Veiling: Veiling 39 sessie 3, woensdag 22 juni 2022

602. Schilderij, Gerard Pieter Adolfs

Schilderij met Indonesische landschappelijke voorstelling met Kampong huisje, olieverf op paneel, van Gerard Pieter Adolfs (1898-1968). Verso vermelding Kampong huisje met Sawah. Linksonder gesigneerd Ger. P. Adolfs. Indonesië, gedateerd 1936. Authenticiteitsverklaring is aanwezig.

603. Litho, Theo van Hoytema

Lithografie van motvlinder bij bloeiende irissen van Theo van Hoytema (1863-1917). Linksonder gesigneerd met monogram in de plaat. Eerste kwart 20e eeuw.

604. Vazen, Cor Unum

Drie aardewerken vazen van de firma Cor Unum. Modelnaam "De Kardinaalsmuts van Zweitse Landheer", jaren 80.

605. Dekselpot

Porseleinen dekselpot met knielende naakte dame. Aan de onderzijde gemerkt met Foreign. Europees, begin jaren 20.

606. Aquarellen interieurontwerp

Twee aquarellen met een Amsterdamse School interieurontwerp van kapsalon. Genummerd 4 en 5 linksboven en linksonder genummerd. Jaren 20/30.

607. Beeld, Evert den Hartog

Bronzen beeld van twee futen, Evert den Hartog (1949), omstreeks 2000.

608. Beeld Mercurius

Mercurius beeld metaallegering. Gesigneerd op het basement Galleria J. de Luca, Firenze. Vierde kwart 20e eeuw.

609. Schilderij, Jean du Rieu

Schilderij, Parijse straatscène, olieverf op doek, Jean du Rieu. Heijdenrijk lijst, linksonder gesigneerd. Jaren 50/60.

610. Schilderij

Schilderij van interieur met pianospelende vrouw, olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1947.

611. Ets, Herman Gordijn

Ets van lyrisch realist Herman Gordijn (1932-2017). In de plaat en met potlood gesigneerd en gedateerd 29-4–1967.

612. Schaal, Chris van der Hoef

Verzilverde Art Deco serveerschaal, ontwerp Chris van der Hoef voor Gero, Zeist. Gemerkt aan de onderzijde, jaren 30

613. Schilderij naar Rembrandt

Schilderij naar Rembrandt, zelfportret van Rembrandt met fluwelen baret en gouden ketting. Olieverf op linnen, rechts gesigneerd Rembrandt 1635. 19e eeuw.

614. Lüsterweibchen

Gestoken houten Lüsterweibchen lampenbasis, voorzien van wapenschild en vermelding jaartal 1877, 20e eeuw.

615. Kruitflacon

Rijkelijk gedecoreerde Oosterse messing kruitflacon, 20e eeuw.

616. Salontafel, ontwerp Marten Franckena voor Fristho

Rio palissanderhouten salontafel van meubelfabrikant Fristho, Franeker. Modelnaam XKR 150-60, ontwerp Marten Franckena. Jaren 60.

617. Schilderij, Gerard van der Heyden

Schilderij van een landschap met ondergaande zon, Gerard van der Heyden (1864-1939). Olieverf op doek, linksonder gesigneerd, eerste kwart 20e eeuw.

618. Filmstroken, Fibo beeldonderwijs

Filmstroken in kokers, Fibo Beeldonderwijs Zeist. In totaal vier houten dozen met filmstroken waaronder Landen van Europa, de Wereld en wereldsteden en de Elf Provincies van Nederland. Jaren 50/60.

619. Aquarel

Aquarel, stilleven van vaas met takken. Rechtsboven gesigneerd met monogram, 20e eeuw.

620. Eetkamerstoelen, ontwerp Inger Klingenberg voor Fristho

Zes design eetkamerstoelen van de firma Fristho, Franeker. Palissanderhout met kunstleder, ontwerper Inger Klingenberg. Jaren 60. Catalogusnummer Stoel IK.

621. Inktflessen

Acht inktflessen met bakelieten doppen, waaronder Van Gorcum’s schoolinkt, Talens en Klutman. Derde kwart 20e eeuw.

622. Snuff bottles, China

Set van vier gedecoreerde glazen snuff bottles, decors met vogels, tijger en geisha. China 20e eeuw.

623. Cartoons The New Yorker

Complete cartoons van The New Yorker 1925-2004, inclusief twee cd’s met alle 68.647 cartoons. Redactie door Robert Mankoff.

624. Lamp, Steinpatz

Amsterdamse School wandlamp van de firma H. (Hans) Steinpatz, Hilversum. Houten wandlamp met gebatikte achterwand en bol met franjes. Aan achterzijde voorzien van sticker H. Steinpatz, made in Holland en monogram. Eind jaren 20/begin jaren 30.

625. Mantel

Goudkleurige fluwelen mantel, rijkelijk bestikt met brokaat florale versieringen aan de achterzijde, schouderpand en op de mouwuiteinden. Rond 1900.

626. Tafelklok, Engeland

Engelse eikenhouten tafelklok met verzilverde wijzerplaat en voorzien van Romeinse cijfers. Eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen