Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

401. Zilveren tafelstuk, Koch & Bergfeld Bremen

Zilveren Jugendstil tafelstuk met kristallen binnenschaal met gekartelde geslepen rand. In cartouche vermelding “Au Docteur Victor Desguin, Echevin. Les Medecins des Services Communaux - D’Anvers". Op een rand onderzijde gemerkt modelnummer Q 36670, meesterteken Koch & Bergfeld - Bremen, 800 zilver, halve maan en kroon. Duitsland, omstreeks 1915.

402. Zilveren schaal

Zilveren hengselschaal op bolpootjes, gedecoreerd met geciseleerd bloempatroon in rand en hengsel. Aan de binnenzijde gekeurd ZII, DA+ (D. Aubert, Den Haag) en aan de zijkant 835 en ZII gemerkt, Duits tweede gehalte zilver, 20ste eeuw.

403. Knipselkunst stamboom, Thomas J. de Jongh

Een antieke stamboom uit de 19e eeuw uitgevoerd in knipselkunst techniek. Gemaakt in 1843 door de bekende knipper Thomas J. de Jongh (1818 - 1881, Enkhuizen, Alkmaar).

404. Schilderij, W.F. Vinkenbos

Schilderij, olieverf op paneel, met voorstelling van een landschappelijk sfeer met beekpartij door Willem Frederik Vinkenbos (1831-1896). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1854.

405. Voorraadkastje, Carp's Garen

Carp's Garen winkel voorraadkastje met vijf laden met inhoud. Elke lade vermeld J.A.C. oftewel J.A. Carp, de eigenaar van de garenfabriek. Voorraadkastje stamt uit de jaren 30.

406. Portret, Jan Abel Wassenbergh

Schilderij, olieverf op linnen, een portret van een dame met het hoofd en lichaam naar links gekeerd, gekleed in een gedecolleteerde donker met goudfluweel japon. Op de achtergrond vaag te zien een rotswand met links een doorkijk naar een landschap, door Abel Wassenbergh (1689-1750). Linksonder gesigneerd, eerste helft 18e eeuw.

407. Vaas, Barovier & Toso

Glazen ambachtelijk gevormde waaiervormige heldere Art Deco vaas van Barovier & Toso met groene bovenzijde en ingesloten luchtbellen. Aan de onderzijde pontil aanwezig. Murano, Italië, jaren 30.

408. Murano schaal

Auberginekleurige mondgeblazen Murano schaal met een plooiende rand. Italië, Venetië jaren 70.

409. Zilveren lepeldoos met gebaksvorkjes

Zilveren lepeldoos op leeuwenpootjes en geciseleerd botanisch motief, gekeurd ZII en DA+ (D. aubert Den Haag). Tevens zes gebaksvorkjes gedecoreerd met narcis en gemerkt met zwaardje en meesterteken VK (Van Kempen). Ontwerp met narcis stamt uit begin 1900.

410. Kom, China

Chinese porseleinen handbeschilderde kom gedecoreerd met draakmotief. Eind 19e eeuw.

411. Murano geode kom

Murano geode kom van dikwandig glas in tweekleurige sommerso techniek. Venetië, jaren 70.

412. Zilveren serveerschaal 1921

Sterling zilveren Engelse serveerschaal met geschulpte rand. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 5464P, lopende leeuw (sterling), meesterteken M H & Co Ld (Martin Hall & Co), kroon (Sheffield crown), jaarletter d (1921).

413. Aquarel, Wouter Okel

Aquarel op papier door Wouter Okel (Hengelo, 1957) van het Hoge- en Lage der A te Groningen met klipper en tjalken. Linksonder gesigneerd Okel en gedateerd 1996.

415. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van een Drents zandlandschap van Anthony Keizer (Meppel, 1897-1961). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Anthony Keizer en gedateerd 1931.

416. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Chinese melk en bloed handbeschilderde porseleinen theekommen en schotels gedecoreerd met de legende van de draak met de vlammende parel. China, Kangxi periode, omstreeks 1720.

417. Borduurwerk 1893

Borduurwerk in een romantische stijl met voorstelling van kind met hond omgeven door florale elementen, het geheel in Art Nouveau omlijsting. Gedateerd 1893 en voorzien van initialen SIB en FIH.

418. Zilveren schaal, Engeland

Sterling zilveren ajour bewerkte schaal met florale decoratie op pootjes. Gekeurd sterling leeuw, meesterteken DF (Josiah Williams & Co), leopard’s head (London) en jaarletter n (1928).

419. Wandlampen, Art Deco

Twee Art Deco wandlampen met gesatineerd persglazen schalen, bronskleurig montuur met metalen achterkant. Frankrijk, jaren 30.

420. Ets, Salvador Dali

Ets van Salvador Dali (1904-1989), vrouw met donkerroze roos. Rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding oplagenummer 22/95, tevens een doordruk in reliëf van de handtekening in het papier aangebracht. Derde kwart 20e eeuw.

421. Sculptuur, Jan Timmer

Marmeren gebeeldhouwd object getiteld “Natuurvorm” door Jan Timmer (Maarsendijk, 1935). Inclusief certificaat van aankoop uit april 2001 van St. Joseph Galerie.

422. Schilderij

Schilderij, olieverf op linnen, van hooiende boeren met paarden en wagen. Rechtsonder gesigneerd, begin 20ste eeuw.

423. Tafellamp

Tiffany stijl tafellamp voorzien glas-in-lood lampenkap met baboe motief. Geheel op metalen bronskleurige lampenvoet in de vorm van een boomstam. Vierde kwart 20e eeuw.

424. Schaal, Max Verboeket

Kristallen schaal door Max Verboeket met blauw-groene glasslierten. Gefabriceerd bij de Kristalunie te Maastricht in de jaren zeventig. Sticker binnenzijde schaal, ongesigneerd.

425. Crucifix

Lindenhouten crucifix met gedetailleerde gesneden Corpus Christi met smal lendendoek, hangend met drie hand gesmede spijkers aan een palissander houten kruis met een plaquette met vermelding INRI, 19e eeuw.

426. Tortoise doosje met zilver

Tortoise doosje met floraal geciseleerde zilveren rand, gemerkt met zilverkeur 800, meesterteken d-p en een derde onleesbaar keur. Eind 19e eeuw.

9725 CT Groningen