Veiling: Kampen veiling 37, 28 februari 2022

1. Waaier, Benjamin Lachelin

Handwaaier met benen montuur en zijden waaierblad voorzien van vlinders en vogels. Met originele verpakking van Benjamin Lachelin, Parijs, begin 20e eeuw.

2. Beeld Chinese monnik

Beeld uitgevoerd in geprepareerde stof, voorstellende een Chinese monnik met slagwerk buizen, geheel op rotsblokje. Tweede helft 20e eeuw.

3. Hoedendoos met bontmuts

Ronde hoedendoos A.H. de Wit, Wildervank met bontmuts. Jaren 50/60.

4. Giclée , Pieter Knorr

Giclée "Rode rozen" van Pieter Knorr. Gelimiteerde uitgave, nummer 10/240.

5. Pop met muziekfunctie, Symphony

Porseleinen pop met speeldoos functie, naam Violet met ingebouwd Zwitserse muziekdoos met de melodie Edelweiss. Symphony Classic Limited Editions Dolls, gelimiteerde uitgave nummer 159/1000.

6. Parfumflesje

Kristallen parfumflesje met gouden dop, circa 1900.

7. Zwaard

Zwaard van ijzer met houten handvat, eerste helft 20e eeuw.

8. Zilveren sigarettendoosje

Zilveren sigarettendoosje met afbeelding van een dame met waaier, jaren 20/30.

9. Beeld

Keramieken beeld van meisje met kat, modelnummer 203. Eerste helft 20e eeuw.

10. Waaier

Goudkleurige handwaaier met opgestikte florale decoratie, circa 1920.

11. Netsuke

Barnstenen netsuke van "Tanuki monk", liggend op gestileerde vis met ingelegde ogen. Eerste helft 20e eeuw.

12. Kaarsenstandaards, Jugendstil

Twee Jugendstil messing kandelaars met glas achter de ajour bewerkte decoratie. Beide kandelaars zijn aan de onderzijde verzwaard, omstreeks 1910.

13. Meetlint

Meetlint in de vorm van een uil met prooi, gemaakt van been. Het meetlint kan opgerold worden door de twee draaiknoppen zijkant. Eind 20e eeuw.

14. Kist met inhoud

Houten kist met schelpen en stenen.

15. Aquarel

Aquarel met voorstelling van een bloem. Niet gesigneerd, eind 20e eeuw.

16. Russisch lakwerkdoos, Fedoskino

Russisch lakwerkdoos, Fedoskino Pegockuho. Betreft de oudste fabrikant in Rusland inzake lakwerkdozen.

17. Imari vaas

Japanse porseleinen Imari vaas met florale decoratie en vogel. Einde 19e eeuw.

18. Vaas, Cees van Olst Glasfabriek Leerdam

Vaas, ontwerp Cees van Olst voor Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt en genummerd 20, tweede helft 20e eeuw.

19. Waaier

Kanten handwaaier met montuur van parelmoer en been, circa 1920.

20. Zilveren fotolijstjes

Twee zilveren fotolijstjes, gemerkt, midden 20e eeuw.

21. Plaquette

Een geëmailleerde plaquette, gesigneerd met monogram M.B.

22. Waaier

Handwaaier met bewerkt zwart montuur en blad van struisvogelveren. Eerste helft 20e eeuw.

23. Stern

Opgezette stern op houten sokkel, eerste helft 20e eeuw.

24. Stamboom vorstenhuis Oranje Nassau

Druk op paneel met overzicht van de stamboom Vorstenhuis Oranje Nassau. Uitgegeven op de 50e verjaardag van koningin Wilhelmina in 1930.

25. Bord

Porseleinen bord met decor van vogels, eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen