Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

1. Kapset

Edwardiaanse Faux Ivory kapset in originele doos. Celluloid set met ivoor uitstraling bestaande uit twee spiegels, handschoenenrekker, drie borstels. Met originele leder beklede koffer, voorzien van monogram H.G.B. op zowel doos als afzonderlijke kapspullen. Omstreeks 1900.

2. Gouden armband

14 karaats gouden armband, gemerkt 585, 20e eeuw.

3. Schilderij, Philippe Martinery

Pop Art schilderij van Philippe Martinery (Frankrijk, 1959) met afbeelding van twee vrouwen met kat. Rechtsonder gesigneerd, 2009.

4. Gouden zakhorloge

Antieke 14 karaats gouden zakhorloge, remontoire, cylindre 6 rubis. Binnendeksel is van onedel metaal. Emaille wijzerplaat met Romeinse cijfers en seconde aanduiding, gemerkt aan de binnenkant van de deksel.

5. Okimono, China

Benen okimono, slang met gevangen kikker. China, eerste helft 20e eeuw.

7. Amfora vaas, Frankrijk

Kobaltblauwe porseleinen Empire amfora vaas met bronzen vergulde applicaties. Fries met putti op basis van gevleugelde sfinxen. Frankrijk, eerste helft 19e eeuw.

8. Aquarel, Jannes de Vries

Aquarel, Groninger landschap van Jannes de Vries (1901-1986). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd Jannes de Vries ‘75.

9. Zilveren kapset, Padgett & Braham London

Sterling zilveren Padgett & Braham London kapset met spiegel, borstels en kam. Gemerkt P & B, jaarletter 1963, Made in England. Hierbij een tortoise kam, Duits gemerkt 835 HB (Herman Bauer). Geheel in originele doos.

10. Koppermaandagprent

Koppermaandagprent naar een schilderij van George Martens met de titel “Groninger stadsgezicht in maanlicht”. Jaar van uitgave 2009.

11. Dekseldoos, Jan Boer

Keramieken dekseldoos uitgevoerd in zoutglazuur. Ontwerp en uitvoering Jan Boer, Keramiek Basse, omstreeks 2000.

12. Beeld Riky van Lint

Aardewerken geglazuurd beeld van denkende vrouw, in een rode kleisoort. Aan de onderzijde gesigneerd met merkteken. Tweede helft 20e eeuw.

13. Beeld Guan Yin, China

Porseleinen polychroom geglazuurd beeld van Guan Yin, staand op karper. China, tweede helft 20e eeuw.

14. Beeld ezel, Lladro

Porseleinen beeld van een ezel van Lladro, ontwerp F. Garcia, modelnummer 4524G. Spanje, geproduceerd tussen 1969 en 1985.

15. Beeld, Berend Seiger

Bronzen beeld van een golfspeler op marmeren basement, Berend Seiger (1944).

16. Vaas, Japan

Kutani vloervaas, balustervormig met decor van figuren in cartouches op een florale ondergrond. Groot formaat vaas. Japan, 19e eeuw.

17. Murano schaal

Oker/cognac kleurige glazen Murano schaal in bladvorm. Italië, jaren 70.

18. Bloempot, Plateelbakkerij Gouda Zuid-Holland

Gouda plateel cache-pot van Plateelbakkerij Gouda Zuid Holland. Decor Plata, modelnummer 353. Vermelding initialen plateelschilder, jaren 20.

19. Ets, Ton Diekstra

Ets met de titel “Visie op ‘n carrousel paard” van Ton Diekstra (1939). Oplagenummer 7/35. Rechtsonder gesigneerd, eigen druk en gedateerd 1971.

21. Masker, Mexico

Handgemaakt Mayakrijger begrafenismasker van geometrisch geassembleerde halfedelstenen, Chihuahua Mexico. Circa 1960.

22. Tortoise theekist

Tortoise theekist met ivoren afzetting en bolpoten. Twee theeflacons voor zwarte/groene thee en een mengschotel, op de deksel een plaatje met monogram. 19e eeuw.

23. Plaquette, Wim Harzing

Religieuze polychroom geschilderde terracotta wandplaquette van Wim Harzing (1898-1978). Uitvoering Russel-Tiglia, Tegelen, eind jaren 30.

24. Lot blikken

Lot van tien blikken, waaronder Gouda Sigaren, Haga’s, Verkade, Bensdorp en Coop. 20e eeuw.

25. Gasuniegebouw Groningen, Royal Goedewaagen

Aardewerken handbeschilderd miniatuurmodel van het Gasuniegebouw Groningen. Royal Goedewaagen, oplagenummer 146/550, jaartal 1994.

26. Zelfbouw radio’s, Philips

Philips junior zelfbouw radio’s Pionier II en III. Inclusief boekjes met bouwbeschrijving, jaren 60.

27. Vaas

Blauw glazen vaas in de vorm van een vis. Murano stijl, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen