521. Gouden tientje Wilhelmina 1917

Gouden tientje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1917, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door J. C. Wienecke.

Huidig bod: € 400

522. Gouden broche met edelstenen

14 karaat witgouden mand/boeket broche met rosé gouden strik element, gezet met diverse edelstenen; granaat, topaas, citrien, rozenkwarts, peridot, amethist, robijn en smaragd. Goudgehalte 585/1000-14 karaat wit- en roségoud. Voorzien van kanonsluiting, 20e eeuw.

Huidig bod: € 60

523. Dekseldoosje, Frankrijk

Porseleinen dekseldoosje met bronzen montuur met handbeschilderd fruit en floraal oplegwerk op het deksel en aan de binnenzijde gedecoreerd met een floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van een modelnummer. Frankrijk, eind 19e eeuw.

Huidig bod: € 5

524. Gouden broche met saffier en diamant

18 karaat witgouden bloembroche met circa 0.25 ct briljant geslepen saffier en circa 0.05 briljant geslepen diamant, mille griffe afgewerkt. Goudgehalte 750/1000-18 karaat witgoud. Voorzien van kanonsluiting, 20e eeuw.

Huidig bod: € 75

525. Andrees Handatlas Achte Auflage, 1922

Andrees Handatlas, achtste druk, 1922. Uitgave Velhagen en Klasing. Met 224 pagina's kaarten op folio, veel op dubbele pagina.

Huidig bod: € 5

526. Avontuurlijke verhalen album no. 2, B. Jacobs Groningen

Avontuurlijke verhalen, album no. 2. Groningen: B. Jacobs, ca. 1900. Album met 20 hand ingekleurde centsprenten, band uitgevoerd in kleurenlithografie. Alle centsprenten compleet.

Huidig bod: € 5

527. Propaganda poster 1980, Sovjet-Unie

Originele Sovjet-Unie, anti-Amerikaanse propagandaposter (offset druk) ontwerp M. ABRAMOV Uitgeverij Plakat, 1980.

Huidig bod: € 5

528. Beeld, Linde Ergo

Bronzen beeld getiteld “Balans” door Linde Ergo (België, 1966), Cire Perdu techniek. Gietersstempel D. De Groeve, Nevele, België. Beeld op marmeren basement en kunststoffen kubus. Begin 21e eeuw. Beeld op groot formaat.

Provenance: Galerie & Beeldentuin La Lanka, Gorredijk.

Huidig bod: € 95

529. Vaas, Uta Feyl

Keramieken vaas naar ontwerp van Uta Feyl en geproduceerd door Rosenthal, Studio-Line. Modelnaam “Venus”. Aan de onderzijde gemerkt en gedateerd 1979/80.

Huidig bod: € 35

530. Glasobject, Cees van Olst

Unica glasobject met inwendig blauw-geel sliert decor en ingesloten luchtbellen door Cees van Olst (1947-2014). Aan de onderzijde gesigneerd, eind 20e eeuw.

Huidig bod: € 20

531. Art Deco sierbord, Charles Catteau

Art Deco keramieken sierbord naar ontwerp van Charles Catteau (1880-1966). Polychroom geglazuurd floraal decor geproduceerd door Boch Frères, uit de Keramis serie, decornummer D2779. België, La Louviere, omstreeks 1941.

Huidig bod: € 15

532. Wandklok, Kienzle

Mid-Century design wandklok met bronskleurige details van Kienzle met een gevlochten touw ophangsysteem. Duitsland, jaren 50

Huidig bod: € 10

533. Vaas, Roger Guérin

Geglazuurde aardewerken vaas met vissen decor naar ontwerp en uitgevoerd door Roger Guérin, Bouffioulx. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding modelnummer 505, Handmade in Belgium, omstreeks 1950. Betreft een groter formaat vaas.

534. Gouden vijfje Wilhelmina 1912

Gouden vijfje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1912, bevat 900/1000 goud. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA" geschreven en op de keerzijde is het gekroond Nederlands wapen afgebeeld. Het gouden vijfje is ontworpen door J. C. Wienecke.

Huidig bod: € 380

535. Schilderij, Martin Tissing

Schilderij getiteld “‘s Nachts” door Martin Tissing (1936-2018). Verso naamsvermelding, titel, techniekgebruik (Pencil - colourpencil en alluminiumpaint) en datering 1986.

Huidig bod: € 15

536. Aquarel, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Pierrot en Colombine in een liefdesscène" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919.
Op de achterzijde een potloodtekening boeren op de akker met seis door Dozy. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

Huidig bod: € 5

537. Inkttekening

Sepia inkttekening van een leeuwenjacht. Anoniem, Italiaanse Neoclassicistische School. 18e/19e eeuw.

Huidig bod: € 5

538. Zeefdruk Ede Staal, H. Hartevelt

Zeefdruk met portret van Ede Staal door H. Hartevelt. Linksonder vermelding van titel en oplagenummer 10/30. Rechtsonder met potlood gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

539. Zilveren bestek, Van Kempen

Negen zilveren lepels en zes vorken uit dinerbestek van Van Kempen, model Haags Lofje. Gekeurd meesterteken VK halve maan (Van Kempen, Voorschoten), lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter G (1916). Aan de achterzijde monogram gegraveerd.

Huidig bod: € 240

540. Flesvaas, Bertil Vallien

Helder glazen flesvaas met meerkleurige overlay, ontwerp Bertil Vallien, modelnaam "Satellite" en uitgevoerd door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt Kosta Boda, artist coll B. Vallien en modelnummer 89725, sticker aan de voorzijde van de flesvaas. Zweden, jaren 80.

Huidig bod: € 5

9725 CT Groningen