Veiling: Veiling 43 sessie 1, maandag 19 juni 2023

1. Muziekdoos Dolce Vita, Reuge Music Zwitserland

Zwitserse muziekdoos van de fabrikant Reuge Music, modelnaam Dolce Vita, uitgevoerd in walnotenhout met een marqueterie voorstelling van ingelegde bloemen op het deksel. De muziekdoos bevat vijf cilinders van elk drie melodieën die achter elkaar worden afgespeeld, vijftien melodieën in totaal. Een melodie duurt ongeveer zesendertig seconden met een gangreserve van twaalf minuten. Elke cilinder bevat meer dan veertienhonderd pinnen en wordt afgespeeld op een Reuge-klavier met tweeënzeventig toetsen. De muziekdoos is inclusief twee originele sleutels, stoffen hoes en originele kartonnen verpakkingsdoos. Ambachtelijk geproduceerd en geassembleerd in de ateliers van Sainte-Croix, Zwitserland, begin 21e eeuw.

2. Arita schaal, Japan

Japans porseleinen Arita schaal met handbeschilderde gezinstafelreel met jongen en geflankeerde prunusboom, verhoging centraal in het bord. Verso informatie betreffende de Arita fabrikant. Aan de achterzijde gesigneerd met zes Japanse karakters. Japan, datering tussen 1842-1871.

3. Tortoise pendule, Vincenti & Cie Frankrijk

Franse pendule in Boulle techniek met schildpad, metaal en geornamenteerd met bronzen elementen. Wit geëmailleerde wijzerplaat met bloemenguirlandes en Romeinse becijfering. Uurwerk achter de bel gemerkt met Medaille d’Argent 1855, Vincenti & Cie. Frankrijk, omstreeks 1860.

4. Vaas, ontwerp Edward Hald voor Orrefors

Ovaalvormige kristallen vaas, modelnaam Fish Graal. Ontwerp Edward Hald (1883-1980) en uitgevoerd door glasfabriek Orrefors. Aan de onderzijde gemerkt door gravering, Edw. Hald, Orrefors, Ovaal No. 788N. Zweden, derde kwart 20e eeuw.

5. Zilveren broodmand 1916

Zilveren ajour bewerkte broodmand gedecoreerd met florale guirlandes, ramskoppen en leeuwenkoppen. Gekeurd tweede gehalte zilver, lopende Leeuw 2, meesterteken PvdW (Weduwe Pier van de Woude), jaarletter G (1916).

6. Zilveren servies, Art Deco

Zilveren Art Deco servies bestaande uit een dienblad, melkkan, suikerpot, koffie- en theepot allen gemerkt S835, ZII, maan met kroon, meesterteken WTB (Wilhelm Binder Schwäbisch Gmünd). Begin 20e eeuw. Hierbij een lepelvaasje gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken VK (Van Kempen), minervakop met een b Utrecht en jaarletter k met kroontje (1946).

7. Litho, Jan Voerman jr.

Kleurenlitho van klaprozen door Jan Voerman junior (Hattem 1890-1976 Blaricum). Rechtsonder gesigneerd met monogram en gedateerd 1928 in de plaat, daaronder gesigneerd met potlood.

8. Kandelaren, Karl Ens Volkstedt

Twee porseleinen kandelaren met meisjes die het geheel ondersteunen, op de basis gedecoreerd met guirlandes van bloemen. De twee driepits kandelaren bestaan uit twee gedeelten. Porselein fabrikant Karl Ens Volkstedt, signatuur onderzijde kVe (signatuur Karl Ens gevoerd tussen 1900-1919). Volkstedt-Rudolstadt, Duitsland, gefabriceerd omstreeks 1910.

9. Pastelkrijttekening, Michaël de Wilde

Pastelkrijttekening met de titel “Bootje in de boomgaard” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

10. Wijnglas, Groningen

Kristallen wijnglas met balustervormige stam met gegraveerd decor van het wapen van de Provincie Groningen met aan weerszijden twee staande leeuwen. Het geheel rustend op een zilveren voet van latere datum. Voet gemerkt met lopende leeuw II, jaarletter N 1872 en de gravering 1847 7 September 1872 in verband met een jubileum. Kristallen kelk 18e eeuw en zilveren voet 19e eeuw.

11. Vaas, Cees van Olst

Glazen handgevormde schaal in golvende vormgeving in de kleuren blauw, geel en oranje door Cees van Olst (1947-2014). Aan de onderzijde gemerkt middels gravering en gedateerd 1999 en de vermelding 991.

12. Keeftkast

Eikenhouten Friese keeftkast met gestoken fries, paneeldeuren versierd met boogmotieven en geflankeerd door gecanneleerde zuilen rustend op drie geëboniseerde bolpoten. 20e eeuw.

13. Vaas, Han Boerrigter

Keramieken vaas in tweekleurig glazuur door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter en gedateerd 1982.

14. Wandbord, Henri Breetvelt

Wandbord van Plateelbakkerij Zuid-Holland, ontwerp door plateelschilder Henri Breetvelt (1864-1923). Aan de achterzijde gemerkt Breetvelt 18, Made in Holland, merkteken Plazuid en decornummer 646R en initialen van de plateelschilder. Gedateerd 1918.

15. Likeurkelder, Biedermeier

Likeurkelder de vorm van een Biedermeier secretaire met ruimte voor zes flessen waarvan drie flessen aanwezig. Bloemmahonie fineer met geëboniseerde pilaren voorzien van messing kapitelen. Datering omstreeks 1850.

16. Vaas, Wim Borst

Geglazuurd porseleinen vaas met de titel "Ontsloten Volume", ontwerp en uitvoering door Wim Borst in eigen atelier. Aan de onderzijde gemerkt in klei: Studiomerk WB. Nederland, jaar van ontwerp 1985.

17. Beeld Chittamani Tara

Beeld van Chittamani Tara, een vrouwelijke manifestatie van verlichte energie. Uitgevoerd in een metaallegering met brons-en goudkleurige patina. 21e eeuw.

18. Beeld, Cris Agterberg

Crèmekleurig keramieken beeld van een vrouwelijk figuur, ontwerp van Christoffel (Cris) Agterberg (1883-1948) en uitgevoerd door Plateelbakkerij Schoonhoven. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer L018 en Made in Holland. Uitvoering tussen 1927-1930.

19. Imari theepot, China, Kangxi periode

Chinese Imari porseleinen theepot met florale decoratie. Kangxi periode, omstreeks 1700.

20. Theepot, China, Kangxi periode

Porseleinen theepot in pompoenvorm uit de Kangxi periode. met blauw-witte florale decoratie en geschilderde goudkleurige accenten. China, omstreeks 1700.

21. Tafelstuk

Art nouveau stijl tafelstuk met bronskleurig montuur voorzien van geelgroene mondgeblazen glazen inzet met iriserende binnenzijde. In de stijl van Loetz en Boheems glas, binnenzijde bronzen montuur vermeld een modelnummer 1400 en pontil onderzijde glas. Oostenrijk/Tsjechië, 20e eeuw.

22. Kommen en borden, China, Wanli periode

Twee Chinese blauw-witte floraal gedecoreerde porseleinen kommen en groter bord gedecoreerd met kraanvogel uit de Wanli periode, 17e eeuw. Kleinere porseleinen bordje met florale decoratie stamt uit de 18e eeuw.

23. Leolux Tam Tam

Leolux Tam Tam, poef of bijzettafel, ontworpen door Hugo de Ruiter. Uitgevoerd in rood leder met gepolijste aluminium poten en houten deksel met een opbergruimte daaronder. Aan de onderzijde gemerkt. Nederland, ontwerp eind jaren 90.

24. Inkttekening, Johan Dijkstra

Inkttekening van woonwagens met paarden, toegeschreven aan Johan Dijkstra (Groningen 1896-1978 Groningen). Inkt op papier, linksonder voorzien van atelierstempel Johan Dijkstra. Midden 20e eeuw.

25. Gemberpot, China

Chinees porseleinen gemberpot met florale decoratie en huiselijke attributen in cartouches met een houten deksel. China, rond 1900.

9725 CT Groningen