Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

1. Zilveren tabakspot 1823, Theodorus Gerardus Bentveld

Eerste gehalte zilveren Empire tabakspot gedecoreerd met leeuw als greep en aan de binnenzijde voorzien van een loden afdekplaat. Gemerkt met meesterkeur TGB, Theodorus Gerardus Bentveld (1782-1853), staande leeuw, minervakop 1 en jaarletter 0 (1823).

2. Gouden oorijzer, Drenthe

18 karaat gouden Drents oorijzer met klemmen en spelden uitgevoerd in 14 karaat goud. Oorijzer gemerkt met lopende leeuw 3 met een fakkel en onduidelijk meesterkeur, spelden en klemmen getoetst op 14 karaat goud. Oorijzer komt van oorsprong uit de omgeving Tynaarlo in Drenthe, omstreeks 1850.

3. Schilderij, Jo van Dijk

Schilderij getiteld “Souvenir d’ Afrique” door Jo van Dijk (1931-2000). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gemonogrammeerd en verso gedateerd 1963 met vermelding Marrakech, Maroc.

4. Aquarel, Anthony Keizer

Aquarel van een boerderij met runderen door Anthony Keizer (Meppel 1897-1961). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1953. Keizer schilderden en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was medeoprichter van het Drents schildersgenootschap.

5. Dekselpot, Han Boerrigter

Groen geglazuurde dekselpot met houten dekselafsluiting door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de gemonogrammeerd, eind 20e eeuw.

6. Gouache, Jo van Dijk

Gouache getiteld “Compositie” door Jo van Dijk (1931-2000). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1981.

7. Houtsnede, Wobbe Alkema

Houtsnede van geometrische compositie door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Linksonder vermelding handdruk, rechtsonder gesigneerd met onderstreping in potlood en gedateerd 1925.

8. Klapmuts, China, Kangxi periode

Klapmuts, een Chinees porseleinen kom gedecoreerd aan de buitenzijde in vier cartouches huiselijke scenes en aan de binnenzijde kom gedecoreerd met drie spelende jongens. Onderzijde gemerkt met zes Chinese karakters. Kangxi periode, omstreeks 1700.

9. Zilveren naaldenkoker

Zilveren rijkelijk geciseleerde naaldenkoker in de vorm van een pistool. Gemerkt met zwaardje, eind 19e eeuw.

10. Wandmasker, Ernst Barlach

Bronzen wandmasker, getiteld “Christusmaske I" door Ernst Barlach (1870-1938). Op de kin gesigneerd E. Barlach en vermelding bronsgieterij H. Noack Berlin, eerste helft 20e eeuw.

11. Borden, China, Kangxi periode

Twee Chinese handgeschilderde porseleinen borden met de "Three Friends of Winter" gedecoreerd met bamboe, den en de pruimenboom. Aan de achterzijde gemerkt, Kangxi periode, 17e eeuw.

12. Borden, China, Kangxi periode

Drie Chinese handgeschilderde porseleinen borden met de "Three Friends of Winter" gedecoreerd met bamboe, den en de pruimenboom. Aan de achterzijde gemerkt, Kangxi periode, 17e eeuw.

13. Zilveren broche met diamant

Zilveren broche met vergulde achterkant en 14 karaat gouden speld. De broche bevat briljant geslepen diamanten, in totaal 3,6 ct. De broche is gemerkt met een zwaardje en er is een diamant certificering bijgevoegd, zie foto. Midden 19e eeuw.

14. Beeld Weense brons, Franz Xavier Bergman

Weense koud geschilderd beeldje van een kat door Franz Xavier Bergman, gemerkt Geschutzt FB. Oostenrijk, omstreeks 1900.

15. Schilderij, George Keyt

Olieverfschilderij door George Keyt (Ceylon 1901 – Colombo 1993). Acrylverf op linnen, rechtsboven gesigneerd en gedateerd G Keyt '80.
Provenance: verworven van de kunstenaar door zijn vriend, Kenneth Valentine Livera. Vandaar door afdaling Veilinghuis De Jager, 18 februari 2020, lot 1024.

16. Militair zakhorloge, Jaeger LeCoultre

Militair zakhorloge van Jaeger LeCoultre met handmatig opwindmechanisme en openzicht behuizing in roesvrijstalen kast. Achterzijde kast vermeld G.S.T.P 240819. G.S.T.P horloges werden in opdracht van het Britse leger door verschillende fabrikanten gemaakt, naar een door de Britse autoriteiten gespecificeerde norm. Omstreeks 1940.

17. Zilveren servies, Van Kempen & Begeer

Zilveren koffieservies bestaande uit een koffiepot, room- en suikerstel en dienblad door Van Kempen en Begeer. Alle afzonderlijk gemerkt ZII, 835 en meesterteken VKB (Van Kempen en Begeer). Midden 20e eeuw.

18. Zeefdruk, Corneille

Zeefdruk uit de reeks "Corneille Ajourd’hui" van Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Oplagenummer 119/200, linksboven met potlood gesigneerd en gedateerd 1978. Uitgever: GKM Siwert Bergström te Malmö Zweden 1978, linksonder stempel Edition GMK Suede.

19. Lithografie, Ossip Zadkine

Lithografie van een tekening voor het monument "De Verwoeste Stad" door Ossip Zadkine (1888-1967). Rechtsonder in de lithografie gesigneerd en gedateerd 1951.

20. Schaal, Willem Heesen

Unica kristallen paarse schaal met gestippeld vlakken patroon door Willem Heesen (1925-2007). Aan de onderzijde gegraveerd W. Heesen, genummerd 961104 en gedateerd 1996.

21. Vulpen en ballpoint, Parker

Parker Duofold Centennial pennenset, vulpen en ballpoint met subtiele inscriptie Rotterdams Dagblad. Gedateerd 1991, made in the UK.

22. Gouden ring met saffier en diamanten

18 karaat witgouden ring met geslepen donkerblauwe saffier omringt door vijftien diamanten en een moissaniet. Diamanten zijn in totaal 0,30 ct, vijftien keer 0,02 ct, moissaniet is 0,02 ct. Binnenzijde ring gemerkt met 18 ct GO, tweede helft 20e eeuw.

23. Lithografie, Bram van Velde

24. Gouden tientje Wilhelmina 1911

Gouden tientje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1911, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door J. C. Wienecke.

25. Gouden tientje Willem III 1876

9725 CT Groningen