kangxi periode

Imari melkkan, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

445. Borden, China, 18e eeuw, Chienlung periode

Vier borden, China, 18e eeuw, Chienlung periode. Fijne schildering met bloemen en planten.

447. Beeld, Indonesië

Bronzen beeld van knielende Javaanse vrouw, 20e eeuw.

809. Ebbenhout, beeld van de Makonde stam, Zuid-Tanzania Afrika

Ebbenhouten beeld van de Makonde stam, Zuid-Tanzania Afrika.

813. Steen, beeld Nomoli, Sierra Leone

Steen, beeld type Nomoli, oorspronkelijk uit het Sapi koninkrijk, zo genoemd door de Mende bevolking, Sierra Leone. Deze beelden komen oorspronkelijk uit de periode 13e - 18e eeuw.

439. Imari borden, China, Kangxi periode

Twee Imari borden, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

9725 CT Groningen