Veiling: Veiling 39 sessie 3, woensdag 22 juni 2022
602. Schilderij, Gerard Pieter Adolfs
Schilderij met Indonesische landschappelijke voorstelling met Kampong huisje, olieverf op paneel, van Gerard Pieter Adolfs (1898-1968). Verso vermelding Kampong huisje met Sawah. Linksonder gesigneerd Ger. P. Adolfs. Indonesië, gedateerd 1936. Authenticiteitsverklaring is aanwezig.
603. Litho, Theo van Hoytema
Lithografie van motvlinder bij bloeiende irissen van Theo van Hoytema (1863-1917). Linksonder gesigneerd met monogram in de plaat. Eerste kwart 20e eeuw.
604. Vazen, Cor Unum
Drie aardewerken vazen van de firma Cor Unum. Modelnaam "De Kardinaalsmuts van Zweitse Landheer", jaren 80.
605. Dekselpot
Porseleinen dekselpot met knielende naakte dame. Aan de onderzijde gemerkt met Foreign. Europees, begin jaren 20.
606. Aquarellen interieurontwerp
Twee aquarellen met een Amsterdamse School interieurontwerp van kapsalon. Genummerd 4 en 5 linksboven en linksonder genummerd. Jaren 20/30.
607. Beeld, Evert den Hartog
Bronzen beeld van twee futen, Evert den Hartog (1949), omstreeks 2000.
608. Beeld Mercurius
Mercurius beeld metaallegering. Gesigneerd op het basement Galleria J. de Luca, Firenze. Vierde kwart 20e eeuw.
609. Schilderij, Jean du Rieu
Schilderij, Parijse straatscène, olieverf op doek, Jean du Rieu. Heijdenrijk lijst, linksonder gesigneerd. Jaren 50/60.
610. Schilderij
Schilderij van interieur met pianospelende vrouw, olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1947.
611. Ets, Herman Gordijn
Ets van lyrisch realist Herman Gordijn (1932-2017). In de plaat en met potlood gesigneerd en gedateerd 29-4–1967.
612. Schaal, Chris van der Hoef
Verzilverde Art Deco serveerschaal, ontwerp Chris van der Hoef voor Gero, Zeist. Gemerkt aan de onderzijde, jaren 30
613. Schilderij naar Rembrandt
Schilderij naar Rembrandt, zelfportret van Rembrandt met fluwelen baret en gouden ketting. Olieverf op linnen, rechts gesigneerd Rembrandt 1635. 19e eeuw.
614. Lüsterweibchen
Gestoken houten Lüsterweibchen lampenbasis, voorzien van wapenschild en vermelding jaartal 1877, 20e eeuw.
615. Kruitflacon
Rijkelijk gedecoreerde Oosterse messing kruitflacon, 20e eeuw.
616. Salontafel, ontwerp Marten Franckena voor Fristho
Rio palissanderhouten salontafel van meubelfabrikant Fristho, Franeker. Modelnaam XKR 150-60, ontwerp Marten Franckena. Jaren 60.
617. Schilderij, Gerard van der Heyden
Schilderij van een landschap met ondergaande zon, Gerard van der Heyden (1864-1939). Olieverf op doek, linksonder gesigneerd, eerste kwart 20e eeuw.
618. Filmstroken, Fibo beeldonderwijs
Filmstroken in kokers, Fibo Beeldonderwijs Zeist. In totaal vier houten dozen met filmstroken waaronder Landen van Europa, de Wereld en wereldsteden en de Elf Provincies van Nederland. Jaren 50/60.
619. Aquarel
Aquarel, stilleven van vaas met takken. Rechtsboven gesigneerd met monogram, 20e eeuw.
620. Eetkamerstoelen, ontwerp Inger Klingenberg voor Fristho
Zes design eetkamerstoelen van de firma Fristho, Franeker. Palissanderhout met kunstleder, ontwerper Inger Klingenberg. Jaren 60. Catalogusnummer Stoel IK.
621. Inktflessen
Acht inktflessen met bakelieten doppen, waaronder Van Gorcum’s schoolinkt, Talens en Klutman. Derde kwart 20e eeuw.
622. Snuff bottles, China
Set van vier gedecoreerde glazen snuff bottles, decors met vogels, tijger en geisha. China 20e eeuw.
623. Cartoons The New Yorker
Complete cartoons van The New Yorker 1925-2004, inclusief twee cd’s met alle 68.647 cartoons. Redactie door Robert Mankoff.
624. Lamp, Steinpatz
Amsterdamse School wandlamp van de firma H. (Hans) Steinpatz, Hilversum. Houten wandlamp met gebatikte achterwand en bol met franjes. Aan achterzijde voorzien van sticker H. Steinpatz, made in Holland en monogram. Eind jaren 20/begin jaren 30.
625. Mantel
Goudkleurige fluwelen mantel, rijkelijk bestikt met brokaat florale versieringen aan de achterzijde, schouderpand en op de mouwuiteinden. Rond 1900.
626. Tafelklok, Engeland
Engelse eikenhouten tafelklok met verzilverde wijzerplaat en voorzien van Romeinse cijfers. Eerste kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen