Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

1. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van plaggenhut in open Drents landschap door Anthony Keizer (1897-1961). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Anthony Keizer en gedateerd 1931.

2. Tafel, ontwerp Hennie de Jong

Rechthoekige esdoornhouten eettafel met asymmetrische poten, ontwerp Hennie de Jong. Circa 1985.

3. Wandobject, Anneke de Boer

Drie dimensionaal object met de titel "Gebouw 6" gemaakt in een knooptechniek. Toegeschreven aan Anneke de Boer. Jaren 70/80.

4. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van herfstlandschap met paddenstoelen, olieverf op doek, Anthony Keizer (1897-1961). Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

5. Parafernalia sigaren

Verzameling met sigaren parafernalia waaronder Belgische-en Nederlandse correspondentie vanaf 1862, reclame uitingen, couponblad Sigarenfabriek NV Roothans en facturen. 19e/20e eeuw.

6. Lot Aziatische prenten

Negen prenten waaronder twee lithografieën gebaseerd op Japanse houtsneden, vijf geschilderde beeltenissen van personen en twee landschappelijke Aziatische prenten. Eerste helft 20e eeuw.

7. Vaas, Hut Princ

Blauwe kristallen design vaas in Sommerso techniek van Hut Princ, aan de onderzijde gegraveerde signatuur. Art Glass Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.

8. Schaal, Kristalunie Maastricht

Kristallen schaal van de Kristalunie Maastricht, Max Verboeket uit de serie Symfonia gesigneerd aan de onderzijde, jaren 60.

9. Vaas

Roze mondgeblazen dubbellaags glazen vaas op groot formaat met ingeknipte naar binnen gebogen hals, 20e eeuw.

10. Nimcha dolk, Marokko

Marokkaanse Nimcha dolk met bewerkte houten schede en houten heft, ingelegd met messing en ijzer. Eerste helft 20e eeuw.

11. Kolommenklok, Frankrijk

Franse kolommenklok met getordeerde pilaren en vergulde elementen. Voorzien van witte geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers, houtwerk bewerkt met florale intarsia. Eind 19e eeuw.

12. Beeld, Berend Seiger

Bronzen vrouwelijk naakt op granieten basement, Berend Seiger (1944). Gesigneerd en gedateerd 1999 in het brons.

13. Telefoon, Ericsson

Rode PTT telefoon, model Ericofoon. Zweden, productiejaren tussen 1978-1981.

14. Citruspers, ontwerp Philippe Starck voor Alessi

Aluminium citruspers van Alessi, modelnaam Juicy Salif PSJS. Ontwerper Philippe Starck, jaar van ontwerp 1990, Italië.

15. Ets en litho

Ets en litho met botanische voorstelling. Rozen litho voorzien van monogram ET, beide getiteld en voorzien van signatuur. Jaren 50/60.

16. Aquarellen, Japan

Drie Japanse aquarellen met vogels in botanische setting. Jaren 50/60.

17. Vazen, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Drie plateel vazen, Plateelbakkerij Zuid-Holland, tweemaal decoratie Rhodian en een Corona. Aan de onderzijde gemerkt met beeldmerk van de Plateelfabriek Zuid Holland, modelnummers en monogram plateelschilders. Tweede kwart 20e eeuw.

18. Schilderij, Johan van Rijsswijk

Schilderij van wintertafereel met schaatsers, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd Johan van Rijsswijk, 20e eeuw.

19. Vaas

Mondgeblazen trechtervormige oranje vaas in Sommerso dubbellaags techniek., pontil aan de onderzijde. Tweede helft 20e eeuw.

20. Beeld vrouw, Art Deco

Art Deco futuristische houten sculptuur van een vrouwengezicht en profil met weelderige lokken, Naar Guido Cacciapuoti, beeld is gesigneerd met monogram TdB. Eerste helft 20e eeuw.

21. Beeld

Bronzen beeld van een vrouwfiguur met hoed, vierde kwart 20e eeuw.

22. Schaal, Holmegaard

Een persglazen serveerschaal van glasfabrikant Holmegaard, voorzien van originele sticker. Denemarken, derde kwart 20e eeuw.

23. Lithografie, Jeroen Krabbé

Lithografie van Jeroen Krabbé met de titel "Bunlap Shield 1991 Espivilo Santos" uit de collectie Australia. Jaar van uitgifte 1992.

24. Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met diverse afbeeldingen, waaronder twee lakdozen met paartjes in landschappelijke setting en twee lakdozen met de Sneeuwkoningin (Snegurutska) en de kikkerprinses. Onderste doosje stamt uit Kholui. Gesigneerd op de deksels, tweede helft 20e eeuw.

25. Vaas, ontwerp Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht

Kristallen vaas met oranje en groene elementen, ontwerp Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht. Jaren 60/70.

9725 CT Groningen